AnonymBruker Skrevet 18. september 2010 #1 Skrevet 18. september 2010 Hvordan påvirker sukrin kroppen? Dette smaker som sukker, men inneholder ingen kalorier. Vil insulinproduksjonen settes i gang likevel, som igjen lagrer fett?
Rødtoppen86 Skrevet 18. september 2010 #2 Skrevet 18. september 2010 Jeg takler ikke sukrin. Får den verste ettersmaken, og føler meg rar i munnen etterpå. Er det ikke slik at sukrin bare går rett igjennom kroppen?
AnonymBruker Skrevet 19. september 2010 #3 Skrevet 19. september 2010 Hvordan påvirker sukrin kroppen? Dette smaker som sukker, men inneholder ingen kalorier. Vil insulinproduksjonen settes i gang likevel, som igjen lagrer fett? Dette har jeg og lurt på! Blir man like fet av splenda/sukrin som sukker?
AnonymBruker Skrevet 19. september 2010 #4 Skrevet 19. september 2010 Dette har jeg og lurt på! Blir man like fet av splenda/sukrin som sukker? Nei du blir ikke like fet. Sukrin skal ikke ha noen effekt på blodsukkeret og er ikke dårlig for tennene heller. Sukrin er består av sukkeralkoholet erytryol, som er et så lite molkekyl at det ikke blir tatt opp i tarmene dine.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå