AnonymBruker Skrevet 14. desember 2010 #1 Skrevet 14. desember 2010 Da Ravi på X faktor ønsket en av deltagerene opp på Scena, irriterte dette meg grundig... Jeg har aldri hørt ordet scena før om scenen. Er det ett nytt ord som har dukket opp? Og plutselig leser jeg det beskrevet som scena i en artikkel i nettavis også.
madison rose Skrevet 14. desember 2010 #2 Skrevet 14. desember 2010 selv om det skrives "scenen" så er det mange som uttaler det "scena" på grunn av dialekta deres. jeg gjør det, for eksempel. har for så vidt aldri hørt noen si "scenen" slik man skriver det.
Gjest Eurodice Skrevet 14. desember 2010 #3 Skrevet 14. desember 2010 (endret) Da Ravi på X faktor ønsket en av deltagerene opp på Scena, irriterte dette meg grundig... Jeg har aldri hørt ordet scena før om scenen. Er det ett nytt ord som har dukket opp? Og plutselig leser jeg det beskrevet som scena i en artikkel i nettavis også. "Scene" er et hankjønnsord. Jeg har nettopp kjøpt den nyeste utgaven av Tanums og så etter om det også kunne være hunkjønn. Det er det ikke, men til min store forskrekkelse oppdaget jeg at ordet nå også kan skrives "sene"! "Jeg får senestrekk og seneskrekk". Skrekk og gru. I mange dialekter er det sikkert vanlig med a-endelse slik som i mange andre ord. Endret 14. desember 2010 av Belladonna
madison rose Skrevet 14. desember 2010 #4 Skrevet 14. desember 2010 til min store forskrekkelse oppdaget jeg at ordet nå også kan skrives "sene"! "Jeg får senestrekk og seneskrekk". Skrekk og gru.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå