Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har veldig lyst til å jobbe på føde / barsel avdelingen. Jeg har hørt om barnepleier osv, men er veldig usikker på hvordan jeg utdanner meg til å få en jobb på fødeavdelingen. Håper noen kan hjelpe meg? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Barne og barsel-pleier er en videreutdanning fra hjelpepleier.

Skrevet

Ja, det har jeg lest meg frem til nå :) Men, er det slik at en barnepleier kan jobbe på fødeavdelingen på sykehus?

Skrevet

Ja, en barnepleier jobber på føde og barsel avdelinger. De tar seg av barna i den grad foreldrene trenger hjelp/instruksjon til stell og mating.

De barnepleierene med lang erfaring (og mulig noe kursing) kan også jobbe på nyfødtintensiven, men der er det flest sykepleiere.

Gjest Badabing
Skrevet (endret)

Det er vanskelig å få jobb på føde/barsel. Kjenner et par hjelpepleiere med videreutdanning i barsel, og de sliter med å få særlig store stillinger. Den ene har jobbet der lenge, men får ikke mer enn 30 % fast. Jeg ville nok kanskje heller tatt sykepleien med videreutdanning i barnesykepleie eller jordmor.

Endret av Badabing

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...