Asmi Skrevet 4. januar 2011 #1 Skrevet 4. januar 2011 På tide å invistere i barnestol no når småen er 7 mnd. Nokon som har anbefalinger? Lurer på å kjøpe på Ikea. Er disse ok?
helenaa Skrevet 5. januar 2011 #2 Skrevet 5. januar 2011 Ikea er bra, man må bare passe på at låsemekanismene på beina er skikkelig i. Det er vel der du finner det billigste alternativet. Vi har vært veldig fornøyd med denne, for den kan brukes både som høy og lav, og er ikke så dyr. Tror vi betalte 399 for en i naturfarge på Babyshop (den stod ikke utstilt i butikken, for der hadde de bare satt fram de "dyre" fargene, men de hadde den på lageret).
Concertina Skrevet 5. januar 2011 #3 Skrevet 5. januar 2011 (endret) IKEA-stolen er helt grei i starten, den har ikke fotstøtte, men de aller minste sitter der jo ikke så lenge av gangen. Vi brukte vår til snuppa var rundt året, da tok vi fram Tripp trappen. Den Sofusstolen strøk forresten i sikkerhetstesten i Foreldre&Barn, den fikk flere sikkerhetsanmerkninger: 1. Klemfare. 2. Farlige åpninger. 3. Låsemekanismen fungerer ikke som den skal. Stor fare for at stolen vippes fremover når barnet sitter i. 4. Har ikke monterings- og bruksanvisning. Dette stod det i testen: Sofus kommer dårligst ut i sikkerhetstesten. Denne stolen kan rett og slett være livsfarlig for den som sitter i den, og den får alvorlige anmerkninger på flere områder. Den alvorligste gjelder stolens låsemekanisme. Sofus har en konstruksjon som gjør at den kan felles ut, slik at den også fungerer som et gulvbasert lekebord med stol. En låsemekanisme skal forhindre at den ufrivillig bretter seg ut når den står som høy barnestol. Mekanismen skal aktiviseres av barnets tyngde, noe den ikke gjør (barnet må veie minst 15 kg for at låsemekanismen skal fungere). Stolen kan dermed regelrett knekke sammen som en felle. Barnet kan i verste fall tippe både seg selv og stolens overdel fremover, eller et søsken kan dytte barnet over ende. edit: lagt til link til test Endret 5. januar 2011 av Concertina
Musemor Skrevet 5. januar 2011 #4 Skrevet 5. januar 2011 De fra Ikea er sikkert helt grei, men jeg anbefaler gjerne Tripp-tapp fra Stokke. Kan brukes i mange år framover
AnonymBruker Skrevet 5. januar 2011 #5 Skrevet 5. januar 2011 Vi kjøpte to av de Ikea-stolene, den ene til å ha hjemme, den andre til besteforeldrene der vi er mye på besøk. Så var vi så heldige å finne en tripp-trapp billig på finn.no, nå har vi Ikea-stolen på kjøkkenet, og tripp-trappen i stua. Pluss en liten reisestol som man kan klemme/skru fast til stødige bord, som er kjekk å ta med på tur. Veldig kjekt å ha flere, det hender vi får besøk av andre småttiser hjemme
helenaa Skrevet 5. januar 2011 #6 Skrevet 5. januar 2011 Jeg leste faktisk testen av Sofus-stolen før vi kjøpte den, og etter det jeg kunne se handler problemet om at man selv må sjekke at mekanismen er gått i lås. Og det passer vi selvsagt på. Det var ikke viktig for oss om den aktiveres av barnet - vi gjør det selv (dytter den på plass) Men for all del - jeg skal ikke påstå at det er bra når ting ikke fungerer som de skal. Jeg synes bare ikke det var verd å bruke flere tusen på en stol som fikk bedre test-resultat når problemet var så lett å løse med den billige stolen.
Umuriel Skrevet 5. januar 2011 #7 Skrevet 5. januar 2011 Vi har småtroll barnestol. Har brukt den i 2,5 år nå, veldig fornøyd!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå