Gå til innhold

Lett å lure noen ja...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Betillte istad et abonnement på et blad hvor man fikk en premie med. Skulle bare skrive navn, adr, tlf og e-post adr. Da det var sendt fikk jeg en meld. om at jeg ville få en bekrektelse på mail. Dette kunne jeg jo bestilt for andre og lurt de.. har jo e-post adr og tlf nr til mange og adr er jo ikke vanskelig å finne.... kunne jo lurt hvem som helst.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skulle du ikke på noen som helst måte bekrefte via SMS eller mail?

Skrevet

Nei, fikk mailen nå. velkommen ogsåvidere..

Skrevet

Det kan skje ja. Og dersom noen gjør slikt mot deg kan du anmelde forholdet slik at politiet finner ip-adressen og kan finne ut hvem som har gjort det. Enkel sak, men kjipt å måtte gå til politiet..

Skrevet

Hehe, nå skjønner jeg hvordan det gikk for seg da jeg plutselig fikk et pornoblad i posten for noen år siden. Det er jo ikke verre enn å kontakte utgiver og si at du ikke har bestilt noe abonnement. Det gjorde jeg, og de slettet meg med en gang og krevde heller ingen betaling for utgavene jeg hadde fått tilsendt.

Skrevet

Enda mer morsomt er det at man får bankkort i posten. Det burde vært plikt i å vise seg i person for å få hentet slike ting.

Samboer skulle få nytt bankkkort for noen år siden før chip ble "oppfunnet"

Kortet kom liksom aldri, men det kom mange saker og ting i postkassen som han ikke hadde bestilt. Han gikk til politiet, men de kunne ikke gjøre noen verdens ting. Det var min samboer selv som måtte oppsøke banken og det hele og få sperret kortet og avbestille alt som var bestilt av korttyven.

Det er rett og slett kjempeskummelt at kortene kommer i posten så alle og enhver kan forsyne seg med din id.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...