Kartoffelmos Skrevet 21. oktober 2010 #1 Skrevet 21. oktober 2010 Jeg har en kjæreste som er aldeles perfekt. Bortsett fra èn ting: Han er utro. Vi har vært sammen i snart et år, og passer vanvittig godt sammen. Han har aldri lagt skjul på at han er et veldig seksuelt vesen og jeg har ikke hatt noe imot dette, jeg er også det. Han ser porno, men dette gjorde meg heller ingenting. Problemene startet da jeg fikk en ubehagelig magefølelse etter han hadde vært ute å reist. Jeg tok telefonen hans og leste noen av meldingene...alt tydet på at han hadde hatt sex med en jente. Jeg ble helt fra meg, la telefonen med meldingene åpen slik han kunne se jeg hadde sett det, og stormet ut av rommet i gråt. Han kom etter og sverget på han ikke hadde gjort noe dumt, og at meldingene var tatt ut av kontekst og i det hele tatt. Jeg valgte å tro på ham. Etter en stund, da han hadde vært ute å reist igjen, tok jeg telefonen igjen. Jeg hadde ikke lenger den ekle magefølelsen, det var bare for å sjekke at han hadde kuttet ut. Der fant jeg nakenbilde av en annen venninne av ham, og tekstmeldinger om han fikk se henne i kveld, og også en "sex-melding" som han hadde sendt først til henne SÅ til meg. Jeg tok det opp med han og vi snakket om det. Han innrømmet at han hadde fått meldinger og sendt meldinger til henne, men han påsto at det var helt uskyldig og bare på moro, og at han aldri hadde møtt henne engang. Jeg valgte å stole på ham, på den betingelse at han fortalte meg dersom noen sendte sånne bilder til ham igjen. Så fikk han ny telefon. Denne vokter han over som en hauk, og leser aldri meldinger mens jeg sitter vedsiden av ham. Han skrur den av når vi legger oss, og sletter meldingene med en gang han har lest dem. En gang han var i dusjen for noen dager siden, tok jeg telefonen og prøvde å komme meg inn på den. Jeg fant ut av opplåsningsmønsteret, og skummet over meldingene. Dette var jo ikke mye vits i , da han hadde slettet det meste. Me jeg har aldri sjekket bildene hans. Så jeg gikk inn på bildene, og der var det to nakenbilder av noen jeg ikke aner hvem er. Etter dette har jeg komt meg inn på mailen hans (den var pålogget, har ikke passordet) og sjekket sendte mailer. Der har han sendt pornobilder av to stykker i forskjellige posisjoner, og teksten: Ideer til oss? Prøvde å laste opp bilder av oos, men fikk ikke til. Dette var lenge etter vi var blitt sammen. Så det ser ut til at han ikke bare er utro, men også med mange forskjellige. Jeg orker ikke dette mer, men jeg elsker virkelig fyren, så jeg aner ikke hva jeg skal gjøre! Så spørsmålet er: Hvordan skal jeg ferske ham? Jeg vil helst gjøre det sånn at jeg ser best mulig ut, slik at han kan føle seg skikkelig crap. Helst vil jeg ha hevn. Noen forslag?
Ava Mae Skrevet 21. oktober 2010 #2 Skrevet 21. oktober 2010 Men altså, hva mer trenger du????? Er han en dust som puler rundt seg med flere så har han ikke samvittighet nok til at du noen gang får han til å føle seg crap. Pakk sakene dine og gå, og får all del få et litt annet syn på hva en perfekt mann er for deg til neste gang du innvolverer deg med noen. I mine øyne er den perfekte mannen din så lite perfekt man kan få det.
Gjest Mia Skrevet 21. oktober 2010 #3 Skrevet 21. oktober 2010 Fy søren. Hva feiler det sånne folk? Jeg er i samme situasjon som deg (nesten) opplevde omtrent det samme, men valgte å stole på han. Jeg har det tøft, klarer ikke å stole på han, men har sjekket både facebook og mobil og finner nå ingenting så det KAN jo være han har skjerpet seg. Allikevel, magefølelsen er der. Jeg ville tatt det opp med han, sagt at du vet og hørt hva han har å si. Antageligvis går han i forsvarsposisjon og gjør det slutt, prøver å legge skylden på deg på en måte. Det gjorde hvertfall min..Hvor gammel er han? Lykke til...
aline Skrevet 21. oktober 2010 #4 Skrevet 21. oktober 2010 Er han en dust som puler rundt seg med flere så har han ikke samvittighet nok til at du noen gang får han til å føle seg crap. enig, du får ham aldri på felgen, han kommer bare til å nekte eller få deg til å sitte å lure på hvorfor det fremdeles er DU som føler deg dårlig. Kom deg vekk, og du trenger faktisk ikke bygge deg selv opp ved å tråkke på ham, du må lære deg selv at du er bedre en som så, at du er verd mer en ham og at du faktisk i deg selv er mer en bra nok. Dette lærer du ikke ved å hevne deg, du lærer det ved å heve hodet, vite nettop hva og hvem DU er, og la ham sitte igjen med alle sine sexpartnere.
Norbertine Skrevet 21. oktober 2010 #5 Skrevet 21. oktober 2010 Enig med Aline og Ava Mae. Kom deg vekk, han forandrer seg aldri, og vil ikke innrømme noe. Du får aldri hevn, for han bryr seg ikke nok til at du kan såre han.
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2010 #6 Skrevet 21. oktober 2010 Jeg har en kjæreste som er aldeles perfekt. Bortsett fra èn ting: Han er utro Hvordan kan du mene noe sånt? Han er da absolutt ikke perfekt. Jeg hadde ikke en gang brydd meg om å avsløre ham. For du mener vel avsløre som å ta på fersken. Du har jo allerede avslørt han på andre måter. Jeg hadde bare avsluttet det hele. Er jeg ikke mer verdt så kan det være det samme.
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2010 #7 Skrevet 21. oktober 2010 Oh! Gjør det slutt:) Hevnen din kan være at du gjør det slutt på en kjip måte;) Selv hadde jeg gått ut og vært utro selv! Hvis dere bor sammen: pakk sakene dine og dra en gang han ikke er hjemme. Så gidder du ikke bruke en kalori på å forklare han hvorfor (han fatter det nok, men det svir nok litt uansett om kjæresten stikker uten å si hvorfor). Hevn er barnslig, men kan føles godt. I dette tilfellet fortjener han det så til de grader! Makan til dust!
waco Skrevet 21. oktober 2010 #8 Skrevet 21. oktober 2010 Selv hadde jeg gått ut og vært utro selv...?? Åssen glede er det da? Skal man ikke etterpå kunne ha ren samvittighet og kunne si til den andre, - jeg er i det minste trofast og ærlig, - mens du er uærlig og juger, - jeg vet med meg selv at jeg ikke er årsaken til bruddet, - og det kan man aldri si om man selv er utro.
Mann_30 Skrevet 21. oktober 2010 #9 Skrevet 21. oktober 2010 (endret) Selv hadde jeg gått ut og vært utro selv! Og hvordan skal det hjelpe? Den beste løsningen er nok heller å finne en annen kjæreste, som ikke er utro, som man kan være lykkelig med. Slike folk uten hverken samvittighet, ryggrad eller moral er ikke i stand til å elske noen. De er kun egoister, som tar for seg det de vil ha, slik andre forsyner seg med potetgull forsyner de seg med hva de vil ha. Uten tanke for noen andres følelser. Endret 21. oktober 2010 av Mann_30
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2010 #10 Skrevet 21. oktober 2010 Oh! Gjør det slutt:) Hevnen din kan være at du gjør det slutt på en kjip måte;) Selv hadde jeg gått ut og vært utro selv! Da er man jo ikke det spøtt bedre en partneren sin. Ikke la deg synke ned til hans nivå.
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2010 #11 Skrevet 21. oktober 2010 Det er også viktig at TS gjør det slutt fort, med tanke på sin egen helse. Herpes, HIV, klamydia. Tenk selv hvilke farer en utro partner kan utsette deg for.
Karmosin Skrevet 21. oktober 2010 #12 Skrevet 21. oktober 2010 Undertittelen er "hvordan ferske han", men det har du gjort til gagns, TS. Du trenger ikke en tøddel mer. Det er også viktig at TS gjør det slutt fort, med tanke på sin egen helse. Herpes, HIV, klamydia. Tenk selv hvilke farer en utro partner kan utsette deg for. Nemlig.
waco Skrevet 21. oktober 2010 #13 Skrevet 21. oktober 2010 Man må ha håndfaste bevis da, ellers er det bare tankekjør i huet som kanskje ikke har noe med virkeligheten å gjøre i det hele tatt.
Gjest Xelle Skrevet 21. oktober 2010 #14 Skrevet 21. oktober 2010 Pakk sakene dine, dra, ingen forklaring, ikke ett ord. Han fjortener ikke det.
Piper Skrevet 21. oktober 2010 #15 Skrevet 21. oktober 2010 Man må ha håndfaste bevis da, ellers er det bare tankekjør i huet som kanskje ikke har noe med virkeligheten å gjøre i det hele tatt. Og må man se de to sammen, som eneste håndfaste bevis? Ts: Hvorfor må du ferske han,når du allerede vet?
Gjest Venelite Skrevet 21. oktober 2010 #16 Skrevet 21. oktober 2010 bare dropp ham, han kommer ikke til å slutte.
Kartoffelmos Skrevet 21. oktober 2010 Forfatter #17 Skrevet 21. oktober 2010 Fy søren. Hva feiler det sånne folk? Jeg er i samme situasjon som deg (nesten) opplevde omtrent det samme, men valgte å stole på han. Jeg har det tøft, klarer ikke å stole på han, men har sjekket både facebook og mobil og finner nå ingenting så det KAN jo være han har skjerpet seg. Allikevel, magefølelsen er der. Jeg ville tatt det opp med han, sagt at du vet og hørt hva han har å si. Antageligvis går han i forsvarsposisjon og gjør det slutt, prøver å legge skylden på deg på en måte. Det gjorde hvertfall min..Hvor gammel er han? Lykke til... Han er 24 år...vet jeg burde sagt hva jeg vet, men har av en eller annen grunn ikke lyst å avsløre at jeg har lest mailen osv. Takk for lykke til...
waco Skrevet 21. oktober 2010 #18 Skrevet 21. oktober 2010 (endret) Ikke la tankespinneriet overtale deg til å sette griller i hodet ditt. Tenk om det bare er en hel stor misforståelse og ikke har noe med sex å gjøre i det hele tatt? Kanskje det er sjalusien som spiller deg et puss, - eller er det slik at du forelsker deg stor sett i karer du vet har draget på andre jenter? Kanskje man ubevisst tiltrekkes av sjarmerende gutter man vet sjarmerer andre? Endret 21. oktober 2010 av waco
Kartoffelmos Skrevet 21. oktober 2010 Forfatter #19 Skrevet 21. oktober 2010 Ikke la tankespinneriet overtale deg til å sette griller i hodet ditt. Tenk om det bare er en hel stor misforståelse og ikke har noe med sex å gjøre i det hele tatt? Kanskje det er sjalusien som spiller deg et puss, - eller er det slik at du forelsker deg stor sett i karer du vet har draget på andre jenter? Kanskje man ubevisst tiltrekkes av sjarmerende gutter man vet sjarmerer andre? Eneste forklaringen er jo at han ikke er utro fysisk sett, men han driver uansett og sender/mottar meldinger og mailer fra andre jenter med seksuellt innhold. Selv om jeg har sagt at det er greit for meg om han vil holde på slik, men at jeg vil vite om det hvis vi skal ha et slikt forhold. Jeg MÅ ikke ha et tradisjonellt forhold, men jeg vil vite hva slags forhold jeg er i. Og når han da lover han skal si ifra, og ikke gjør det...får det meg til å lure på hva annet han lyver om? Jeg har hatt en del forhold, og ingen av de jeg har vært sammen med før har vært utro, og jeg har ikke vært sjalu eller hatt noen mistanke heller... Synes det er forferdelig vanskelig å vite hva jeg skal gjøre med dette...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå