AnonymBruker Skrevet 24. oktober 2010 #1 Skrevet 24. oktober 2010 Vi er 2 voksne og 5 barn i alderen 5-15 år. 3 barn bor her hele tiden, og to er her annenhver helg og i ferier. De eldste bor nok ikke så mange år hjemme, men ønsker et hjem hvor alle føler seg velkommen. Ønsker å ha et hus med følgende kvaliteter: 1 etage: * romslig kjøkken med gasskomfyr, to stekeovner, kjølerom, matbod og grei spiseplass i tilknytning * stue med ovn * spisestue * vaskerom * soverom 1: hovedsoverom med walk in closet og bad * et gjestetoalett i nærhet til ytterdør * kontor * utvendig sportbod * innvendig bod 2 etage: * loftstue * soverom 2: plass til et barn (bor her hele tiden) * soverom 3: plass til to barn (et barn bor her hele tiden) * soverom 4: plass til to barn (et barn bor her hele tiden) * bad med toalett * en bod Med det samme: tips til garage med utnyttelse over til eks hobbyrom for barn og vokse? Takker for innspill.
Betty2 Skrevet 24. oktober 2010 #2 Skrevet 24. oktober 2010 Joda, det finnes noen slike hus, i hvertfall med ønsket planløsning, noe usikker på hvordan det ligger ann med gasskomfyr og walk in closeth, men det blir jo mer og mer vanlig i dag. men har dere vært i kontakt med megler kontor? noen kontrorer tar i mot spesielle forespørsler og hjelper dere med jakten på ny bolig. hva de tar for en slik tjeneste er jeg usikker på, kan være det lønner seg med arkitekt i stede.
Umuriel Skrevet 24. oktober 2010 #3 Skrevet 24. oktober 2010 Her er i alle fall et hus med mange av kvalitetene dere ønsker. Planløsningene er jo sjelden fastlåste, man kan gjøre ganske store endringer i samarbeid med firmaet som bygger.
AnonymBruker Skrevet 24. oktober 2010 #4 Skrevet 24. oktober 2010 Her er i alle fall et hus med mange av kvalitetene dere ønsker. Planløsningene er jo sjelden fastlåste, man kan gjøre ganske store endringer i samarbeid med firmaet som bygger. Tusen, tusen takk for link: det var akkurat noe som dette vi hadde i tankene. Har letet rundt på nett: men ikke funnet denne leverandøren.
Octavia Skrevet 25. oktober 2010 #5 Skrevet 25. oktober 2010 Anbefaler forumet Byggebolig. Der har de bl.a. oversikt over husleverandører, mange man ikke har hørt om tidligere!
Umuriel Skrevet 25. oktober 2010 #6 Skrevet 25. oktober 2010 Nesttun fra Mesterhus er også et stort og flott hus.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå