AnonymBruker Skrevet 9. desember 2010 #1 Skrevet 9. desember 2010 Hei! Jeg er i starten av min utdanning og har lyst å bli samfunnsfagslærer. Jeg tenker å ta bachelor+PPU. Jeg lurer på hvilke fag dere som jobber som samfunnsfaglærer (hovedsaklig VGS) har som fagsammensetning?
Porcelain Skrevet 9. desember 2010 #2 Skrevet 9. desember 2010 Jeg tar PPU nå , men svarer fordi Jeg har historie og statsvitenskap. Man trenger bare ha en av delene for å kunne undervise, men jeg valgte fag utfra interesse og da ble det begge deler Det du kan gjøre dersom du skal tenke strategisk er å se på kompetansemålene for samfunnsfag. Geografi-delen på ungdomskolen er både natur-og samfunns-geografi, historie er historie, og samfunnskunnskapdelen er en kombinasjon av statsvitenskap og sosiologi stort sett. (Utifra det jeg vet da )
AnonymBruker Skrevet 9. desember 2010 #3 Skrevet 9. desember 2010 Hei! Jeg er i starten av min utdanning og har lyst å bli samfunnsfagslærer. Jeg tenker å ta bachelor+PPU. Jeg lurer på hvilke fag dere som jobber som samfunnsfaglærer (hovedsaklig VGS) har som fagsammensetning? Trenger kun historie eller statsvitenskap. Da kan en undervise på VGS i begge fag. I historie har du kanskje litt større mulighet om du velger å ta litt nyere historie fag som går over i statsvitenskap og slikt da er det kanskje enklere å undervise i begge. Velg en også ta et språkfag eller realfag også. Å arbeide med kun samfunnsfag/historie på VGS er umulig så og si. Er for mange lærere med disse fagene til at en kan klare seg kun med den utdanningen og kun undervise i de fagene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå