mp84 Skrevet 27. oktober 2010 #1 Skrevet 27. oktober 2010 Hei, har sett litt på jkdress.com.. utrolig billige kjoler!! Men.. nå har ikke jeg en typisk a4 kropp (misforstå meg rett), jeg har gode kurver her og der, så tenker litt på hvordan det er med størrelser? Noen erfaringer? Hvordan vet man hva man kan bestille? Må man drive å sende tilbake hvis kjolen ikke passer? Noen som har erfaringer?
Lulilelu Skrevet 27. oktober 2010 #2 Skrevet 27. oktober 2010 Jeg har ikke bestilt brudekjole på nett. Jeg hadde ikke turt det. Å kjøpe klær uten å prøve de er ikke bare bare og siden det er noe så viktig som brudekjole er det kjedelig om det ikke blir slik man vil. Man kan jo selvfølgelig sy om hvis noe ikke sitter helt perfekt, men man får jo ikke se kjolen "up close" Klær ser sjelden ut som de gjør på bilde. Når det gjelder størrelser regner jeg med at de har ett målekart på siden slik at man kan måle hjemme og se hvilken størrelse man bør ta. Man har alltid 2 ukers angrerett ved kjøp over nett, og må da sende tilbake på egen regning, utenom hvis det er noe feil med produktet.
sommerbrud 2011 Skrevet 28. oktober 2010 #3 Skrevet 28. oktober 2010 [. Man har alltid 2 ukers angrerett ved kjøp over nett, og må da sende tilbake på egen regning, utenom hvis det er noe feil med produktet.
Brazil-girl Skrevet 29. oktober 2010 #4 Skrevet 29. oktober 2010 Hvis du vet hvilken kjole du vil ha (og vet navnet på designeren), så går det jo annen å reise til utlandet (f.eks.til London) og kjøpe den der (en god del tusenlapper billigere, spesielt fjorårige modeller + for du er liten reise på kjøpet). Hvis reisen er uaktuelt (pga.det eller det), så kan du jo likevell få deg en ekte designer kjole (ikke kopi) til en billig peng: - houseofbrides.com selger originalle nye kjoler med 30-40% rabatt - finn.no, eBay eller etsy har mye å tilby (men de er jo brukte då) Kjenner ingen personlig som bestillet ifra jkdress, men det har vært nevnt her på forumet (andre plasser) at kjolene i virkeligheten er ikke helt like som på bilde, men fine uansett. Lykke til
Anglofil Skrevet 29. oktober 2010 #5 Skrevet 29. oktober 2010 Jeg kjøpte min kjole over nett, da riktignok over eBay, og jeg valgte å ta sjansen. Det angrer jeg ikke på. Uansett, det jeg gjorde var å sende inn mine mål til selgeren, og de sydde den til mine mål. Siden det er snøring bak så kan kjolen enkelt justeres. I mine øyne er det heller ikke verre enn å få den sydd inn eller ut om det skulle være nødvendig, kjolen kostet såpass lite at det kan jeg ta meg råd til. Men uansett, jeg ville sendt målene mine til selgeren og spurt. Mvh Yvonne
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå