Meg88 Skrevet 17. oktober 2010 #1 Skrevet 17. oktober 2010 Hei alle!:-) Jeg og kjæresten har akkurat bestemt oss for at vi ønsker å bli foreldre... og plutselig begynte det å haste med tanke på jobbsituasjon etc. Jeg sluttet på p-pillen mandag for en uke siden. Onsdag fikk jeg "mens?", men den gikk over i helgen. Var vel bare en slags mellomblødning siden jeg sluttet på pillen? Men hva skjer nå... å bli gravid er visst ikke så lett som jeg tenkte c",) Har lest litt inne på forumet, men jeg blir bare mer og mer forvirret av alt dette. Burde jeg ta en sånn eggløsningstest? (Kun når man har eggløsning, at man kan bli gravid?)Noen tabletter, vitaminer jeg kan ta for å øke sjansen for å bli gravid? Er det slik at man har eggløsning ca. 14 dager etter siste menstruasjon? Skal jeg da regne fra denne mellomblødningen jeg hadde denne uken, eller fra siste mensdag da jeg fremdeles gikk på pillen? Hvor lang tid har det tatt for dere som har vært prøvere? Dette er vel veldig individuelt. Gleder meg så forferdelig til den dagen jeg viser positivt. Kan nesten ikke vente<3 ) Føler kanskje mange av spm. jeg stiller nå er veldig dumme, men jeg har aldri satt meg ordentlig inn i dette før nå. Tvitvi!:-)
Honesty Skrevet 17. oktober 2010 #2 Skrevet 17. oktober 2010 Du bør nok heller vente til du er sikker på at hormonene fra pillene er ute av kroppen, og så begynne å loggføre syklusen. Da kan du etterhvert begynne å teste etter eggløsning evt. føre tempeskjema.
AnonymBruker Skrevet 17. oktober 2010 #3 Skrevet 17. oktober 2010 Eggløsning kommer 14 dager FØR mensen, så du bør heller bare følge med på syklusen din og ha sex jevnlig den neste tiden til du får en stabil syklus og blir kjent med kroppen din. Noen blir gravide med en gang, noen etter noen måneder, og andre bruker lang tid uavhengig om de temper/tar eltester eller ikke Mitt beste tips: Kos dere og ikke stress med at dere skal produsere. Så fort man begynner å tempe og styre tror jeg at stressnivået øker, og jo mer stress, dess vanskeligere er det å å bli gravid.
AnonymBruker Skrevet 17. oktober 2010 #4 Skrevet 17. oktober 2010 Pust med magen, nyt sexen og styr unna eggløsningstester til dere har forsøkt en stund og ikke fått klaff. Du bør begynne med folat allerede nå. Folat er forebyggende i fht ryggmargsbrokk og skal taes i starten av svangerskapet.
stella K Skrevet 23. oktober 2010 #5 Skrevet 23. oktober 2010 Eggløsning kommer 14 dager FØR mensen, så du bør heller bare følge med på syklusen din og ha sex jevnlig den neste tiden til du får en stabil syklus og blir kjent med kroppen din. Noen blir gravide med en gang, noen etter noen måneder, og andre bruker lang tid uavhengig om de temper/tar eltester eller ikke Mitt beste tips: Kos dere og ikke stress med at dere skal produsere. Så fort man begynner å tempe og styre tror jeg at stressnivået øker, og jo mer stress, dess vanskeligere er det å å bli gravid. utrolig bra sagt. kroppen kan hoppe over eggløsningen hvis den er stresset... så stress ned, da sitter spiren fortere enn du tror.. lykke til
Gjest Blondie65 Skrevet 23. oktober 2010 #6 Skrevet 23. oktober 2010 (endret) De aller fleste klarer å bli gravide ved å ha regelmessig sex. Så det ville jeg prøvd en stund uten tanke for perioder og eggløsning og måling og analysering og månedlige skuffelser hver gang mensen begynner. Husk at det kan ta opp til et år før syklusene er normale etter pilleslutt så hvis du skal begynne med dyre tester og stress nå kommer du til å bli helt på tuppa og all "kosen" i dette utgår. Hvis det skulle gå 6 mnd eller 1. år uten "lykkelig utfall" så kan du begynne å tenke på telling og eggløsningstester. Endret 23. oktober 2010 av Blondie65
Gjest Iah Skrevet 23. oktober 2010 #7 Skrevet 23. oktober 2010 Husk at 1. dag i syklusen er første blødningsdag. Så når eggløsningen kommer på dag 14., og du blør i 7 dager, vil eggløsning finnes sted 7 dager etter at du sluttet å blø.
AnonymBruker Skrevet 24. oktober 2010 #8 Skrevet 24. oktober 2010 eggløsning vil finne sted 14 dager FØR mens, som en har nevnt tidligere her. riktig at den kommer 7 dager etter du begynner å blø (hvis du blør i syv dager), MEN det er kun hvis du har en syklus på 28 dager.
Athene Skrevet 25. oktober 2010 #9 Skrevet 25. oktober 2010 Husk at mange av oss som er her inne er langtidsprøvere eller har møtt på problemer. For de aller fleste klaffer dette fort, selv etter pilleslutt. Eggløsning er ca 12-18 dager FØR mens, i snitt 14 dager. Denne perioden er konstant for den enkelte, mens perioden mellom mens og EL kan variere en del. Ikke stress med eggløsningstest, temping og så videre. Det er for folk som har problemer, eller som skjeldent har sex. Kos dere med hverandre og prøvingen, med sex hver 2-3 dag garanterer man å treffe eggløsningen da sædcellene lever noen dager. Begynn å ta folat, dette er viktig for fosteret og det anbefales at man bør begynne tre måneder før graviditet. Spis sunt, grønnsaker og fet fisk. Tren regelmessig og unngå røyk, og hold deg til moderate mengder alkohol, særlig mellom EL og mens. Men ingenting garanterer raskere graviditet Etter pilleslutt kan syklusen være ustabil en god stund, så derfor er det umulig å si når du har neste mens. Begynn å noter syklusen din så ser du nok et mønster etterhvert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå