AnonymBruker Skrevet 20. november 2010 #1 Skrevet 20. november 2010 Storepusen vår virker som en harmonisk katt til vanlig. Men hver gang han sover så mjauer han eller skvetter til og hopper til siden.. Kan han ha traumer, eller er det vanlig at katter kan drømme de også?? Håper noen kan hjelpe meg, fordi jeg vil jo at pusen våres skal ha det best mulig.
Gjest Raindrops Skrevet 20. november 2010 #2 Skrevet 20. november 2010 Mine katter både piper, mjauer og knurrer i søvne, så jeg går ut ifra at de drømmer. Ser ikke noen grunn til at det skulle være unormalt at katter drømmer. Det er jo forskjell på hvor aktive vi mennesker er når vi sover (noen snakker, går osv). Så kanskje det samme gjelder katten din, den er rett og slett mer aktiv i søvne enn andre. Hvis den virker glad og harmonisk til vanlig så tviler jeg på at den er traumatisert.
Gjest *smak* Skrevet 20. november 2010 #3 Skrevet 20. november 2010 Tusen takk for svar Raindrops! Godt å høre at det kan være vanlig at katter mjauer, knurrer el. i søvne. Nå klarer jeg kanskje sove igjen. Har vært så bekymra for pusen at jeg ikke klarte å sove.
Gjest Lille-pus Skrevet 20. november 2010 #4 Skrevet 20. november 2010 Synes det høres ut som storepusen er en god, harmonisk pus (og når han kan tillate seg å sove så dypt og godt at han drømmer i full skala så tyder det på at han er trygg ) Kunne vært spennende å sett hva de drømmer..... 1
AnonymBruker Skrevet 20. november 2010 #5 Skrevet 20. november 2010 Synes det høres ut som storepusen er en god, harmonisk pus (og når han kan tillate seg å sove så dypt og godt at han drømmer i full skala så tyder det på at han er trygg ) Nemlig! Synes bare det er koselig og søtt når katter (eller hunder) er så dypt inne i sine egne drømmer at de beveger på hode/ansikt, bein, lager lyder osv., og dersom de er så dypt inne i sine egne drømmer når de ligger og sover inntil/oppå meg når de gjør dette tar jeg det som et tegn på at de virkelig føler seg trygge. Mennesker kan rykke til, slå rundt seg og på andre måter bevege seg (og snakke) i søvne. Det samme kan dyr, i alle fall hunder og katter, uten at det betyr at noe er i veien.
Aurora M. Skrevet 21. november 2010 #6 Skrevet 21. november 2010 Synes det høres ut som storepusen er en god, harmonisk pus (og når han kan tillate seg å sove så dypt og godt at han drømmer i full skala så tyder det på at han er trygg ) Helt sant dette. Det er forskjellig (som hos oss) hvor aktiv de er i drømme. I tillegg merker jeg at min er ekstra aktiv i drømme når hun har opplevd noe utenom det vanlige, og kanskje noe som ikke var så kjekt.. Fredag var det til veterinær for vaksinering og sjekk, og det er ikke så populært.. Hun oppfører seg eksemplarisk når hun er der, men når hun kom hjem og sovnet senere, var det ekstra mye fresing, smatting og rykking i poter. Det skal vel bearbeides i drømmen slik som hos oss mennesker.
Mubba Skrevet 21. november 2010 #7 Skrevet 21. november 2010 Jeg har stusset over dette jeg også. Godt å lese at det høres vanlig ut! Fruen i huset har mye rykninger i søvne, og hun smatter MASSE! Tror hun drømmer om mye god mat ja!
Fanta Exotic Skrevet 21. november 2010 #8 Skrevet 21. november 2010 Både bikkja og kattene mine beveger seg og lager lyder i søvne. Noen ganger uler hunden min så høyt at han våkner av det selv, og det ser ut som han lurer på hvorfor han våknet.. Han er søt:) De drømmer vel like mye som mennesker, vil jeg tro
AnonymBruker Skrevet 24. november 2010 #9 Skrevet 24. november 2010 Det er nok bare drøm ja HUnden vi hadde rykket mye og kvinte og "bjeffet" litt i drømme.. Kattene mine ser ut som de drikker vann når de drømmer...med tunga ut og inn
Gjest ~Fantabulous_kitten~ Skrevet 24. november 2010 #10 Skrevet 24. november 2010 Litt off-topic, men handler om katter som sover. Mine også kan være aktive, og som dere sier; godt å høre at det er tegn på at de har det bra Men hun ene sover noen ganger så dypt at man kan gjøre hva man vil med henne (er overbevist om at man kunne knekt nakken uten at hun hadde våknet), betyr dette også at hun har det bra, når hun sover så dypt? Skjer ikke ofte, en gang annenhver måned kanskje. Er det andre som opplever dette hos sine små?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå