Gjest BabyBlue Skrevet 7. november 2010 #1 Skrevet 7. november 2010 Har en 7 måneder bengalkatt som er frisk som en fisk og som i det siste har startet å være mye mer ute. Har doen hans i kjelleren hvor han ikke har problemer med å gå på do, men i de siste dagene har han rett og slett sluttet å gå på do! Det er flere dager siden han har brukt kassen sin... Ingen tegn til verken bæsj eller tiss i kassen hans, noe som er rart, for jeg bruker den sanden han liker aller best og renser den flere ganger om dagen. Har ofte lest at katter som bruker sand og går på do inne som regel har store problemer med å gå på do ute når de blir utekatter, så dette synes jeg er merkelig :klø: Er det noen katter som klarer den overgangen helt av seg selv etter en stund? Har egentlig lyst til at han skal gå på do inne for naboene sin skyld, men tror ikke jeg kan springe etter han og passe på mens han er ute Noen som har opplevd lignende?
Aurora M. Skrevet 7. november 2010 #2 Skrevet 7. november 2010 Han har nok begynt å gå på do ute av seg selv ja. Det er jo det de aller fleste katter foretrekker dersom de har mulighet. Alle katter jeg har hatt har brukt dokassa inne til de har blitt gamle nok til å gå ut, og da har de begynt å gjøre fra seg ute. Jeg har likevel do inne, sånn for sikkerhets skyld. Tror det er lite du kan gjøre med å styre hvor katten gjør fra seg når den er ute.. Du kan jo forsøke å legge noe brukt kattesand et sted der du synes det er ok, men det er langt ifra sikkert at han er enig.
Nyxe Skrevet 7. november 2010 #3 Skrevet 7. november 2010 Noen pusekatter takkler over gangen ganske bra. Første ute dag til min lille og han ba kassen om å ta seg en bolle for den store verden var langt bedre. Har aldri hørt klager fra nabolaget på avføringen til katter heller, så regner med de blir gjemt godt. Katter har en tendens til det, så lenge de er kastrert, så hadde ikke bekymmret meg så veldig.
Gjest BabyBlue Skrevet 7. november 2010 #4 Skrevet 7. november 2010 Han er en renslig herremann, og er tidligkastrert og chippet, så det gjør vel egentlig ikke så mye... Men vet hvor irriterende det kan være med katter som gjør fra seg overalt, så håper og ber om at naboene sier i fra om han gjør i fra seg utenfor huset deres. Da kan jeg kjøpe et spraymiddel for å hindre at han fortsetter Takk for svar folkens
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå