Gå til innhold

Sex i militæret


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor "vanlig" er det å ha sex i militæret? Ja, det er ikke noe som er vanlig osv.

Så da spør jeg;

Dere gutter som har vært det, hadde dere sex? Mye?

Hadde dere kjæreste utenfor militæret?

Vet dere om det er mange i militæret som er utro?

Ja, jeg har kjæreste i militæret, og har i det siste fått opp for meg at det tydeligvis er "vanlig" å være utro der. Leste blant annet på nettet at 90% av alle gutter i militæret var utro. Det er nok ikke helt sant, men kanskje det er noe i det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

VIL DU VIRKELIG VITE SVARET PÅ DETTE?!

TENK NØYE ETTER NÅ! HAR DU VIRKELIG GODT AV Å FÅ VITE DETTE?

Skrevet

Ja, jeg vil vite sannheten! Selv om den er vond.

Skrevet (endret)

Hmm. Lurer selv!

Endret av Quickchick
Skrevet

Jeg aner ikke hvordan det er med typen din, men når jeg var inne så dro alle som ikke var på perm sammen inn til byen og drakk. Og forsvant med noe kvinnefolk. Du skjønner, det er utrolig hvor lett jenter faller for uniformen. Og den makten gjør at man blir påvirket. Det og alkohol, og alle de andre gutta som får seg noe. Det blir et gruppepress i tillegg til en makt-tripp.

Om typen din har sex med noen andre aner jeg ikke. Men det er ikke uvanlig at det skjer, for å si det slik... Du skjønner, når man ser hvor lett det er å få ei dame når man bare har uniform på...

  • Liker 1
Gjest Raindrops
Skrevet

Jøss. 90 prosent høres grådig mye ut.

Skrevet (endret)
Leste blant annet på nettet at 90% av alle gutter i militæret var utro. Det er nok ikke helt sant, men kanskje det er noe i det?

Nei, nei, nei og nei. Jeg går VG3, og "jeg leste det på nettet" er ikke en god nok kilde. Hvem som helst kan skrive hva som helst på nettet.

For det første finnes det ingen statistikk for dette (såvidt jeg vet).

For det andre er det generelt manko på damer i Forsvaret, så i selve Forsvaret er det ikke så mye sex (selv om noen kvinner der er feltmadrasser).

At det går med mer tid på pornografi for kjæresten din kan nok godt være, men at han skal være utro bare fordi han er langt vekke fra deg er usannsynlig dersom han er en normal, oppegående person.

Hvor har du fått inntrykket av at det er "vanlig" å være utro når man er i Forsvaret?

Endret av Hankjønn
Skrevet

Grunnen til at jeg har fått litt inntrykk av at det er "vanlig" er av venner som har vært der, og fortalt at det er mye sex ute å går.

TS.

Skrevet

Du får krysse fingrene for at han ikke er innkvartert på sex-manns-rom ;)

  • Liker 3
Skrevet

Grunnen til at jeg har fått litt inntrykk av at det er "vanlig" er av venner som har vært der, og fortalt at det er mye sex ute å går.

TS.

TS: Mitt råd til deg er som følger: glem denne tråden. Glem det venner forteller deg om sex i forsvaret. Hvis kjæresten din ikke sier han er utro så ikke tenk at han er det.

  • Liker 1
Skrevet

TS: Mitt råd til deg er som følger: glem denne tråden. Glem det venner forteller deg om sex i forsvaret. Hvis kjæresten din ikke sier han er utro så ikke tenk at han er det.

Det er ikke så lett.. Og jeg vil gjerne vite! Ja, jeg piner meg selv.

Gjest Katten.
Skrevet

Det er forskjell på hvor man er plassert. De som er plassert i indre Troms har ikke mye damer tilgjengelig, osv.

Det er like sannsynlig at gutten din er utro i armyen, som på hvilken som helst annen fest. Stoler du på ham, så ikke bekymre deg :)

  • Liker 5
Skrevet

Jeg har tre gode kompiser i militæret nå, og de har det veldig forskjellig allt sammen.

Han ene er på Lillehammer, og drar hjem til dama si hver eneste helg. Han forteller at der han er har nesten alle guttene kjæreste, og flere som var single da de gikk inn i militæret har fått kjæreste i løpet av tiden de var der. Jeg har ikke noe inntrykk av at det er noe slags "tut-og-kjør"-opplegg der, altså at de drar ut på byen hver helg og plukker med seg tilfeldige damer.

Den andre kompisen min er i Kristiansand. Han er singel, og har perm litt hips-om-haps. Jeg har aldri hørt noen ville fyllehistorier fra han, og heller ingen historier om damer han plukker med seg fra byen. Det hender naturligvis at han og gutta drar ut på byen, men jeg tror ikke de utnytter det at de er i militæret, eller drar ut for å få seg fitte. De drar nok heller ut for å prate, spise pizza og drikke øl.

Tredje kameraten min er i Oslo, og drar ut på byen nesten hver eneste helg, fløter og koser seg. Han er singel, og inntrykket mitt av han er at han gjør som han vil. Nå holder han derimot på med ei dame, og da er det bare hu han går for. Jeg vil tro at om andre gutter i militæret slenger en kommentar til han om at han må sitte med bare ei dame, mens de kan velge og vrake - så gir han en god faen i den kommentaren.

Jeg har aldri fått noe inntrykk av at gutter bruker sin posisjon i militæret til å få seg fitte. Ja, det er naturligvis sexy med gutter i uniform, men gutta bruker ikke uniformene ute på byen mens de drikker!!!! Da er det sivilklær. Hadde de tatt på seg uniformen, dratt ut og drekt seg drita, vært store i kjeften og plukket opp damer, så skal jeg love deg de hadde vært ute fortere enn de kunne blunka. Når man er i militæret representerer man landet sitt, og da skal man oppføre seg deretter.

Tror ikke du har noe å være bekymra for når kjæresten din er i militæret. Hvis han er utro mot deg vil jeg anta at det er på grunn av en bakenforliggende sak, altså at noe var galt i forholdet deres fra før av - ikke at han hadde muligheten fordi han var i militæret. Mulig andre har annerledes erfaringer om militærgutter enn jeg har, men jeg tror mine tre kompiser er ganske representative for den gjengse norske 19-åring :)

  • Liker 3
Skrevet

En venn av meg viste meg bilder fra sin tid i militæret. Han viste meg da bilder fra da de var på byen og som kommentar til et bilde av to jenter sa han: "Dette var de eneste to jentene på utestedet. Hun til høyre er lesbisk."

Så det kommer jo litt an på hvor i landet man er, men noen steder er det så manko på damer at det skal godt gjøres å være utro ;)

  • Liker 1
Skrevet

Ok et seriøst svar...

Nei, det er nok ikke noe større aksept/naturlig at folk er utro når de er inne til førstegangstjeneste. Men det er ikke det samme som å si at avstandsforhold varer like lenge som andre. Mitt inntrykk er at det etterhvert ble veldig mange single i løpet av førstegangstjeneste året.

Angående damer når man var i Indre Troms så var mulighetene absolutt tilstede, spesielt når man dro til Tromsø på helgeperm og brukte alle ens sure dagpenger.

Gjest Jente20
Skrevet

Greit nok man kan få sex uansett hvor man er, men jeg tviler STERKT på at kjæresten din er utro mot deg, i militæreret er ikke områdene like enkle å jakte på, og tilgjengeligheten er ikke så stor som mange vil ha det til!

etter lange dager hele uken, å når guttene drar ut på byn er det for å kose seg med kompisene sine, ikke for å bruke energi de virkelig ikke har til å leite etter et "ligg" for kvelden. Kansje mange gutter er sånn, men jeg tror de lærer med i militæret enn at hver helg skal vi ut på fittejakt!

Du kan nok ta det helt med ro, og om han skulle være utro mot deg i militæret er han virkelig mentalt skadet! er da ikke vært å miste deg fordi han hadde en kveld på byen, tillit er noe av det viktigste i forhold og spesielt når forholdet får en avstand.

Klem :-))

Skrevet

Jeg har stressa litt mer ned nå! Jeg tror/håper jo ikke han er det, men en kan jo aldri vite.

:) Han er på Madla forresten.

TS

Gjest Jente20
Skrevet

Du har nok ingen grunn til å stresse deg opp :)

Kusinen min sin kjæreste var der, han sa at jentene som var der ikke var noe, og at de ble mer kompiser.

Han var ikke utro og de er stormende forelsket!

Skrevet

Ryktene er sterkt overdrevet, klart det er noen som er utro, men det er langt i fra noe stort sexpress. Stort sett vil man bare slappe av og ro ned med kompiser. Jeg tilbrakte et år i militæret og opplevde ingen som (jeg vet) var utro. Kan også være ekstra vanskelig bare det å ha sex, pga man ikke akkurat kan dra med seg dama til basen.

Er ekstra vanskelig så lenge man er på madla også, rekrutter nyter ikke akkurat noen enorm frihet.

Tror absolutt ikke du trenger å bekymre deg for at han skal være utro

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...