AnonymBruker Skrevet 8. januar 2011 #1 Skrevet 8. januar 2011 Hvordan kan jeg få studiekompetansen godkjent , mangler mattematikk og kan jeg gå under 23/5 regelen , siden jeg har jobbet fulltid siden jeg ble ferdig i fra Vgs.. men hvordan skal alt gjøres Er det noen som vet?
AnonymBruker Skrevet 9. januar 2011 #2 Skrevet 9. januar 2011 Du må ha matte for å komme under 23/5 regelen ihvertfall. All skole og jobb teller også førstegangstjenesten og hjemme med egne barn inntill to år. Du må da ha gjort noe av dette 100% i fem år.
AnonymBruker Skrevet 9. januar 2011 #3 Skrevet 9. januar 2011 http://www.samordnaopptak.no/info/poengberegning/23_5_regelen/ Du må ha matematikk i tillegg. Om du velger P-matte, så er den ganske ok å komme gjennom.
AnonymBruker Skrevet 10. januar 2011 #4 Skrevet 10. januar 2011 Ts her .. Jeg har jobbet i 5 år i 100% stilling og er nå 23 snart 24 , jeg strøyk i matte fikk rett og slett 1 :(flaut.. Jeg har gode karaktere i alle andre fag , men mattelæreren hatet meg rett og slett.. Du må ha matte for å komme under 23/5 regelen ihvertfall Betyr det at jeg er nødt til å ta opp eksamen ellers får jeg ikke studiekompetansen godkjent? Vet dere eventuelt hvor jeg skal hendvende meg for å ta opp matte eksamen? Takk for svar
Aubree Skrevet 10. januar 2011 #5 Skrevet 10. januar 2011 (endret) Ts her .. Jeg har jobbet i 5 år i 100% stilling og er nå 23 snart 24 , jeg strøyk i matte fikk rett og slett 1 :(flaut.. Jeg har gode karaktere i alle andre fag , men mattelæreren hatet meg rett og slett.. Du må ha matte for å komme under 23/5 regelen ihvertfall Betyr det at jeg er nødt til å ta opp eksamen ellers får jeg ikke studiekompetansen godkjent? Vet dere eventuelt hvor jeg skal hendvende meg for å ta opp matte eksamen? Takk for svar privatistweb.no Jeg tok matte som privatist. Strøk første gang, men da tok jeg det i reform 94. Andre gangen tok jeg det i kunnskapsløftet fordi reform 94 er utgått nå, og da besto jeg sida man får ha med seg bøkene på eksamen Du må ha matte,norsk,engelsk,naturfag og histore for å kunne komme inn på høgskole under 23/5 regelen. Ser du har gått på skole, så du har vel sikkert de andre faga du trenger, så om du tar opp matten, kan du vel søke på vanlig grunnlag? Men fort deg, fristen på privatistweb for å gå opp i eksamen til våren går ut i disse dager. Endret 10. januar 2011 av jahaja24
AnonymBruker Skrevet 10. januar 2011 #6 Skrevet 10. januar 2011 Jeg ville gjort som jahaja24, meldt meg opp til privatisteksamen i matte. Koster bare trehundre-og-noe kroner, tror jeg. Fristen for oppmelding er 1. februar. Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå