AnonymBruker Skrevet 8. oktober 2010 #1 Skrevet 8. oktober 2010 "Av 100 kvinner som bruker kondom gjennom et helt år, vil mellom 3 og 10 kvinner bli gravide." Velvel, dette høres jo greit nok ut.. Kanskje? Disse 3-10 % som kommer til å bli gravide i løpet av ett år: Har kondomet deres sprukket? Eller blir 3-10% gravide uten å vite at en av de små rakkerne kommer seg igjennom? Er det mulig for en spermie å trenge seg gjennom kondomet om det er rifter i det som ikke forårsaker kondomet til å sprekke? For hvis kondomet sprekker og du har sånn nogenlunde greie på hvor i syklusen du er så har du jo en fair sjanse til å kjøpe angrepille... Jeg lurer fordi jeg har hatt fast partner i 2,5 år men det siste halve året har jeg sluttet på pillen og bruker bare kondomer. Da er det greit å vite "hvor løypa ligger", selv om jeg kommer til å fortsette med kondom uansett
Gjest Xelle Skrevet 9. oktober 2010 #2 Skrevet 9. oktober 2010 Har ogsaa mye med at den ikke blir tredd paa rett, og ikke er riktig stoerellse.
Grevenpop Skrevet 10. oktober 2010 #3 Skrevet 10. oktober 2010 Det skyldes nok rett og slett feil bruk av kondom, og mye faller inn under dette. Tres på feil, feil størrelse, luftboble inne i kondomen, den sprekker etc.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå