fionel Skrevet 22. september 2010 #1 Skrevet 22. september 2010 (endret) HEi i dag har jeg funnet ut litt mer om min familie. Jeg har en veldig "Hemmelighetsfull" familie. både på mor og far siden. Når det kommer til mor siden vet jeg hvem mange er, da jeg misstet min mormor og morfar for noen år tilba Mens på far siden kjenner jeg kun far og farmor. JEg vet at jeg har noen nordlending gener i meg, Og fikk i dag vite at min farfar var tater og en helvetes kone/barne misshandler. Jeg er i dag 30 år og vet jo at de fleste er døde, er klar over at farfar er død. HAr funnet ut at jeg har 3 onkler og at de alle har 2 barn. Men jeg har aldri møtt noen av disse. Jeg har skikkelig lyst til å finne ut mer om denne familien. Noen som har noen erfaring med slektsgransking? kommer man noen vei? Jeg mener nå er det jo mange med samme etternavn i verden. Endret 22. september 2010 av fionel
AnonymBruker Skrevet 22. september 2010 #2 Skrevet 22. september 2010 En efaring jeg har er at jeg fant ut at min oldefar hadde en ekstra familie ingen viste om. Altså han var ikke gift eller noe slik men han hadde en unge med en annen dame. En min oldemor.
Gjest wild bird Skrevet 22. september 2010 #3 Skrevet 22. september 2010 Jeg har funnet ut av en del ting om min familie gjennom å lete på nettet. Det kan være en møysommelig prosess, og opplysninger om mennesker som er født/død for mindre enn 50-100 år siden, er det vanskelig å finne. http://www.arkivverket.no/arkivverket/Tema/Slektsgransking Her kan du finne en del av det du leter etter. Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå