BabyLizz Skrevet 27. oktober 2010 #1 Skrevet 27. oktober 2010 Jeg har hatt spiseforstyrrelser i mange år, men er på vei ut av dette nå. Ønsker ikke hjelp fra psykolog eller lignende da jeg er livredd for at dette vil bli brukt mot meg om jeg en gang blir mor, så derfor klarer jeg meg på egenhånd - og lykkes Jeg veier 44-45 kg, og er 165 cm høy. Jeg gjør ingenting om dagene (begynner mest sannsynlig i arbeid snart), så jeg (den spiseforstyrrede delen av meg)føler at jeg ikke trenger mat siden jeg ikke bruker energi i det hele tatt. Jeg går turer med hundene mine, men ønsker å gjøre noe mer også. Jeg har trent litt styrke før, men fikk sixpack ganske kjapt, noe jeg ikke ønsker. Personlig syns jeg ikke at jeg ser bra ut med så markerte muskler, så det ønsker jeg ikke. Jeg vil svært gjerne jogge, men jeg trenger vel mer fett på kroppen først? (Og vil joggingen gjøre mitt hjerte svakt?) Håper på tips :D
The Kitten Skrevet 27. oktober 2010 #2 Skrevet 27. oktober 2010 Mitt tips: Søk hjelp så du vet dette blir gjort på en sikker måte.
Mangomadness Skrevet 27. oktober 2010 #3 Skrevet 27. oktober 2010 Hvorfor tror du at det kan bli brukt mot deg senere i livet om du mottar hjelp?
BabyLizz Skrevet 27. oktober 2010 Forfatter #4 Skrevet 27. oktober 2010 Hvorfor tror du at det kan bli brukt mot deg senere i livet om du mottar hjelp? Jeg TROR ikke at dette vil bli brukt mot meg, men det kan det. I tillegg til spiseforstyrrelsen sliter jeg også med angst, men jeg klarer altså begge deler på egenhånd. Det som ville ha vært problemet med psykologhjelp eller lignende er jo de dagene jeg ikke hadde klart å møtt opp på grunn av angst. Hva skal en da si? Så, jeg ønsker ikke hjelp - og trenger det heller ikke ettersom jeg har gått opp 6-7 kg siden desember i fjor, og har redusert angsten betraktelig Men, jeg vil jo ha tips til hvordan jeg kan gå OPP i vekt men samtidig være sunn =) Lurer også på om det er skadelig for meg å jogge?
Glynis Skrevet 27. oktober 2010 #5 Skrevet 27. oktober 2010 Du har tydeligvis vært nede mot 35 kg, så ja, det kan være skadelig for deg å jogge. Fokuser på å få et jevnt næringsrikt spisemønster før du begynner å trene. Angående selve vektøkning finnes det massevis av liknende tråder på forumet, bruk søkefunksjonen.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2010 #6 Skrevet 27. oktober 2010 Du bør gjøre dette i samråd med lege, siden du har vært såpass undervektig som det du har vært. Da blir det liksom med ett ikke sikkert at de rådene vi kan gi, er riktige for deg. Begynn med å spise mer enn du forbrenner kanskje?
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2010 #7 Skrevet 27. oktober 2010 Den letteste måten å øke i vekt på er å drikke mye melk.
Stellia Skrevet 27. oktober 2010 #8 Skrevet 27. oktober 2010 Den letteste måten å øke i vekt på er å drikke mye melk. What?! Du bør for all del søke hjelp. En spiseforsyrrelse som "har satt seg" kommer man sjelden ut av alene. Å tro at det vil bli brukt mot deg senere i livet, er bare tull. Helsepersonell har taushetsplikt.
Sekretæren Skrevet 27. oktober 2010 #9 Skrevet 27. oktober 2010 Kjære BabyLizz Jeg stenger denne tråden nå, da vi ikke kan vite hva slags kompetanse som ligger bak svarene du vil få. I dette tilfellet ville det vært best om du fikk profesjonell hjelp i forbindelse med vektoppgangen din, og det vil du bare få om du kontakter lege eller annet helsepersonell med kompetanse på spiseforstyrrelser. Jeg vil også formidle telefonnummeret til IKS, 22 94 00 10. Vennlig hilsen SportyShorty, mod
Anbefalte innlegg