inga:) Skrevet 20. oktober 2010 #1 Skrevet 20. oktober 2010 Skal velge iphoneabbonnement, men vanskelig å vite hva jeg trenger, fordi forstår meg ikke på antall megabyte. Noen abbonnement har 500 mb inkludert, andre har 1000 mb inkludert... Kommer egentlig kun til å bruke nett på telefon til geocaching (skattejakt med GPS) og lurer på om noen her inne vet hvor mange megabyte en bruker hvis en for eksemel er inne på googlemaps i en halvtime (bare som eksempel..) eller bruker geocachingappen... Noen som har et grovt estimat, eller worst case scenario? Er det mulig å estimere hvor mange timer en kan være på nett til 500mb, eller kommer det helt an på hvilke sider en leser/bruker?
Mann_30 Skrevet 20. oktober 2010 #2 Skrevet 20. oktober 2010 Jeg vet ikke noe om ditt behov. Men jeg har aldri klart å bruke over 500mb.. har wlan hjemme uansett.
inga:) Skrevet 20. oktober 2010 Forfatter #3 Skrevet 20. oktober 2010 Jeg vet ikke noe om ditt behov. Men jeg har aldri klart å bruke over 500mb.. har wlan hjemme uansett. takk for svar, aner ikke hva wlan er, men bruker du nett mye når du er ute? Kan man være på vanlig nett, som googl earth i to timer uten å bruke 500?
aluminium Skrevet 21. oktober 2010 #4 Skrevet 21. oktober 2010 500 er ganske mye. Jeg har selv en datapakke på kun 100mb og klarer ikke å bruke det opp. Grunnen er at jeg har trådløst nett både her og på skolen, så da blir det ikke allverdens bruk utenfor. Mener 1 time med nettradio skal kreve ca 30 mb.
Cata Skrevet 24. oktober 2010 #5 Skrevet 24. oktober 2010 500 er ganske mye ja. Har hatt iPhone en måned nå og ser av fakturaoversikten at jeg har brukt ca. 30 mb. Men har trådløst nett hjemme så da går jo ikke "taksameteret". Klarte ikke finne noen oversikt over hvor lang tid jeg har vært påkoplet via mobilnettet, men kan tenke meg det er en 30-50 minutter til sammen. Men så vet jeg jo ikke om kart lastes ned kontinuerlig eller om man laster ned en gang og det så ligger på telefonen til man kommer utenfor et eller annet område så det må oppdateres. (Elendig forklaring... ) Dette ble det visst ikke mye hjelp i . Min strategi har så langt vært å kjøpe et billig abonnement (Telenors "FriHet") og så plusse på med 500 mb mobilsurf. Så får jeg heller oppgradere hvis jeg underestimert voldsomt. Men foreløpig ser det ut som det går bra. Den store styrkeprøven får jeg vel neste gang jeg skal ut på litt lengre tur.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2010 #6 Skrevet 27. oktober 2010 Google earth og Google maps drar mye data dessverre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå