AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #1 Skrevet 9. november 2010 Jeg har nå vært uten jobb i snart ett år.Jeg har en samboer og ingen barn.Jeg kjeder meg:(kjenner ingen her heller da jeg har flytta til kjæresten min.Han jobber. Hvordan får dere noe ut av dagen og hva skal man finne på i denne tiden.Har merket mye dårlige ting ved meg selv etter at jeg ble arbeidledig -Lagt på meg -Føler meg deppa -Føler meg misslykka -Vondt i rygg og konkler siden jeg er ALLLLLTFOR mye på pcen -Angrer at jeg flyttet til han og at livet mitt var bedre før jeg møtte han. -Sover mesteparten av dagen.Legger meg rundt 4 og står opp 14:00 Trist og arbeidsledig
Jane F. Skrevet 9. november 2010 #2 Skrevet 9. november 2010 Nå skal jeg ikke klage men jeg har det akkurat på samme viset. Bare at jeg har vært hjemme på grunn av at jeg er sykmeldt. Enda det bare har vart i 14 dager kjenner jeg kroppens forfall både psykisk og fysisk. En bra ide for å føle seg bedre er å joine en treningsgruppe eller noe for da vedlikeholder du kroppen samtidig som du kanskje blir kjent med nye mennesker. lykke til!
Envy Skrevet 9. november 2010 #3 Skrevet 9. november 2010 Skjønner at det kan være hardt å være arbeidsledig! Jobber selv som sporadisk vikar, og det hender stadig at jeg bare har en eller to vakter på en uke. Men jeg har ikke tid til å kjede meg, for jeg fyller fritiden med masse masse, rekker ikke engang over alt Søker du aktivt på jobber? Er du veldig kresen? Det går jo an å jobbe som noe som kanskje ikke er drømmejobben en periode mens du venter på å få den jobben du ønsker, så har du iallefall noe å gjøre? Du kan fylle tiden med å jobbe som f.eks ringevikar på en barneskole, eller du kan gjøre frivillig arbeid. Engasjer deg i en lokal klubb av et eller annet slag, finn på noe kreativt hjemme. Begynn å brodere, male, tegne, skrive etc. Det er uendelige alternativer hvis man bare vrir hjernen litt Har dere kjæledyr? Hvis ikke kan det jo kanksje være ålreit å skaffe seg en kattunge eller en valp, dette er jo fantastisk selskap når man går der å sturer
Daniel84 Skrevet 9. november 2010 #4 Skrevet 9. november 2010 Jeg er sykemeldt, har vært det i 1,5 år, så kjenner meg igjen på det du sier. Men, hvorfor har du ikke jobb? er du også sykemeldt, eller bare veldig kresen på jobber? Og hvorfor er du sammen med typen din om du hadde det så mye bedre før han..?
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #5 Skrevet 9. november 2010 Jeg søker på jobber dette er er veldig lite sted og så å si umulig å få jobb her.Men jeg søker og gir ikke opp.Jeg har ingen dyr,men har lyst på en hund akkuratt nå har jeg ikke råd til det.Greit det å møte mennesker og nye beskjentskap,men jeg har liksom ikke lyst orker ikke å møte folk.Jeg merker jeg blir irritert av å være i store folkemengder.Jeg er så vant til å ha det rolig.Ts Er det noen som er i samme båt som meg?
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #6 Skrevet 9. november 2010 Jeg er sykemeldt, har vært det i 1,5 år, så kjenner meg igjen på det du sier. Men, hvorfor har du ikke jobb? er du også sykemeldt, eller bare veldig kresen på jobber? Og hvorfor er du sammen med typen din om du hadde det så mye bedre før han..? jeg elsker han jo men jeg bodde i en stor by før med jobb og mange venner + familien min.Nå meg og han og en pc kg har vært til god hjelp for meg.Ts
Daniel84 Skrevet 9. november 2010 #7 Skrevet 9. november 2010 jeg elsker han jo men jeg bodde i en stor by før med jobb og mange venner + familien min.Nå meg og han og en pc kg har vært til god hjelp for meg.Ts Hvorfor flytta du med han da? Hadde det ikke vært bedre om han flytta til byen ? Kanskje du skal slenge ut det forslaget til han
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #8 Skrevet 9. november 2010 Fordi han studerer og jobber her og har en leillighet her..
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #9 Skrevet 9. november 2010 og ja jeg valgte selv å flytte hit og forlate alt,har bare meg selv å takke.Jeg var vel dum og forelska kan inrømme at jeg angrer nå absulutt,men jeg kan ikke forlate han jeg elsker han.Ts
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #10 Skrevet 9. november 2010 Jeg var i samme båt. Jeg la riktignok ikke på meg mer enn 5kg. Du må rett og slett ta tak i livet. Gå turer i fjell og skog, finn en hobby, kanskje begynne å kokkelere litt mer avansert.. Og et veldig viktig punkt, legg deg tidlig og stå opp tidlig! Spesielt nå i mørketiden er de få timene med dagslys alfa omega for humøret, og gjerne føler man at man får mer ut av dagen.
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #11 Skrevet 9. november 2010 Jeg søker på jobber dette er er veldig lite sted og så å si umulig å få jobb her.Men jeg søker og gir ikke opp.Jeg har ingen dyr,men har lyst på en hund akkuratt nå har jeg ikke råd til det.Greit det å møte mennesker og nye beskjentskap,men jeg har liksom ikke lyst orker ikke å møte folk.Jeg merker jeg blir irritert av å være i store folkemengder.Jeg er så vant til å ha det rolig.Ts Er det noen som er i samme båt som meg? Jeg har vært i samme båt som deg. Var arbeidsledig i flere år, og sykmeldt, og jeg ble egentlig bare dårligere av å være sykemeldt og arbeidsledig, til tross for at jeg i en kortere periode var syk. Jeg ble som deg. Deppa, la på meg, fikk vondt i rygg/nakke/muskler/skjelett fordi jeg aaaldri var i bevegelse. Er det ikke noe frivillig som frivillighetssentralen eller røde kort ikke langt fra deg som du kan melde deg opp til? Og kommunen plikter å få deg ut i jobb. Gå til nav, og de må i det minste gi deg et slags kurs, eller noe for å sysselsette deg. Du skal da ikke bare gå og slenge sånn. Etter jeg startet i jobb igjen forsvant alle plagene mine, og jeg gikk ned flere kilo også, samt mange nye og gode venner.
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #12 Skrevet 9. november 2010 Nei, heldigvis ikke! I fast 100% stilling og stortrives med det. Både det å være i jobb, og arbeidsoppgavene tilknyttet stillingen.
cyanid Skrevet 9. november 2010 #13 Skrevet 9. november 2010 Ja, arbeidsledig igjen her! Hadde nettopp en jobb i barnehage, men vi ble enige om at det ikke funket. Jeg følte jeg gikk til noe som ikke var for meg, og gruet meg hver dag, pluss at sladrehønenivået var VELDIG høyt og jeg tok på meg oppgaver som gjorde meg utbrent. Da vi fikk oppsigelse på leiligheten, brast hele greia sammen og de innkalte til avsluttende samtale. Har det greit nå som ting har fått roet seg i kropp og sinn og jeg har fått slappet av, men må innrømme at det er både kjedelig å vase rundt hjemme (siden samboer jobber, blir det mer husarbeid på meg), døgnrytmen er på trynet, og jeg lurer på hva jeg egentlig vil med livet... er altfor impulsiv og kreativ til å holde på noen jobb. Og vet at en aldri kan få noen "vanlig" jobb med mine interesser, så sitter nå og vet ikke helt hva som skjer videre. Vi flytter til en annen kommune den 1 desember, så jeg venter med å oppsøke nav før det så ikke det blir så mye styr med overføring av papirer og sånt. Så får vi håpe depresjonen ikke kommer og tar meg før den tid!
CocoPiaf Skrevet 9. november 2010 #14 Skrevet 9. november 2010 (endret) Herrefreden så mye angrep det var mot TS her! Hun spurte om det var noen i samme båt som henne - ikke om noen kunne poengtere at hun ikke har jobb, hvorfor og HVORFOR hun flyttet med kjæresten sin! "hvorfor kan du ikke bare..." Det er ikke så enkelt. Selv er jeg og arbeidsledig, har vært det i 4 mnd. Det er ikke enkelt å finne seg jobb når man flytter til et nytt sted! Kjenner meg igjen i mye av det du sier, TS. Men det kommer til å ordne seg til slutt, for begge av oss! Håper du vil føle deg bedre snart og at du får deg en jobb Endret 9. november 2010 av CocoPiaf
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #15 Skrevet 9. november 2010 Nei, heldigvis ikke! Men jeg har vært det i ett år før. Det er helt grusomt! Jeg var langt fra kresen, søkte på alt! Men det var så mange som beinet. Man føler seg som en skikkelig taper, det gjorde ihvertfall jeg. Å bare gå å surre hjemme fører ikke til noe godt, man orker/gidder ingenting lengre. Prøv å finne deg en hobby, eller sett opp et program du skal følge. F.eks stå opp til et visst klokkeslett, gå en tur, rydde/vaske, lese, kanskje ta en nettkurs, osv. Du kan jo også høre med nav om de kan hjelpe deg med noe kurs e.l, de kunne ikke hjelpe meg, men kanskje deg.
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #16 Skrevet 9. november 2010 Ts her takk til dere med seriøse svar og råd utrolig hyggelig.Du som poengterer at du har en jobb osv til lite hjelp.Og det å bli arbeidsledig kan skje deg også og jeg håper du får oppleve noe sånt no.Å glede seg over at noen mennesker har det vannskelig er ikke bra.
AnonymBruker Skrevet 9. november 2010 #17 Skrevet 9. november 2010 Herrefreden så mye angrep det var mot TS her! Hun spurte om det var noen i samme båt som henne - ikke om noen kunne poengtere at hun ikke har jobb, hvorfor og HVORFOR hun flyttet med kjæresten sin! "hvorfor kan du ikke bare..." Det er ikke så enkelt. Selv er jeg og arbeidsledig, har vært det i 4 mnd. Det er ikke enkelt å finne seg jobb når man flytter til et nytt sted! Kjenner meg igjen i mye av det du sier, TS. Men det kommer til å ordne seg til slutt, for begge av oss! Håper du vil føle deg bedre snart og at du får deg en jobb Tusen takk dine ord varmer:)Ts
Wonders Skrevet 9. november 2010 #18 Skrevet 9. november 2010 Er ikke arb.ledig lenger. Men husker godt når jeg var det, det er kun få år siden. Var oppe 08.00 og la meg gjerne 23.00. Lette etter jobb hele tiden, nesten i 8 måneder! Var på ca to til tre intervjuer i uka. Var til og med i Danmark på intervju for egen regning. Så jeg hadde liten tid til å surfe på nett eller treffe venner egentlig. Synes dette var en ensom tid. Mye reising på intervjuer, og det var mye nettverksbygging og selveksponering. Mange har jo stillinger de aldri lyser ut, så jeg dro på intervjuer på jobber jeg kanskje ikke helt var på tuppa etter for å hilse på bedriften å få muligheter jeg ellers ikke ville fått. Lykke til med søkingen og håper du får jobb du trives i lynraskt.
Wonders Skrevet 9. november 2010 #19 Skrevet 9. november 2010 (endret) dobbelpost Endret 9. november 2010 av Wonders
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå