Wombat Skrevet 10. september 2010 #1 Skrevet 10. september 2010 Er det noen som kan noen bra japanske band i sjangeren rock/metal og lignende? Klarer ikke å finne noe i den rosa søt-jente-med-falsett pop jungelen En sang som jeg syns er helt fantastisk er http://www.youtube.com/watch?v=tpT0cfn-QCI Litt hard i kantene, men fantastisk tekst og jeg har virkelig ikke hørt noe lignende fra Japan før (Har aldri laget en post selv før, så jeg aner ikke om linken virker, om den ikke gjør det og det kribler i ørene så er det bare å søke på Death Note opening 2 )
AnonymBruker Skrevet 12. september 2010 #2 Skrevet 12. september 2010 Er det noen som kan noen bra japanske band i sjangeren rock/metal og lignende? Klarer ikke å finne noe i den rosa søt-jente-med-falsett pop jungelen En sang som jeg syns er helt fantastisk er http://www.youtube.com/watch?v=tpT0cfn-QCI Litt hard i kantene, men fantastisk tekst og jeg har virkelig ikke hørt noe lignende fra Japan før (Har aldri laget en post selv før, så jeg aner ikke om linken virker, om den ikke gjør det og det kribler i ørene så er det bare å søke på Death Note opening 2 ) Det er nok litt mindre metal enn du ønsker deg, men hva med Blue Hearts? http://www.youtube.com/watch?v=DrwbUoZsLEc, for eksempel.
Wombat Skrevet 14. september 2010 Forfatter #3 Skrevet 14. september 2010 Hehe, de hadde jo mye sjarm da
Thorn Skrevet 17. september 2010 #4 Skrevet 17. september 2010 Har ikke så mange forslag til hardere band fra Japan, men de jeg har er Dir En Grey, Malice Mizer, Gackt og Kagerou. De er et stykke unna Maximum The Hormone, da... Hvis du hører litt på pop/rock som fortsatt er langt unna sukkersøt rosa klissepop vil jeg anbefale Orange Range og L'arc~en~ciel. Kunne sikkert kommet med flere, men hjernen står litt stille nå.
Wombat Skrevet 30. september 2010 Forfatter #5 Skrevet 30. september 2010 Tusen takk for forslagene, hikari skal prøve å se om jeg finner noen av dem så jeg kan høre om det er noe for meg
madison rose Skrevet 3. oktober 2010 #6 Skrevet 3. oktober 2010 Envy. hør først på de eldste platene deres. denne sangen: er også sinnssykt bra, den er fra den nest nyeste plata. de er min personlige favoritt fra Japan, og kan plasseres i sjangrene hardcore og screamo, men de nyeste platene deres er ganske "spiselige" også for folk som ikke hører så mye på musikk innen de sjangrene.
Wombat Skrevet 9. oktober 2010 Forfatter #7 Skrevet 9. oktober 2010 Takker for forslaget madison rose
Gjest Anjelika Skrevet 9. oktober 2010 #8 Skrevet 9. oktober 2010 Jeg liker godt Boris! Det er ganske eksperimentelt, heller kanskje mest mot stoner. Pink er en bra plate å starte med http://www.youtube.com/watch?v=5WkaeBZ1kGU. De har også laget et supert album sammen med Sunn 0))) som er mer drone/doom og nok mest for den som er spesielt interessert i slikt.
Pingting Skrevet 9. oktober 2010 #9 Skrevet 9. oktober 2010 Videoen er borte - men jeg skjønner på Hikari at det var Maximum the Hormone du hadde lagt ut? Elsker det bandet! Jeg har et skikkelig sært forslag: Blood Stain Child. Trance-Metal, av alle ting, men mest metaldrevet. Et par låter som er ganske representative: Trial Spiral Hvis du liker mer ren rock, så kan kanskje Does være stas? Litt indie, litt garage, litt melankolsk. Shura Rainbow Seven Abingdon Boys School er litt boyband-rock, men har et par OK sanger. Strength Howling Poprock: Aqua Timez Alones Velonica Indie rock: Asian Kung-Fu Generation Rewrite After Dark Punkrockpop: Beat Crusaders Tonight, Tonight Popmetalrock som av og til er litt gothete: High and Mighty Color Ichirin no hana Pride Punk: Stance Punks No boy no cry Melodisk Death Metal: Shadow Wings of Flame Before true light ...ellers kan du jo sjekke ut dennelista?
Pingting Skrevet 9. oktober 2010 #10 Skrevet 9. oktober 2010 Envy. hør først på de eldste platene deres. denne sangen: er også sinnssykt bra, den er fra den nest nyeste plata. de er min personlige favoritt fra Japan, og kan plasseres i sjangrene hardcore og screamo, men de nyeste platene deres er ganske "spiselige" også for folk som ikke hører så mye på musikk innen de sjangrene. Sweet lord! Digg!
AnonymBruker Skrevet 10. oktober 2010 #12 Skrevet 10. oktober 2010 Hvis du kunne tenke deg å høre noe annet enn rock/metal, bør du sjekke ut Ryuichi Sakamoto og Yellow Magic Orchestra.
*Numi* Skrevet 14. oktober 2010 #13 Skrevet 14. oktober 2010 Gazette! Hovedsaklig metal, men de er ganske varierte.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå