mai_snøve Skrevet 18. september 2010 #1 Skrevet 18. september 2010 Vi vi ha en litt annerledes bryllupsfeiring med god mat og drikke uten de fleste tradisjoner.. Kanskje lage noen nye? Så jeg er nysgjerrig på viss du har hatt/deltatt i ett sånt bryllup; Hvordan var det? Kjedelig? Bedre enn vanlige bryllup? Hva gjorde dere og hvordan var det?
AnonymBruker Skrevet 18. september 2010 #2 Skrevet 18. september 2010 Vi var kanskje ikke så alternative, men vi droppet de faste innslagene man ofte ser i bryllup. Vi hadde ingen sanger og kun tre, korte taler. Vi ville ikke sitte til bords i evigheter, fordi det er dritkjedelig å synge de dumme sangene og høre på evigvarende taler. Vi hadde heller ingen leker eller bordplassering. Vielsen var uformell, ute i skogen hvor alle gjestene stod rundt oss i stedet for bak oss. Fokuset vårt var at gjestene skulle ha det hyggelig og koselig sammen, enten ved å danse eller snakke med andre. Det er jo en gang slik at familie ikke treffes så ofte og bryllup er jo en fin anledning til å få være med familie man ikke ser så ofte. Vi hadde et rom med levende musikk og et inne or uteområde med små sittegrupper hvor folk kunne gjøre hva de ville. Vi lurte i ettertid på om gjestene hadde kost seg så mye som vi hadde håpet at de ville og det fikk vi bekreftelse på ved å se på videosnutter fra festen, det var skikkelig høy stemning med masse glade folk :rødme:
mai_snøve Skrevet 19. september 2010 Forfatter #3 Skrevet 19. september 2010 Så bra, vi tenkte ganske likt dette Setter vel opp ett telt ute til champagne når de kommer og røyking utover kvelden. hehe. Så er det bare ett inneområde, men en kan jo skubbe ting litt mer ut mot kanten viss folk vil danse. Godt og høre at folk koste seg uten alt det "vanlige" Jeg mente ikke SÅ alternativt da Men det er jo ganske standard med ett veldig stivt program.. det er ikke noe for meg. Jeg kunne tenkt meg runde bord også, vil ikke ha hestesko, det blir så formellt igjen, men hvor i all verden får man leid det..
missLynch Skrevet 19. september 2010 #4 Skrevet 19. september 2010 (endret) Hadde ikke taler, leker (verste jeg vet..!) eller sanger i mitt bryllup. Det ble en kjempefin fest der alle storkoste seg. Mye latter, og folk slo ut håret. Jeg skjønner ikke i det hele tatt at folk orker å ha bryllupsfest på den tradisjonelle måten, jeg. Er det egentlig noen som synes det er koselig, spennende etc med lange taler fra svigermor? Hell no... Endret 19. september 2010 av missLynch
AnonymBruker Skrevet 19. september 2010 #5 Skrevet 19. september 2010 Vi kjem nok til å ha litt talar, men om eg får bestemme skal vi ha kun ein song. Eg ser ikkje for meg at nokon av våre gjestar kjem til å dikte song, så då vert det den eine som er tradisjon i familia. Leikar skal vi heller ikkje ha, og om plassen tillet det vert det småbord, ikkje langbord.
Gjest Spinell Skrevet 20. september 2010 #6 Skrevet 20. september 2010 Har vært i et bryllup med kun en velkomsttale og brudgommens tale til bruden. Ingen sanger og (heldigvis) ingen leker. Maten ble servert som buffet, og det var heller ingen bordplassering. Selskapet var hyggelig og uformelt, med god stemning ved bordene. Et slik selskap har naturlig nok heller ikke galla som kleskode, og bruden var på ingen måte utkledd som forvokst bløtkake
cyanid Skrevet 20. september 2010 #7 Skrevet 20. september 2010 vi har vært i et buddhistisk utebryllup for noen år siden! Masse rare folk, joint med bruden rundt bålet og ingen stiv stemning! Litt nedtur neste år, da vi var i kirkebryllup med bløtkakekjole og taler og sang og festen slutta 12
AnonymBruker Skrevet 21. september 2010 #8 Skrevet 21. september 2010 vi har vært i et buddhistisk utebryllup for noen år siden! Masse rare folk, joint med bruden rundt bålet og ingen stiv stemning! Litt nedtur neste år, da vi var i kirkebryllup med bløtkakekjole og taler og sang og festen slutta 12 Høres veldig bra ut, det er til syvende og sist brudeparet som bestemmer og ikke en av deres foreldre eller tidligere tradisjoner. Har opplevd at stive vestkantfruer har slappet av etter en avslappet fest som selvsagt har lagt bak seg timer med jobb og serviceinnstilling. Det er herlig når vertinnen i et selskap er avslappet, da slapper festen og alle av. Er man stiv, blir festen preget. Det sier seg jo selv egentlig. Jeg er typen som ikke skal si noe og helst ikke røre en muskel, for jeg klarer ikke slappe helt av i stive selskaper, men er like stram og straight uansett.
mai_snøve Skrevet 21. september 2010 Forfatter #9 Skrevet 21. september 2010 (endret) Takk for fine svar! Kjolen har jeg da, hehe. Bløtkake eller ikke, det er en gang i livet Mer sikker på at det går bra hos oss også nå, rundt meg er det nemlig ingen som har sånne bryllup.. Jeg får ta igjenn tradisjonene med masse lys og pynt alla`meg, stemmning i hele lokalet skal det nå bli uten at noen må sitte fem timer på stoler... Nå får vi bare finne lokalet! Foresten sant det du sa, viss ikke bruden slapper av slapper vel ikke resten av heller.. Dessuten skal det vel være vår dag og det beste for oss. Endret 21. september 2010 av mai_snøve
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå