Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tittelen sier det meste. Jeg gruer meg til egguttak og håper noen kan fortelle hva som skjer før og etter egguttak. Det vil ihvertfall berolige meg :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Først får du en seng, så kommer en sykepleier å legger inn veneflon og informerer deg om ca når du kommer inn. Lurt å tisse rett før du skal inn så blæra er tom ;) Når det er din tur kommer to sykepleiere å triller deg inn på "stua".

Du blir bedt om å legge deg i en gyn.stol. Så får du smertestillende i veneflonen, og legen setter igang med uthenting. Første gang synes jeg ikke det var vondt, kjente litt når han stakk gjennom veggen, men ellers ikke noe. Ikke vær rett for å spørre om mer smertestillende om du har vondt. Mannen din får sitte litt bak, på siden av deg, og ser alt som skjer på en egen tvskjerm.

Når du er ferdig med eggsanking, blir du løftet over på sengen og trillet inn på rommet igjen. Der må du ligge en stund, husker ikke helt hvor lenge.

Jeg blødde litt, men ikke mye.

Lykke til, dette går kjempefint :jepp:

Endret av Lille Larve
Skrevet

Akkurat sånn var det for meg også. Fikk mere smertelindring underveis. Merket ikke at legen stakk, men det var ubehagelig fordi jeg var så øm og oppblåst i områdene legen holdt på. Grudde meg veldig, men gikk veldig bra. Lå en time etterpå før jeg kunne dra hjem. Blødde littegrann. Var litt øm i buken resten av dagen, dagen etter var jeg helt fin. Lykke til.

Skrevet

...kjente nesten ingenting, lå en halvtime før vi fikk dra, jeg var helt fin etterpå, ikke øm eller noe.

Skrevet

Tusen takk for svar alle dere :) Hjelper meg så mye å vite hva som skjer! Høres jo ganske greit ut.

Skrevet

Riksen snakket forresten om helg og uttak. Er de virkelig åpne i helgene?

Skrevet

Ja, jeg tok ut egg på fredag og satt inn på søndag. Vet også at de hadde egguttak på lørdag for jeg fikk beskjed om å ringe tidligere enn det som sto i infobrevet pga av egguttak.

Skrevet

Ja, jeg tok ut egg på fredag og satt inn på søndag. Vet også at de hadde egguttak på lørdag for jeg fikk beskjed om å ringe tidligere enn det som sto i infobrevet pga av egguttak.

Takk for svar! :)

Jeg begynte å lure på om jeg hadde hørt feil nemlig...

  • 1 måned senere...
Skrevet

åh, det var godt å lese om..

jeg har bare hørt det er helt syyykt vondt.

Godt det ikke er alle som har så vondt som de snakker om.

Dere som ikke synes det var så vondt, har dere høy smerteterskel fra før av?

Skrevet

åh, det var godt å lese om..

jeg har bare hørt det er helt syyykt vondt.

Godt det ikke er alle som har så vondt som de snakker om.

Dere som ikke synes det var så vondt, har dere høy smerteterskel fra før av?

Er ihvertfall ikke noe å grue seg for! :) Jeg har hørt flere skrekkhistorier om dette, men det var totalt motsatt av det jeg trodde det skulle bli. Husk at vi får smertestillende og mer dersom vi trenger det :) Tror det er dem med maange eggposer som kjenner mye smerter.

Jeg har ikke høy smerteterskel.

  • 1 måned senere...
Skrevet

i dag hadde jeg egg uttak..

synes nesten vaskingen der nede var mer vondt, enn selve stikket.. hehe..

ja jeg kjente stikket, men ikke sånn..

hadde ei fantastisk sykepleier ved min side, holdt meg på skuldra, og ga meg mer medisin når vi skulle over på den andre siden inni der..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...