^^Belle^^ Skrevet 31. desember 2010 #1 Skrevet 31. desember 2010 (endret) Hei alle dere hudpleieguruer! Jeg trenger litt (en del?) hjelp til å fylle inn hullene i min hudpleierutine. Jeg er 26 år, har fuktfattig (til tørr) hud, generelt lite kviser (men dersom jeg bruker feil fuktighetskrem popper de ut), tørrhetsrynker under øynene samt skikkelig pandaøyne (= mørke ringer). Jeg har også store porer, men kun under pandaøynene. Jeg har omsider klart å få til en tålig bra hudpleierutine som jeg holder meg til, både morgen og kveld: * Neal's Yard Remedies Rejuvenating Frankincense Facial Wash * Trilogy rosehip (nyperose?) olje i hele ansiktet * Neal's Yard Remedies Frankincense Hydrating Cream * Neal's Yard Remedies Rejuvenating Frankincense Facial Serum under øynene Bruker også Burt's Bees Pore Refining Mask (leiremaske) et par ganger i uken. Sistnevnte serum fikk jeg i en prøvepakke og jeg er veldig usikker på om jeg bruker det rett. Hva brukes egentlig serum til? Skal det påføres først av alt, sist av alt eller midt mellom olje og fuktighetskrem? :klø: Er det i det hele tatt nødvendig å bruke serum? Kan serum erstattes med øyekrem, eller burde jeg skaffe meg en øyekrem også? Evt. anbefalinger? Jeg er også på utkikk etter en god ansiktsskrubb. Har sett litt på A'kin Jojo & Corn Gentle Exfoliating Facial Scrub. Noen som har prøvd denne? Eller som evt. har noe annet å anbefale? Man skal vel skrubbe et par ganger i uken. Skal man da rense ansiktet først? Etterpå? Og passer det fint å bruke ansiktsmaske de dagene man skrubber? Oi, her var det mange spørsmål ser jeg. Håper noen tar seg tid til å svare meg - og skriv gjerne hvordan din hudpleierutine ser ut. Endret 31. desember 2010 av ^^Belle^^
Honesty Skrevet 31. desember 2010 #2 Skrevet 31. desember 2010 Jeg er selv veldig glad i produktene fra Trilogy, og har full serie derfra (rens, Vital Moisturizer, rosehip-oljen, øyekrem, samt Age et eller annet olje (liker ikke lukten, den vanlige er bedre) og nattkrem. Jeg bruker gjerne rosehip-oljen og så krem oppå, for jeg føler at det "forsegler" og gjør kremen mer effektiv. Jeg gjør det samme med øyekremen. Den er forresten veldig bra for hud som er litt tørr og sensitiv. Ellers bør du rense huden før skrubb, og du kan gjerne bruke en maske etterpå.
^^Belle^^ Skrevet 31. desember 2010 Forfatter #3 Skrevet 31. desember 2010 Jeg er selv veldig glad i produktene fra Trilogy, og har full serie derfra (rens, Vital Moisturizer, rosehip-oljen, øyekrem, samt Age et eller annet olje (liker ikke lukten, den vanlige er bedre) og nattkrem. Jeg bruker gjerne rosehip-oljen og så krem oppå, for jeg føler at det "forsegler" og gjør kremen mer effektiv. Jeg gjør det samme med øyekremen. Den er forresten veldig bra for hud som er litt tørr og sensitiv. Ellers bør du rense huden før skrubb, og du kan gjerne bruke en maske etterpå. Ja, jeg har bitt meg merke i det at du bruker Trilogy. Jeg tror nemlig du er min hudtvilling skjønner du... *stalker* Men hvordan lukter resten av Trilogy-produktene? Jeg har en spraytoner som stinker helt forferdelig skjønner du, og er redd for at resten av produktene er likeens. Oljen lukter jo ikke akkurat roser den heller, men det er en olje liksom...og lukter olje. Nå for tiden (vinter+graviditet) er jeg nødt til å bruke oljen under fuktighetskremen, ellers flasser huden min 5 minutter etter påføring.
Honesty Skrevet 31. desember 2010 #4 Skrevet 31. desember 2010 Jeg er veldig luktsensitiv, men produktene lukter ikke så mye at jeg ikke takler det. Litt roseaktig, kanskje? Age Proof-serien lukter mye verre (spesielt oljen), så de blir ikke kjøpt igjen av meg. Rensekremen er forresten ganske lett, litt som en bodylotion, og lett å skylle bort med vann. Takk for at du sa at toneren stinker, for da skal jeg holde meg langt unna. Jeg har akkurat kjøpt hårprodukter fra Pureology uten å lukte først, og shampooen stinker sånn at jeg blir uvel av lukta selv som ikke-gravid. Det er volumserien, forresten. Ellers liker jeg Dermalogica, men må også der bruke fuktserum under kremen. For tiden bruker jeg også REN, et prøvesett for tørr hud, men huden min er for tørr for produktene, og blir stram på no time. Cluet mitt tror jeg er å bruke enten en olje under en fuktgivende krem, eller et fuktserum under en fettholdig krem. Trilogy er den eneste naturlige serien jeg har funnet som gir i nærheten av nok fuktighet til den tørre huden min.
^^Belle^^ Skrevet 31. desember 2010 Forfatter #5 Skrevet 31. desember 2010 Ok, da skal jeg ta ditt ord på det og skaffe meg øyekremen til Trilogy. Har snust litt på den en stund. Jeg kan jo nevne at de fleste på MUA synes toneren også lukter litt roseaktig, så det kan godt hende at det er min luktesans som ikke her helt god. Da skal jeg holde meg langt unna Pureology. Dermalogica sitt prøvesett for tørr hud funket ikke for meg. Kremen gav meg altfor lite fukt, men rensen var helt ok. Jeg holder på å bruke den opp i dusjen nå. Oljen er det som har reddet meg denne vinteren. Sammen med Neal's Yard kremen. Den er helt fantastisk og verdt å prøve. Liker at det også er en naturlig og økologisk serie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå