¤ Lykke ¤ Skrevet 18. januar 2011 #1 Skrevet 18. januar 2011 Jeg har lett etter tråder med dette temaet, men de jeg finner er så rotete, så tenkte jeg skulle lage en egen Jeg elsker psykologisk thriller, men jeg trenger tips til flere slike filmer. + andre skrekkfilmer. Helst skriv hva som er psykologisk thriller og hva som er vanlig skrekk, så det blir lettere for meg og andre å se hva som er hva! På forhånd takk!
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2011 #2 Skrevet 18. januar 2011 Har du et par eksempler på filmer innen den sjangeren du allerede har sett og liker?
¤ Lykke ¤ Skrevet 18. januar 2011 Forfatter #3 Skrevet 18. januar 2011 Har du et par eksempler på filmer innen den sjangeren du allerede har sett og liker? Her er noen eksempler på filmer jeg har sett og likte Secret window Hide and seek Misery Seven
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2011 #4 Skrevet 18. januar 2011 Tjaa.. la meg se: Memento Inception Die Tür The Usual Suspects Naboer Shutter Island Oldboy Resevoir Dogs Mystic River Alle kan vel ikke sies å være akkurat det du leter etter, men det er i alle fall gode filmer etter min smak.
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2011 #5 Skrevet 18. januar 2011 Donnie Darco Equus, men den er kanskje litt langt ute A beautiful mind er kjemepegod synes jeg
missLynch Skrevet 22. januar 2011 #9 Skrevet 22. januar 2011 Mine favoritter: -Single White Female -The Shining -Cachè/ Hidden og Funny Games (Michael Haneke) -Inland Empire og Mulholland Drive (David Lynch) -Se7en -Insomnia -Silence of the Lambs
madison rose Skrevet 22. januar 2011 #10 Skrevet 22. januar 2011 Black Swan kommer på kino i Norge i februar en gang. vet ikke om den er bra, men ser spennende ut på http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs.
missLynch Skrevet 22. januar 2011 #11 Skrevet 22. januar 2011 Black Swan kommer på kino i Norge i februar en gang. vet ikke om den er bra, men ser spennende ut på http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs. Jeg tror den er vanvittig bra. Fått strålende kritikker. Og det ser ut til at de som har sett den, elsker den også Min lenke Gleder meg stort.
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2011 #12 Skrevet 22. januar 2011 Requiem for a dream, psykisk ekkel for å si det sånn- men den er bra
Gjest Armule Skrevet 22. januar 2011 #13 Skrevet 22. januar 2011 Black Swan var fantastisk bra! Så den for et par dager siden på TIFF, og de kryper bare totalt helt under huden på deg.. Publikumsprisen til TIFF vant den også, og Natalie Portman vant fortjent en GOlden Globe.
Ugleseth Skrevet 22. januar 2011 #14 Skrevet 22. januar 2011 (Rec) og (Rec) 2 er begge heftige grøssere! Hva thrillere angår så er Deadgirl, The Human Centipide, The Girl Next Door og The Chaser finfine filmer. Helst etter midnatt..
Maldoror Skrevet 23. januar 2011 #15 Skrevet 23. januar 2011 (endret) Hmmm, når det gjelder skrekk av den mer psykologiske variant, så vil jeg først og fremst anbefale The Woman In Black. Det er en god gammeldags engelsk spøkelses-film som virkelig gir deg frysninger. Og det er sjelden vare i dag. Ellers så er jo The Broken velsignet med en gjennomgående urovekkende atmosfære. Og selvfølgelig noe av Lynch; Twin Peaks, Eraserhead og Mulholland Drive. Hvis du er på jakt etter begge deler, se Inside og Martyrs. Endret 23. januar 2011 av Maldoror
AnonymBruker Skrevet 23. januar 2011 #16 Skrevet 23. januar 2011 Antichrist. Men det skal altså være sagt at den er ganske så jævlig.
Maldoror Skrevet 23. januar 2011 #17 Skrevet 23. januar 2011 Anbefaler ikke Antichrist, en mer pompøs og kvasi-filosofisk film skal du lete lenge etter.En onanisk film laget av en regissør som tydeligvis er forelsket i seg selv. Hmmm, naturen er Satans domene og den irrasjonelle kvinnen er åndelig forbundet med dette domene, mens mannen er lyset og fornuften . Hvor originalt, ha, ha. Og scenene med lemlestelse er heller ingenting å skrive hjem om, mange horror-filmer med scenarioer som lett overgår dette.
AnonymBruker Skrevet 26. februar 2011 #18 Skrevet 26. februar 2011 1408. Ikka akkurat psykologisk thriller, men en god skrekkfilm basert på en av Stephen Kings romaner.
sophiaM Skrevet 26. februar 2011 #19 Skrevet 26. februar 2011 Hvis du skal ha en ekkel psykologisk thriller, så burde du se Requiem for å dream. Den er ikke skrekkfilm i den meningen at du blir redd og at den skremmer deg. Men jeg gikk rundt med en ekkel følelse i meg i et par dager etter jeg så den. Den er ganske sterk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå