Gjest LineaKristine Skrevet 21. januar 2011 #1 Skrevet 21. januar 2011 Vet ikke om jeg har opprettet dette innlegget på feil tema, men jeg lurer på om det går an å finne ut hvem som eier et spesielt kontonummer? En venninne av meg ble svindlet på nettet, hun fikk aldri kjolen hun betalte for. Hun fikk kontonummeret til denne damen, så er det mulig å hvertfall "lese" av kontonummeret hvilken bank det er fra? Vil politiet gjøre noe med dette selv om det er to måneder siden? Kan jeg ringe banken min, og ville de gitt ut personlig informasjon som navn og telefonnr. til denne svindleren? På forhånd takk for all hjelp
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2011 #2 Skrevet 22. januar 2011 Møtt opp i eller ring din egen bank, så kan de finne ut hvilken bank kontonummeret hører til. Hvis du møter opp i den banken igjen og ber pent og forklarer situasjonen så kan det hende de forteller navnet til eieren. Dere kan også prøve å sende en betaling til kontonummeret via nettbank. Ikke utfør betalingen, men hos noen kontonummer så popper navnet til eier opp.
L. Kennedy Skrevet 22. januar 2011 #3 Skrevet 22. januar 2011 Hvis du møter opp i den banken igjen og ber pent og forklarer situasjonen så kan det hende de forteller navnet til eieren. Det kommer de ikke til å gjøre 2
Tulling Skrevet 22. januar 2011 #4 Skrevet 22. januar 2011 Banken gir ikke ut denne informasjonen. Personvern beskytter svindleren, dette må tas via politi.
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2011 #5 Skrevet 22. januar 2011 Det kommer de ikke til å gjøre Det har skjedd.
sussanne Skrevet 22. januar 2011 #6 Skrevet 22. januar 2011 Det har skjedd. Ikke hvis saken ikke går gjennom politiet.
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2011 #7 Skrevet 22. januar 2011 Ikke hvis saken ikke går gjennom politiet. Okey, da må jeg ha drømt da.
aline Skrevet 22. januar 2011 #8 Skrevet 22. januar 2011 Det har skjedd. Det bør ærlig talt ikke gå an. At eieren av denne kontoen har svindlet din venninde, er jo noe banken bare har deres ord for, dersom man kunne få tak i ett kontonummer, gå i banken og få alle kontaktopplysninger på eieren av kontoen, så ville det vært ENDA enklere å svindle, for den som utgir seg for å ha blitt svindlet. Nei, gå til politiet, ikke begynn dette selv. 1
L. Kennedy Skrevet 22. januar 2011 #9 Skrevet 22. januar 2011 Det har skjedd. Det tviler jeg på, da har isåfall banken gjort en alvorlig feil. De gir ikke ut slik info til privatpersoner.
Gjest Mynona83 Skrevet 23. januar 2011 #11 Skrevet 23. januar 2011 BBS har info om hvilke banker som har de ulike kontonr. Du kan legge inn kontonr i nettbanken til DnB, og da får du opp mottaker på de aller fleste kontoer. Men jeg ville også gått til politiet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå