AnonymBruker Skrevet 31. januar 2011 #1 Skrevet 31. januar 2011 Jeg har vært arbeidsledig siden oktober og nå må noe endre seg for jeg orker ikke å gå hjemme lenger. Ser at NAV kan hjelpe med støtte til utdanning eller kurs. Jeg vil gjerne ta en utdanning, men den har de ikke i Norge. Det er en gunstig og stødig utdanning. Kan man få støtte til utdanning i utlandet?
AnonymBruker Skrevet 31. januar 2011 #2 Skrevet 31. januar 2011 Har du ikke rett på lån fra statens lånekasse?
AnonymBruker Skrevet 31. januar 2011 #3 Skrevet 31. januar 2011 NAV dekker vel bare utdanning hvis man går på attføring o.l, og da har jeg ikke hørt om at de dekker utdanning i utlandet. Men det er jo lov å søke, vet de har dekt ganske kontroversielle utdanninger som f eks dyretolk... De kursene man får som arbeidsledig er vel stort sett sånne som NAV arrangerer selv, relativt kortvarige av typen datakort, omsorgsarbeider og sånt, men skal ikke si det sikkert. Utover det er det nok Lånekassa man må henvende seg til når det gjelder støtte til utdanning.
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2011 #5 Skrevet 1. februar 2011 Som alle andre så får du nok støtte fra lånekassa når du velger et offentlig godkjent utdannigstilbud
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå