Løpegutt Skrevet 12. september 2010 #1 Skrevet 12. september 2010 (endret) Jeg har nylig flyttet inn i ny leilighet og nå idag morges fant samboeren min et sånt baderomsdyr som man kan finne rundt doen og i litt shabby hus. Dyret lå krøllet inni en pakke med sånn leggvoks strips. Kanskje det flyktet dit etter at jeg vasket huset grundig igår. Var mye skitt etter forige leieboer. Men til saken. Jeg kan ikke fordra slike typer dyr. Hvordan kan man forhindre at de dukker opp på en best mulig måte. Tips? Og hva er dette for et dyr egentlig? Noen som vet noe mer om det? Det er ca 5mm avlangt og sølvfarget. Endret 12. september 2010 av Løpegutt
Zzyzx Skrevet 12. september 2010 #2 Skrevet 12. september 2010 Det er nok et Sølvkre. De gjør sjelden noe skade, men trives på fuktige steder.
Fanta Exotic Skrevet 12. september 2010 #3 Skrevet 12. september 2010 Der jeg bodde før kom det alltid masse saksedyr inn om høsten. Når det ble kaldere i været, gjemte de seg inni avisen i postkassa og kom inn sammen med den. Vi fant aldri noen måte å forhindre at de kom inn. De gjorde det alltid på høsten
Løpegutt Skrevet 12. september 2010 Forfatter #4 Skrevet 12. september 2010 Det er nok et Sølvkre. De gjør sjelden noe skade, men trives på fuktige steder. Takker. Dette var veldig interessangt! Så da bør jeg altså senke luftfuktigheten i rommene og for det meste støvsuge og ikke vaske like hyppigt. hmmm... Ble litt bekymret da det står at dyrene kan leve av muggsopp. Baderommet har nemmelig blitt pusset opp pga problem med sopp. I et rom ved siden av baderommet står også en varmtvannstank og der inne er det særdeles fuktig og rått. Mener også jeg har sett soppdannelse der. Legger en liten demper på gleden over ny bolig dette Dette kan også bli dyrt på strømregningen i og med at jeg må ha mye varme på. Er dette noe huseier har plikt i å rette opp i?
AnonymBruker Skrevet 13. september 2010 #5 Skrevet 13. september 2010 Takker. Dette var veldig interessangt! Så da bør jeg altså senke luftfuktigheten i rommene og for det meste støvsuge og ikke vaske like hyppigt. hmmm... Ble litt bekymret da det står at dyrene kan leve av muggsopp. Baderommet har nemmelig blitt pusset opp pga problem med sopp. I et rom ved siden av baderommet står også en varmtvannstank og der inne er det særdeles fuktig og rått. Mener også jeg har sett soppdannelse der. Legger en liten demper på gleden over ny bolig dette Dette kan også bli dyrt på strømregningen i og med at jeg må ha mye varme på. Er dette noe huseier har plikt i å rette opp i? Rette opp i at harmløse mini-insekt setter seg tilrette? Det har jeg store tvil på. Det gjelder vel bare skadedyr.
larubia Skrevet 13. september 2010 #6 Skrevet 13. september 2010 Vi har oxo det på badet...Og har sett de på soverommene faktisk. Bor i kjeller lgh. Jeg blir rett og slett kvalm av det. OG det er flaut når folk kommer på besøk. Vurderer faktisk å flytte....men kan hende de er på det nye stedet og? æææææ...
LilleBille Skrevet 13. september 2010 #7 Skrevet 13. september 2010 Støvsug og spray med Mastakill- det burde hjelpe.
AnonymBruker Skrevet 13. september 2010 #8 Skrevet 13. september 2010 Takker. Dette var veldig interessangt! Så da bør jeg altså senke luftfuktigheten i rommene og for det meste støvsuge og ikke vaske like hyppigt. hmmm... Ble litt bekymret da det står at dyrene kan leve av muggsopp. Baderommet har nemmelig blitt pusset opp pga problem med sopp. I et rom ved siden av baderommet står også en varmtvannstank og der inne er det særdeles fuktig og rått. Mener også jeg har sett soppdannelse der. Legger en liten demper på gleden over ny bolig dette Dette kan også bli dyrt på strømregningen i og med at jeg må ha mye varme på. Er dette noe huseier har plikt i å rette opp i? Jeg har nyrehabilitert bad og ser et og anet sølvkre innimellom, så det trenger ikke å være mugg der. Jeg sprayer med et middel som jeg har kjøpt på Plantasjen, oransje sprayflaske (husker ikke navnet, men det skal virke mot maur og andre småkryp).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå