Gå til innhold

Ta med kattunge på besøk


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg og kjæresten skal til svigers på familiemiddag, og har lyst å ta med kattungen. Han er trygg og rolig, klarer seg greit i bil (liker det selvfølgelig ikke), så jeg tror det skal gå greit.

Greia er at han er utrolig kosete, men det tar tid før han lar andre kose med seg. Jeg og kjæresten får klappe ham, han elsker å ligge i nærheten av oss, og vi får stort sett bære ham som vi vil, men det er ikke like greit med fremmede. Har hørt så mangt om hva man bør gjøre; noen sier at kattene bør lære å bli tatt i av andre, og at det gjør dem mer trygg på mennesker generelt, men bør ikke det skje på katten sine premisser? Tror ikke svigers vil hive seg over ham på noen måte, men de vil helt sikkert hilse på ham etc., så greit å vite hva vi bør foreslå at de kan gjøre. Jeg har jo begynt å bli kjent med katten,og tenker at han vil være mer komfortabel om de setter seg på gulvet e.l, for å bli kjent med ham. Ligge-på-fanget-kos er ikke helt hans greie, med andre ord ;)

Vi har også snakket med svigermor om at hun skal lukke dørene til stua/kjøkken, sånn at han har et lite område å bevege seg på. Både jeg og kjæresten er der en del, og vi liker å dra på forskjellige ting, så det er greit at han blir mobil fra begynnelsen av. Jeg misliker generelt å reise fra katter, så prøver å unngå det så mye som mulig.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvor gammel er kattungen?

Hvis den ikke er for ung, så ser ikke jeg noe problem med det. Min katt har vært på dagsbesøk hos mine foreldre, overnatningsbesøk, og på hytta i 4 uker. Nå er han endog snart 1,5 år, men likevel. Så lenge den har har mat, drikke og do, og dere stenger av, så kan jeg virkelig ikke se noe problem med det :)

Skrevet

Hvor gammel er kattungen?

Hvis den ikke er for ung, så ser ikke jeg noe problem med det. Min katt har vært på dagsbesøk hos mine foreldre, overnatningsbesøk, og på hytta i 4 uker. Nå er han endog snart 1,5 år, men likevel. Så lenge den har har mat, drikke og do, og dere stenger av, så kan jeg virkelig ikke se noe problem med det :)

Han er 3,5 mnd gammel. Vi tar med oss maten hans, drikkeskål, do og seng.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...