Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det jeg lurer på er hvordan voksne menn egentlig tenker i forhold til det og ha sex med andre menns koner? Er det sånn at det er damas ansvar å si stopp eller føler menn seg ansvarlige de også ?

Min erfaring er i hvert fall at de aller fleste menn tar det de kan få uansett om de risikerer å ødelegge en hel familie.Er det sånn at menn har, fra naturens side, større problemer med å si "nei" enn damer har?

Menns syn på sex er kanskje en smule enklere enn kvinners syn....eller?

Håper på masse svar fra ærlige menn her...og selvsagt fra damer også .....:0

Klem fra Vimseguri

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan ikke svar for menn jeg da... men jeg tror ikke nødvendigvis kvinner er så mye bedre.

Kommer helt an på situasjonen da, er det snakk om noe som kan vare over tid, så tar man vel større hensyn. Men er det bare en o.n.s eller lignende, så synes jeg faktisk hovedansvaret ligger hos den gifte!

Har selv vært meget fristet til å "hoppe på" icon_wink.gif en gift mann ved ett tilfelle, det som stoppet meg var ikke hans kone, det fikk være hans "samvittighet", men min "samvittighet" ovenfor en jeg selv hadde litt følelser for.

Hadde jeg derimot møtt en mann som jeg seriøst falt for, og hadde vært interessert i å bruke tid på, for å oppdage at han var gift.... da hadde jeg helt klart skygget banen og funnet noe annet å bruke følelsene mine på tror jeg.12

Gjest Anonymous
Skrevet

Begge parter har vel ansvaret her.... om nabokona legger ann på din mann firtar vel ikke det han for ansvar? Det kreves to for å ha sex og mannen din kan si nei om han vil det.... noe han forøvrig bør gjøre også.

Undersøkelser viser ellers at kvinner som er utro øker i større omfang enn det tilfellet er hos menn, så her er kvinner i ferd med å ta etter i fult monn.

Jeg er fullstendig klar over at veldig mange menn tar i mot de tilbudene de får, men å påstå at de allerfleste gjør dette er for drøyt.

At vi menn fra naturens side skal ha en sterk trang til å nedlegge flest mulig damer er bare en dårlig unnskyldning som utro menn bruker for å slippe fri for skyld når de er utro.

Menn en ting har du rett i, jeg tror nok at menns syn på sex er en smule enklere enn hos kvinner. Vi er langt mer fysiske i tankegangen når det gjelder sex og kan vel i langt større grad enn mange kvinner ha sex uten at det er kjærlighet inne i bildet. Sex for sex'ens skyld med andre ord, og det kan man faktisk ha selv om en del kvinner nekter på dette. Menn er som kjent oftest mye mer visuelle når det gjelder sexuelle ting, og tenner langt mer på en pen jente, bilder, pornofilmer osv. enn kvinner. Så når en mann blir kåt ønsker han å ha sex, få utløp for kåtheten.

Hilsen en mann

Skrevet

Jeg er ikke enig i det du sier om at hovedansvaret ligger hos den som er gift, aline. Jeg mener at når man går til det skrittet å ha sex med et annet menneske så er man to om handlingen, og dermed oxo to om ansvaret i ettertid. Selv om menn har et enklere syn på sex enn damer, har de jo oxo en hjerne å tenke med ??? Alle som ligger med noen andres partner bør vel ha litt dårlig samvittighet vel?

Og til deg anonyme mann....jeg prøver hardt og ikke skjære alle over en kam, men det er jaggu ikke enkelt. Virker som at verden er full av menn ( og damer) som bare tar det de kan få uten tanke på endre enn seg selv!

Ellers er jeg enig i mange av synspunktene dine *S*

Vimseguri

Gjest Anonymous
Skrevet

Hvis ikke vi menn hadde hatt drifter fra naturen som gir oss et ønske om og stadig finne noen å befrukte, så hadde nok menneskeheten dødd ut for lenge siden.

Lik et eller ikke lik det, men slik er det innrettet!

Men at mange menn i store perioder av sitt liv, av moralske grunner, undertrykker disse driftene, er svært vanlig.

Hilsen en annen mann.

Gjest Anonymous
Skrevet

Er enig i at det ligger i vår natur å søke å forplante oss, men det betyr ikke at man må nedlegge et hvert kvinnesmenneske som er interessert. Det holder med en jente for at mannen skal kunne forplante seg.

Vi er ikke "bier" og trenger ikke fly fra blomst til blomst. Veldig mange menn gjør nettopp det og hevder sn rett til å gjøre det som om det er en plikt på vegne av naturen.

Hilsen første mannen

Gjest Anonymous
Skrevet

Menneskeheten har jo tilpasset seg en livsform og kultur i konflikt med den egentlige naturen. Det er mitt poeng.

Selvfølgelig er det masse praktiske grunner til det, slik som stabilitet, barns ve og vel osv.

Men vi må ALDRI fornekte hvilke drifter som herjer i oss, kun prøve å kontrollere de.

Den andre mannen.

Skrevet

Jeg står fremdeles på at det er den gifte som har hovedansvaret jeg da. Klart man er to om å ha sex, men jeg ser ikke på gifte, fremmede kvinners liv som mitt ansvar på noe som helst område. At disse kvinnenes menn ikke tar hensyn til sin kones følelser, er i hovedsak (i mine øyne) mannen og konens problem.

At den som står utenfor kanskje burde føle dårlig samvittighet... ja, der har du helt rett, men ansvar ovenfor hva som skjer i andres forhold? nei! Det er den gifte som frivillig risikerer sitt forhold, og når man er utro så VET man at man risikerer det man har! Den single har ikke noe forhold å risikere, ingen forpliktelser eller følelser som ligger en hjertet nær.

Egoistisk? Jepp! for å kunne ligge med gifte mennesker så MÅ man vel være ganske egoistisk må man ikke? For å være gift å ligge med andre en sin ektemake, må man også være bra egoistisk!

Så dette er aldri noen god sak. (for andre en hensynsløse, egoistiske single som fraskriver seg alt ansvar.)

(og ja, hadde det ikke vært for at jeg selv ikke er ordentlig singel, så hadde jeg vært en av disse!)12

Skrevet

Og akkurat det du "første mann" er mitt poeng...at menn hevder at de har en eller annet naturbestemt rett til å ta for seg av damer...Lurer på om det er like naturlig for dem å stikke av etterpå oxo? jeg blir rimelig frustrert av å oppleve gang på gang at menn ikke tar ansvaret for det de driver med men bare viker unna når det virkelig gjelder. Syns det er ganske kynisk jeg .....og for dumt å skylde på drifter og kåtskap liksom....

Vimseguri

Gjest Anonymous
Skrevet

Vimseguri beskriver en mannstype som man ikke ser så VELDIG mange av. Selv om forplantningsdrifter og kåtskap rettet mot andre kvinner enn den de lever med,herjer hos menn, så klarer ganske mange menn å kontrollere det, i takt med hva vår kultur krever.

Men om de er så lykkelige, det er en annen sak...

Det ER vanskelig å tilpasse seg noe som strider mot naturen, men jeg syns vi er flinke, jeg!

Den andre mannen.

Skrevet

Er det å være lykkelig synonymt med å ligge med flest mulig damer da??? Jeg kan umulig tro menn tenker så snevert, eller gjør de det....?

Vimse

Gjest Anonymous
Skrevet

Nei, det er ingen særlig lykke forbundet med å ligge med flest mulig damer. Det er derimot en viss ulykke/frustrasjon forbundet med selve LENGSELEN etter det, uten å iverksette det.

Mannen over her.

Skrevet

Du mannen....den lengselen har nok vi damer oxo, mange ganger, men kanskje vi lengter mer etter nærheten, ømheten enn selve akten...om du skjønner?

Ellers er det vel akkurat med menn som med damer, det er jo mest praktisk å holde seg til en med tanke på barn o.l......

Vimse

Skrevet

Jeg er single, og hadde jeg møtt en gift mann som ønsket et elsker-forhold til meg, hadde jeg sagt nei. Gidder ikke være nummer to.

Men hadde det vært en engangs-hendelse, hva da?

Hadde dette skjedd på byen etter noen drinker, hadde jeg kanskje ikke brydd meg så mye. Det er ikke jeg som er gift - og han får på en måte ta ansvar selv.

Jeg mener faktisk at den gifte har all skyld - det er han/hun som må ta ansvar for sitt forhold.

Det er selvsagt et moralsk spørsmål for den andre personen, men ansvar, det vil jeg ikke si

(nå er ikke en mann som er så svak at han er utro noe tiltrekkende i det hele tatt, og derfor hadde det vel igrunnen ikke vært aktuelt, men det er en annen sak).

Jeg tror nok menn generelt har færre motforestillinger for å ha sex enn det jenter har. Igjen: generelt.

Men, jeg spurte en mannlig bekjent/venn her om dagen om han hadde lyst på meg - og han ble ganske overrasket. icon_biggrin.gif

Trodde ikke jenter ville ha sex bare for sexens skyld, "de ville ofte ha mer". Så det var hans erfaring, og jeg tror ikke han er alene om det. 12

Skrevet

Eg meiner også at det er den gifte part som har ansvaret. Det den gifte som tek valget med å vere utru, og må ta konsekvensane av det. Om det er kvinne eller mann er nett det same.

Kvinner og menn har forskjellig syn på sex, det er det liten tvil om. (eg snakkar generelt her, og veit utmerket godt at det finst kvinner og menn av alle typar) Det går ikkje an å sei at det eine synet er rett og det andre feil, vi er berre skapt sånn. Sjølv om det sjølvsagt kan vere fryktelig frusterande og forvirrande når den andre ikkje tenker som deg.

Så det at mange menn vil ha sex for sexen si skuld, ha mange partnerar og meiner dei har grunn til å vere utru, så kan ikkje vi sei at det er feil. Gjer det dei lykkelege, så må dei få lov til å sjå det på den måten. Korleis deira ekteskap er, skal vi ikkje legge oss opp i, det er rett og slett ikkje vår business.

Mennesket er ikkje eit monogamt dyr, om vi ser på homo sapiens som eit dyr på lik linje med andre. Vi er ikkje skapt sånn. Men den vestlige kulturen har utvikla seg slik at det ikkje er sosialt akseptert å ha meir enn ein partnar i gongen. Det har ført til mange undertrykte lyster og frustrerte kvinner og menn, og mykje utruskap. Men vi må ikkje gløyme at i mange andre kulturar er dette heilt akseptert og normalt.12

  • 18 år senere...
AnonymBruker
Skrevet

Dette lurer jeg også på

Anonymkode: fab2d...d40

AnonymBruker
Skrevet

Slutt å dra opp 20 år gamle tråder. Slutt!

Anonymkode: 7e67a...9a6

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Får jeg vite at vedkommende er i et annet forhold, så er det slutt. Vedkommende må gjøre seg ferdig der før hun begynner å sjekke opp en ny. 

Anonymkode: 1e0e3...c87

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har da samvittighet, men man kan ikke ta direkte ansvar for andre folks utroskap selv om man er deltakende. 

Anonymkode: 4e9f3...267

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...