Gjest Kathrine L. Skrevet 5. desember 2010 #1 Skrevet 5. desember 2010 Alle vet jo at barn ofte sier ting uten å tenke, og det er jammen ikke lett å holde orden på hvordan ting er og hva som er fakta. Jeg overhørte min 4åring og en venn av h*n da de lekte i stuen og de snakket om nissen og jula...Plutselig sa mitt barn: I Afrika tror de ikke på nissen, men Nilsen Mandela. Begge barna har hatt flere gullkorn som jeg vil nevne her: Barn 1: Vet du hva de som tror på Allah kalles?? Barn 2: Muslinger. Etter å ha snakket om religion i barnehagen, kom de hjem, og begynte å snakke om det de hadde lært... Barn 2; Hvem bor i Himmelen?? Barn 1: Jesu, Gud og .....jeg husker ikke Barn 2: Jo, det er en til.. barn 1: Hvem da? barn 2: Den dårlige ånde... Gjett om vi foreldre knakk sammen i latter på kjøkkenet etter å ha overhørt dette da Noen flere som vil dele gullkorn og sitater som barna deres har sagt??
Gjest Gjest Lise Skrevet 5. desember 2010 #2 Skrevet 5. desember 2010 Barn kan si mye morsomt de:) Jeg var på julehandel og min 3åring satt i handlevogna da han plutselig ropte av full hals: Mamma, se på sjokolademannen!! mens han pekte på en mørkhudet mann....Jeg viste ikke helt hvordan jeg skulle reagere, og det registerte mannen...Han kom bort til oss, og bare lo av hele greia:)
CafeLatte Skrevet 5. desember 2010 #3 Skrevet 5. desember 2010 (endret) Det er allerede en tråd om dette:)Ikke meningen å ødeleggen din ts.Men tenkte bare å linke til hvis dere vil lese mer.Mye morro små trollene kommer med http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=489664&hl=%20morsomme%20%20ting%20%20barn%20%20sier&st=0 Endret 5. desember 2010 av CafeLatte
Gjest Olivia Skrevet 5. desember 2010 #4 Skrevet 5. desember 2010 Vi var i familieselskap, og bestefar spurte min sønn(6,5 år) om hva han skulle bli når han ble stor. Han svarte: Jeg skal bli sånn som pappa, bortsett fra at jeg ikke skal ha hår overalt! Hele familien begynte å le
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2010 #5 Skrevet 5. desember 2010 I går la jeg merke til en liten gutt som grein og dro mamman i armen og sa at han vil ha sex, "kan vi ikke kjøpe sex", "jeg vil ha sex" skreik han høyt i butikken så folk glodde. Forhåpentligvis så var det nok kjeks han mente. Da jeg jobbet i barnehage så var det ei som sa plutselig at "noen ganger kommer det røyk ut av mammas munn".
Gjest BabyBlue Skrevet 5. desember 2010 #6 Skrevet 5. desember 2010 Søsteren min på 5 og en venninne: Venninna: "Hvorfor raser han rundt i huset på den måten?" Hun med et dønn alvorlig ansikt: "Fordi han er en rasekatt, skjønner du vel!"
ugress Skrevet 5. desember 2010 #7 Skrevet 5. desember 2010 Jeg og min syv år gamle niese står ved kleskapet en morgen og diskuterer hva hun skal ha på seg den dagen. Hun ville ha så mye striper og ruter som mulig, i så mange forskjellige farger som mulig. Jeg forklarer at det ser veldig rotete ut, hvorpå hun inntar standar bitchpose, måler meg med blikket og sier; "det er ikke akkurat så fint det du har på deg heller da tante!"
Spoven Skrevet 5. desember 2010 #8 Skrevet 5. desember 2010 TS, så heldig du er at alle de tre episodene dine er tatt med i Unni Lindells bøker: "gamle damer legger ikke egg" og "Jesus gikk på vannet fordi han ikke ville bli våt på beina" :gjeiper: Men for all del, morsomt. Selvfølgelig kommer jeg ikke på noen gullkorn selv for øyeblikket.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå