AnonymBruker Skrevet 12. november 2010 #1 Skrevet 12. november 2010 Jeg skal til andregangs intervju for en jobb jeg har veldig lyst på. Det ble foreslått et tidspunkt neste uke, og det viser seg nå etter at jeg aksepterte at min kollega har fått fri den dagen, så det passer svært dårlig at jeg blir borte en time. Gir det dårlig inntrykk til de som ansetter at jeg først aksepterer, men så ringer å ber om å flytte intervjuet? Eller er det ok ift at jeg faktisk har samvittighet ovenfor nåværende arbeidsgiver? Hva slags unnskyldning skal jeg finne på for å bli borte en time når vi allerede er få på jobb? Har ikke sagt til sjefen at jeg søker nye jobber, men har kontrakt kun ut desember, dog har jeg blitt lovet videre ansettelse.. Synes dette var en vanskelig situasjon, og første gang jeg er i en slik ift jobb!
Gjest navnelapp Skrevet 12. november 2010 #2 Skrevet 12. november 2010 Berre sei frå til dei som du skal til intervju hos at noko har komt i vegen. ikkje noko problem, så lenge dei får beskjed i god tid. Det verste er kandidatar som ringer eit kvarter før og seier at noko har komt i vegen. Dei blir eg litt sur på.
Gjest Applestore Skrevet 12. november 2010 #3 Skrevet 12. november 2010 Du burde kanskje bedt om fri den dagen eller den timen på forhånd, slik at du hadde sluppet dette problemet.
AnonymBruker Skrevet 12. november 2010 #4 Skrevet 12. november 2010 Enig, men ble oppringt og tatt litt på senga. Regnet bare med det skulle gå greit, hvilket det vanligvis ville gjort (er ikke ofte folk har fri her ). Er snakk om å gi beskjed bare timer etter at jeg ble invitert og det er fortsatt dager igjen. Tror det går greit, har nå gitt beskjed om at det passer dårlig med arbeidsgiver, men at om det er vanskelig å flytte vil jeg finne en løsning. Så får vi håpe det ikke har gitt et dårlig inntrykk.
Villbringebær Skrevet 12. november 2010 #5 Skrevet 12. november 2010 Jeg ville bare ha ringt og spurt om å fått endre tidspunktet for intervjuet. Forklart det med at det viser seg at en kollega har tatt fri den dagen og da blir situasjonen litt vanskelig for nåværende arbeidsgiver. Det viser bare at du tar ansvar for arbeidsplassen og jeg kan overhode ikke se noe negativt ved det.
Christiane_W Skrevet 12. november 2010 #6 Skrevet 12. november 2010 Jeg ville bare ha ringt og spurt om å fått endre tidspunktet for intervjuet. Forklart det med at det viser seg at en kollega har tatt fri den dagen og da blir situasjonen litt vanskelig for nåværende arbeidsgiver. Det viser bare at du tar ansvar for arbeidsplassen og jeg kan overhode ikke se noe negativt ved det. Helt enig! Det burde ikke være problematisk i det hele tatt:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå