AnonymBruker Skrevet 27. desember 2010 #1 Skrevet 27. desember 2010 Hei! Uten noe forvarsel mistet jeg jobben min da avdelingen ble faset ut, da jeg i tillegg er student får jeg ikke dagpenger fra nav og jeg har ikke greid å skaffe meg ny jobb de 4 mnd som har gått. Jeg er nødt til å få en inntekt hvis vi skal greie å få det til gå rundt, vi har kuttet til benet på alt og begynner og få problemer med regningene. Jobben min var godt betalt men innenfor et begrenset felt, og selv om jeg selvfølgelig søker på alt jeg kommer over som er relevant er jeg nødt til å skaffe meg et eller annet for å få inntekt. Jeg lurer vel egentlig på hva man bør kunne forvente i timelønn i jobber som butikk eller andre "lavtlønns" yrker? Jeg har virkelig ikke peiling, men det hadde hjulpet om jeg hadde en viss peiling på hva som er vanlig. Jeg blir veldig takknemlig for svar!
Gjest Mauna Lee Skrevet 27. desember 2010 #2 Skrevet 27. desember 2010 trur jeg hadde rundt 120 kr på Meny, pluss kveldstilegg.
AnonymBruker Skrevet 27. desember 2010 #3 Skrevet 27. desember 2010 Jeg har 134 på min butikkjobb pluss kveldstillegg.
AnonymBruker Skrevet 27. desember 2010 #4 Skrevet 27. desember 2010 Jeg har 134 på min butikkjobb pluss kveldstillegg.
AnonymBruker Skrevet 27. desember 2010 #5 Skrevet 27. desember 2010 Hei! Dette kommer vel litt an på åpningstidene til butikken. Siste butikken jeg hadde jobb på var åpen fra 07:00 til 24:00 hver dag (også søndag) og da fikk vi endel i ubekvemstillegg. Jeg jobbet i en 90% stilling, og månedslønnen før skatt var 22 000 kr. En annen butikkjobb hadde jeg 100-110% stilling, der var åpningstidene 07:00-23:00, stengt søndager. Da var utbetalt lønn etter skatt rundt 11 000 kr. Husker dessverre ikke hva timelønnen var på noen av disse.
tantethea Skrevet 27. desember 2010 #6 Skrevet 27. desember 2010 (endret) på diverse institusjoner pleier det å være bra betalt. Som for eksempel gamlehjem, boliger for utviklingshemmede osv. eller som assistent for en person som trenger litt ekstra hjelp. I oslo er det bedre betalt å jobbe på en kommunal institusjon, enn en privat. Kommunal institusjon pleier å ligge slik: grunnlønn (minstelønn): 135 kr tillegg kveld: 30 kr tillegg helg: 30 kr tillegg kveld i helg: 60 kr. du kan ta tjene ca 190 kr timen for kveld i helg. Det er en ganske fin lønn for studenter som jobber som assistent på slike steder. Edit: Det er som regel lett å få vakter og du kan selv takke ja eller nei til hvilke vakter du vil ha. Endret 27. desember 2010 av tantethea
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå