Chiyo Skrevet 24. november 2010 #1 Skrevet 24. november 2010 Hehe Jeg vet jo det at vin lotteri ikke er lov. Det er visst regler for sånt. Men på gamle jobben min gjorde de det uansett. Jeg visste ikke at det var ulovlig før en venn sa det til meg, og så spurte jeg på jobb da: "Har vi egentlig lov til dette?" Og alle bare: "Nei! Det er ulovlig, men vi gjør det likevel." Det er jo litt komisk da.. når til og med sjefen din som alltid er skikkelig alvorlig sier at han ikke har noe problem med å gjøre noe ulovlig. Det er ikke akkurat big deal, da alle fint bare kunne dratt på polet å kjøpt vinen selv, men når det er ULOVLIG ville vel en tro at da gjorde man det ikke. Det finnes nemlig visse regler
AnonymBruker Skrevet 24. november 2010 #2 Skrevet 24. november 2010 Der jeg jobbet i fjor hadde vi vinlotteri og det var i kommune-bygget. Ikke at det gjør det mer galt men litt rart å tenke på det allikevel..
MissStiles Skrevet 24. november 2010 #3 Skrevet 24. november 2010 Ja vi har vin lotteri på jobben. Men jeg pleier så og si aldri å være med. Aldri tenkt over at det ikke er lov.
Hanselot Skrevet 24. november 2010 #5 Skrevet 24. november 2010 Alkoholloven sier: § 8—6. Forbud mot bruk av alkoholholdig drikk som gevinst eller premie Det er forbudt å auksjonere bort eller bruke alkoholholdig drikk som gevinst eller premie, og å la dette skje. Forbudet er likevel ikke til hinder for bruk av alkoholholdig drikk som gevinst eller premie i privat sammeheng. ---- skjer dette da i lunsjen så er vel dette privat nok til at det er lov?
Gjest Spinell Skrevet 24. november 2010 #6 Skrevet 24. november 2010 Det er fullt lovlig å avholde vinlotteri på jobben med hjemmel i den regelen Hanselot siterer. Slik har det vært siden 2001, så regelen er ikke helt ny. Regjeringen har til og med presisert dette i en egen pressemelding. Se lenke. Myten om at det ikke er lov henger tydeligvis igjen ennå.
Gjest Spinell Skrevet 24. november 2010 #9 Skrevet 24. november 2010 Og for å svare på spørsmålet: nei, vi har ikke vinlotteri på jobb.
cilipili Skrevet 24. november 2010 #10 Skrevet 24. november 2010 Det har vi, og jeg elsker det. Har kanskje noe med at jeg vinner ganske ofte
maipai Skrevet 24. november 2010 #12 Skrevet 24. november 2010 På den forrige jobben min, som var i kommunen, hadde de vinlotteri.
Gjest Okusan Skrevet 24. november 2010 #13 Skrevet 24. november 2010 Vi har vinlotteri, ja (jeg går i dundrende underskudd ), og alle juristene tar det med knusende ro. Faktisk har vi fotballtipping med penger også... det er vel praktisk talt pyramidevirksomhet, eller hva?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå