Gjest Lizette Skrevet 3. oktober 2010 #1 Skrevet 3. oktober 2010 (endret) Er det noen som har en bra oppskrift på strikkekjole til dame? Jeg vil helst at den skal ha lang arm og rekke ca til knærne, og helst med empireliv. Men andre typer kjoler er også interessant, jeg har kjøpt noe utrolig flott ullgarn som jeg så gjerne vil lage en kjole av! Har prøvd å lete på nett og i gamle Drops og Burda, men har altså ikke greid å finne noen kjole til voksne... Endret 3. oktober 2010 av Lizette
Virvel Skrevet 3. oktober 2010 #3 Skrevet 3. oktober 2010 (endret) Har du sett på Garnstudio også? Hvis du velger kategori "dame" og søkeord "kjole" i menyen til venstre får du opp en del oppskrifter. Jeg bladde også kjapt igjennom en katalog hos Strikkedilla på Oslo City her om dagen, og det var mange fine kjoler der også, uten at jeg husker helt hvilken katalog det var. Muligens Dale? Endret 3. oktober 2010 av Virvel
Gjest Lizette Skrevet 3. oktober 2010 #4 Skrevet 3. oktober 2010 Tusen takk til dere som har svart! Fant MANGE spennende kjoler begge stedene! (Nå blir bare utfordringen å bestemme seg for én ) Utrolig at jeg ikke har hørt om ravelry før forresten! Meldte meg inn sporenstreks, og etter bare en rask titt ser jeg at det ligger VELDIG mye inspirerende der, av alle typer strikkeprosjekter!
PecanPie Skrevet 4. oktober 2010 #5 Skrevet 4. oktober 2010 Tusen takk til dere som har svart! Fant MANGE spennende kjoler begge stedene! (Nå blir bare utfordringen å bestemme seg for én ) Utrolig at jeg ikke har hørt om ravelry før forresten! Meldte meg inn sporenstreks, og etter bare en rask titt ser jeg at det ligger VELDIG mye inspirerende der, av alle typer strikkeprosjekter! Jepp, Ravelry er et fantasitsk sted. Jeg bruker det mye for å lete etter oppskrifter, men også for å finne alternativt garn som man enkelt kan finne i Norge, andres erfaringer og prosjekter, finne prosjekter som passer til garn jeg har liggende osv. Forumene bruker jeg ikke noe særlig, men det er sikkert masse man kan finne av erfaringer og tips der også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå