AnonymBruker Skrevet 26. oktober 2010 #1 Skrevet 26. oktober 2010 Jeg ønsker å bli flink å sminke meg. Bruker litt sminke daglig, men ikke så veldig mye. Gjerne litt mer til fest. Men føler ofte at alle andre er så mye penere sminket enn meg. Jeg ønsker ikke å gå til noen hudanalyse og sminkører, jeg ønsker å prøve meg selv frem hjemme. Men hva trenger jeg? Hva er produkter man må ha som foundation, pudder, mascara, koster, svamper, vippetang osv..? Er vel ikke helt nybegynner på sminking, men langt ifra så flink som jeg ønsker å være!
Gjest idakaroline Skrevet 26. oktober 2010 #2 Skrevet 26. oktober 2010 For å bli flinkere, må du bare prøve deg fram! Du kan jo også se på sminkevideoer på Youtube! Selv bruker jeg foundation, øyenskygge, eyeliner og rouge. Bruker foundationbørste, vippetang, børste til øyenskyggen og børste til rougen. Føler meg ikke så veldig flink jeg heller, men øvelse gjør mester, ikke sant?
AnonymBruker Skrevet 26. oktober 2010 #3 Skrevet 26. oktober 2010 For å bli flinkere, må du bare prøve deg fram! Du kan jo også se på sminkevideoer på Youtube! Selv bruker jeg foundation, øyenskygge, eyeliner og rouge. Bruker foundationbørste, vippetang, børste til øyenskyggen og børste til rougen. Føler meg ikke så veldig flink jeg heller, men øvelse gjør mester, ikke sant? Ja, øvelse gjør mester Kunne tenke meg å prøve mineral sminke. Men hvilken skal jeg prøve? Er sheer cover bra? Ser jo veldig bra ut på nettsiden deres.
Gjest Nanne70 Skrevet 27. oktober 2010 #4 Skrevet 27. oktober 2010 Du kan finne mye tips, råd og videoer på ulike sminke/hudpleieblogger, f.eks. hos http://heidilarsenmakeup.com/eller Hildechristina.com. Her kan du også finne anbefalinger av f.eks. ulike merker mineralsminke som kan være verdt å prøve.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2010 #5 Skrevet 27. oktober 2010 Hva som anbefales/ikke anbefales av verktøy m.m. : http://www.temptalia.com/category/reviews/tools-reviews Øyesminkekoster: http://www.temptalia.com/best-eyeshadow-brushes-for-eye-makeup Blushkoster:http://www.temptalia.com/beauty-lessons-blush-brushes Øyeskygge: http://www.temptalia.com/tutorial-reference-eye-diagram-parts-of-the-eye-basic-eye-makeup Eyeliner: http://www.temptalia.com/how-to-eyeliner Påføring flytende foundation: http://www.temptalia.com/video-tutorial-how-to-apply-foundation-using-the-109-brush Basic - blush: http://www.temptalia.com/beauty-lessons-blush-basics Påføring blush: http://www.temptalia.com/video-tutorial-how-to-apply-blush-to-get-glowy-cheeks Countour/hightlight: http://www.temptalia.com/video-tutorial-how-to-contour-highlight-your-face-for-everyday-wear
Jade Skrevet 27. oktober 2010 #6 Skrevet 27. oktober 2010 Heidi Øksendal http://www.heidioksendal.com/ har en masse gode bloggposter om ting du trenger F.eks.: http://www.heidioksendal.com/2010/10/basics-i-sminkepungen/ Hun har også noen omtaler om koster og hva de forskjellige brukes til. Spesielt Sigmabørster, som er gode børster til en fantastisk pris! Har du brukt svampapplikatorer tidligere, så kommer du til å merke STOR forskjell! Har du super økonomi, så er MAC-børster helt supre også! Jeg har lært mye om påføringsteknikker via YouTube. Mye du kan finne der!
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2010 #7 Skrevet 27. oktober 2010 Jeg forstår ikke denne hypen rundt Sigmabørstene. Ser de stadig vekk blir foreslått. Er det fordi de er så mye bedre enn andre, eller er det fordi Sigma har brukt/bruker blogger for å markedsføre seg? Blogger kan ha stor påvirkningskraft. Jeg er lei av at enkelte merker/firmaer bevisst bruker blogger for å reklamere produktene sine, der en kan se en tendens til at disse får gode omtaler. Om de er fortjent eller ikke kan diskuteres, men jeg tenker at vi som forbrukere bør være mer bevisste. Noen bloggere klarer heldigvis å være objektive, selv med gratis produkter, men skal man virkelig være sikker på å få nøytrale vurderinger anbefaler jeg MUA - her får man vanlige folk sine tilbakemeldinger. Og de har gjerne prøvd ut produktene over tid: Bare Escentuals Ecotools E.L.F. Everyday Minerals M.A.C. Sigma kit Urban Decay
Gjest idakaroline Skrevet 27. oktober 2010 #8 Skrevet 27. oktober 2010 Jeg har nettopp fått øynene opp for MAC og er kjempe fornøyd! De har meget gode produkter, til ikke en alt for ille pris! I tillegg er kostene til MAC utrolig gode å bruke!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå