Synonym Skrevet 17. desember 2010 #1 Skrevet 17. desember 2010 Hvordan fungerer dette med førstegangsvitnemål? Jeg ble ferdig på vgs i år og søkte meg inn på universitet med førstegangsvitnemål (jeg er under 21 år). Betyr det at jeg har brukt opp førstegangsvitnemålet mitt eller kan jeg fortsatt søke med dette hvis jeg vil bytte og søke til annet studie?
fink Skrevet 17. desember 2010 #2 Skrevet 17. desember 2010 Hvordan fungerer dette med førstegangsvitnemål? Jeg ble ferdig på vgs i år og søkte meg inn på universitet med førstegangsvitnemål (jeg er under 21 år). Betyr det at jeg har brukt opp førstegangsvitnemålet mitt eller kan jeg fortsatt søke med dette hvis jeg vil bytte og søke til annet studie? Du kan benytte deg av førstegangsvitnemål t.o.m. året du fyller 21 år. Ingen begrensning for hvor mange ganger du kan " bruke det", saken er bare at du ikke kan søke med et "forbedret" eller modifisert vitnemål i førstegangskvote. Enkelte fag er lov å legge til i ettertid, men høres ikke ut som disse detaljene er aktuelle for deg. Studiepoeng fra høyere utdanning forstyrrer ikke vitnemålet fra vgs.
Synonym Skrevet 19. desember 2010 Forfatter #3 Skrevet 19. desember 2010 Åh tusen takk, det var det jeg håpet på Var redd studiepoengene jeg har fått dette semesteret ville påvirke vitnemålet mitt og gjøre det til sekundærvitnemål! Men heldigvis ikke! Takk !
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå