Marte-mamma Skrevet 9. november 2010 #1 Skrevet 9. november 2010 Hei. Jeg har lenge lurt på om det skal komme bysykler med barnesete. Syns dette hadde vært veldig praktisk. Jeg sykler alltid til jobben (så lenge jeg kan hvertfall) og å ha muligheten til å slippe av barnet mitt i barnehagen på veien hadde vært en veldig fin løsning. Er det bare jeg som har tenkt på dette? Ingen andre som syntes dette hadde vært litt ålreit? Marte-mamma.
Gjesten Skrevet 9. november 2010 #2 Skrevet 9. november 2010 Med mindre de blir laget av hard (og følgelig ubehagelig) metall, vil disse bli ødelagt med en gang. Meningsløs bruk av penger.
Marte-mamma Skrevet 9. november 2010 Forfatter #3 Skrevet 9. november 2010 Med mindre de blir laget av hard (og følgelig ubehagelig) metall, vil disse bli ødelagt med en gang. Meningsløs bruk av penger. Hvorfor kan de ikke produseres i stil med de allerede eksisterende syklene. Selvfølgelig med en god løsning i forhold til selve barnesete? Alt kan jo i bunn og grunn bli ødelagt mener jeg.
Gjesten Skrevet 9. november 2010 #4 Skrevet 9. november 2010 Hvorfor kan de ikke produseres i stil med de allerede eksisterende syklene. Selvfølgelig med en god løsning i forhold til selve barnesete? Alt kan jo i bunn og grunn bli ødelagt mener jeg. Er dette argumentet ditt? Du stilte et spørsmål, jeg svarte. Hvis du ønsker deg slike barneseter, så får du vel kjempe den kampen, da.
Marte-mamma Skrevet 9. november 2010 Forfatter #5 Skrevet 9. november 2010 Er dette argumentet ditt? Du stilte et spørsmål, jeg svarte. Hvis du ønsker deg slike barneseter, så får du vel kjempe den kampen, da. Jeg stilte et spørsmål ja. og du svarte. Og jeg svarte på ditt svar. Ikke dårlig stemning, må jo kunne ha en fornuftig diskusjon. At alt kan bli ødelagt er ikke argumentet mitt, det er bare en reaksjon på at syklene vil bli ødelagt hvis de lages i plast. Man kan jp ødelegge de eksisterende syklene også, Det er bare en mening. Ikke noe mer. Jeg liker jo å tro at folk ikke vil ødelegge for ødeleggelsens skyld. men men. takk for innspill.
Gjesten Skrevet 9. november 2010 #6 Skrevet 9. november 2010 Barneseter er vel stort sett i plast? Eller tar jeg feil? Jeg tror dessverre at det er veldig mange som vil ødelegge for ødeleggelsens skyld, spesielt ting som bysykler - som bare står der. Det er derfor jeg er skeptisk til ideen. Ikke meningen å lage dårlig stemning.
AnonymBruker Skrevet 10. november 2010 #7 Skrevet 10. november 2010 Jeg synes dette kan være en god idé... Jeg er nyetablert og med barn hvor alle økonomiske midler tenkes nøye igjennom.. og det å kjøpe en ny sykkel i grei kvalitet kommer gjerne opp i 3-4000 kr.. MINST. Metall kan da ikke være så mye mindre behagelig enn plastikk?... Det er jo ikke snakk om dagsturer heller.
angara Skrevet 10. november 2010 #8 Skrevet 10. november 2010 Hm, jeg svarte ja, men er litt usikker, egentlig. (Trodde først at det med "bysykler" mentes stødige sykler for bruk i byen, i motsetning til letter terrengsykler, hehe) Jeg ville nok ikke klart å stole 100 % på et sete som kanskje var herjet med av andre, som man ikke vet slitasjemengden på, etc. Her i byen drives det herværk på absolutt alt. :-( Og i tillegg, hvis jeg syklet til jobben hver dag, ville jeg synes det var en nødvendig investering å ha en egen sykkel. Jeg ville gått inn på finn.no og kjøpt en rimelig sykkel og fått tak i et barnesete til den. Det er et stativ med bysykler i nærheten av oss, men det er slett ikke alltid det er nok sykler der (område med mange studenter). Jeg har fått veldig behov for forutsigbarhet i livet med småbarn, derfor ville jeg gått for en sykkel som jeg visste var tilgjengelig for oss hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå