14062003 Skrevet 22. oktober 2003 #1 Skrevet 22. oktober 2003 Jeg skal få gjest i morgen rett etter jobb og lager fårikål i dag. Så mens jeg sto der og kuttet opp kålen, kom jeg til å tenke på at denne personen kanskje ikke liker fårikål... Men visst må det da være akseptabelt å servere fårikål nå i fårikåltider? Nei, det er ikke noe alternativ å spørre gjesten. Jaja, jeg vil ha nybakt brød og masse godt pålegg i tillegg til sjokoladekake - om personen ikke skulle klare å spise den nydelige fårikålen mi. :D
Pusekatt Skrevet 22. oktober 2003 #2 Skrevet 22. oktober 2003 Kjør på! Om vedkommende ikke liker fårikål, så får han/hun eventuelt ta til takke med brødskiver, etter min mening. Eller er det meningen at man skal sende ut liste over all mat man ikke liker før man kommer på besøk - evt at man som vertskap kun serverer mainstream-mat?
Gjest Lady-M Skrevet 22. oktober 2003 #3 Skrevet 22. oktober 2003 Liker ikke fårikål... :-? Men tror ikke det er så vanlig. Det går ned når jeg får det servert, vil ikke si at jeg ikke liker.
ivanka Skrevet 22. oktober 2003 #4 Skrevet 22. oktober 2003 jeg liker heller ikke fårikål, men nå er altså jeg usedvanlig sær.
Salamandra Skrevet 22. oktober 2003 #5 Skrevet 22. oktober 2003 *rekker opp hånden* Liker ikke fårikål, liker ikke fårekjøtt i det hele tatt egentlig..
Gjest gjest1 Skrevet 22. oktober 2003 #6 Skrevet 22. oktober 2003 *rekker opp hånden* Liker ikke fårikål, liker ikke fårekjøtt i det hele tatt egentlig.. Da bør du prøve på "italiensk"vis. Kokt med tomater, gulrot, selleri og hvitvin...... vann i munnen
Gjest Embla s Skrevet 22. oktober 2003 #7 Skrevet 22. oktober 2003 Jeg er heller ikke så glad i fårikål. Men jeg spiser det hvis jeg får det servert (det er noe med disse store rare fårekjøttbitene... Det er litt ekkelt?)
Salamandra Skrevet 22. oktober 2003 #8 Skrevet 22. oktober 2003 Njaaaa... Syns egentlig det er greit å ikke spise fårekjøtt jeg... Er så mye annet som er godt å spise, så jeg holder meg like godt unna.. :D Men, takk for tipset..
Nilma Skrevet 22. oktober 2003 #9 Skrevet 22. oktober 2003 Og jeg som trodde jeg var den eneste i her i landet som ikke eeelsker fårikål! Men jeg spiser det når jeg får det servert, altså! Et lite tips: Fårikål blir MYE bedre hvis man steker den i ovnen en stund etter at den er kokt - mammas supertriks!
ivanka Skrevet 22. oktober 2003 #10 Skrevet 22. oktober 2003 syns liksom det er noe som ikke stemmer helt med kjøtt som smaker kål og kål som smaker kjøtt jeg.
Gjest Embla s Skrevet 22. oktober 2003 #11 Skrevet 22. oktober 2003 syns liksom det er noe som ikke stemmer helt med kjøtt som smaker kål og kål som smaker kjøtt jeg. Enig. Det smaker som Ugler i Mosen!!
ivanka Skrevet 22. oktober 2003 #12 Skrevet 22. oktober 2003 ugler i mosen! ler meg skakk. det kunne blitt litt av en nasjonalrett. mye fiber i mose har jeg hørt.
Gjest Embla s Skrevet 22. oktober 2003 #13 Skrevet 22. oktober 2003 Ikkesant! En verdig arvtager etter år med fårikål-diktatur!!
chimp Skrevet 22. oktober 2003 #14 Skrevet 22. oktober 2003 Benløse fugler??? Benløse ugler???? DAAAAAAAAAKAR!!!
Gjest Embla s Skrevet 22. oktober 2003 #15 Skrevet 22. oktober 2003 Benøløse ugler?! Chimp, nå har du avsporet igjen *vifter med pekefinger* vi snakker om Ugler i mose her nå. Ny nasjonalrett nå på høsten, " og i år er det som vanlig MIN tur til å lage Ugler i mosen for alle vennene mine".....
ivanka Skrevet 22. oktober 2003 #16 Skrevet 22. oktober 2003 hmm. hvor kjøper man ugle? med eller uten fjær?
chimp Skrevet 22. oktober 2003 #17 Skrevet 22. oktober 2003 Hodeløse høns....Whatever!!!! Hva kan man IKKE putte i denne kålen egentlig.....??? DEFINITIVT ikke chimp-i-kål....bare så det er sagt..... :hår:
ivanka Skrevet 22. oktober 2003 #18 Skrevet 22. oktober 2003 Hodeløse høns....Whatever!!!! Hva kan man IKKE putte i denne kålen egentlig.....??? DEFINITIVT ikke chimp-i-kål....bare så det er sagt..... :hår: chimp-i-kål - jo selvfølgelig. det kalles bushmeat og det er sånn man pådrar seg ebola.
Gjest Embla s Skrevet 22. oktober 2003 #19 Skrevet 22. oktober 2003 Uhu :o Chimp-i-kål.... Men Ivanka - man kjøper ikke ugler. Man plukker ugler og mose! Selvgjort er velgjort
Edie Skrevet 22. oktober 2003 #20 Skrevet 22. oktober 2003 ugler i mosen vet jeg ingeting om men fårikål - det var det spm var eller? Har faktisk aldri smakt fårikål! :o Ingen i familien liker. Har smakt fårekjøtt, og det liker jeg ikke, så har ikke så store forventninger om jeg noen gang får servert fårikål..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå