AnonymBruker Skrevet 8. september 2010 #1 Skrevet 8. september 2010 Tittelen sier det meste. Jeg gruer meg til egguttak og håper noen kan fortelle hva som skjer før og etter egguttak. Det vil ihvertfall berolige meg
Lille Larve Skrevet 8. september 2010 #2 Skrevet 8. september 2010 (endret) Først får du en seng, så kommer en sykepleier å legger inn veneflon og informerer deg om ca når du kommer inn. Lurt å tisse rett før du skal inn så blæra er tom Når det er din tur kommer to sykepleiere å triller deg inn på "stua". Du blir bedt om å legge deg i en gyn.stol. Så får du smertestillende i veneflonen, og legen setter igang med uthenting. Første gang synes jeg ikke det var vondt, kjente litt når han stakk gjennom veggen, men ellers ikke noe. Ikke vær rett for å spørre om mer smertestillende om du har vondt. Mannen din får sitte litt bak, på siden av deg, og ser alt som skjer på en egen tvskjerm. Når du er ferdig med eggsanking, blir du løftet over på sengen og trillet inn på rommet igjen. Der må du ligge en stund, husker ikke helt hvor lenge. Jeg blødde litt, men ikke mye. Lykke til, dette går kjempefint Endret 8. september 2010 av Lille Larve
barnesangen Skrevet 8. september 2010 #3 Skrevet 8. september 2010 Akkurat sånn var det for meg også. Fikk mere smertelindring underveis. Merket ikke at legen stakk, men det var ubehagelig fordi jeg var så øm og oppblåst i områdene legen holdt på. Grudde meg veldig, men gikk veldig bra. Lå en time etterpå før jeg kunne dra hjem. Blødde littegrann. Var litt øm i buken resten av dagen, dagen etter var jeg helt fin. Lykke til.
Orcinus Skrevet 8. september 2010 #4 Skrevet 8. september 2010 ...kjente nesten ingenting, lå en halvtime før vi fikk dra, jeg var helt fin etterpå, ikke øm eller noe.
AnonymBruker Skrevet 9. september 2010 #5 Skrevet 9. september 2010 Tusen takk for svar alle dere Hjelper meg så mye å vite hva som skjer! Høres jo ganske greit ut.
AnonymBruker Skrevet 12. september 2010 #6 Skrevet 12. september 2010 Riksen snakket forresten om helg og uttak. Er de virkelig åpne i helgene?
Emsa Skrevet 14. september 2010 #7 Skrevet 14. september 2010 Ja, jeg tok ut egg på fredag og satt inn på søndag. Vet også at de hadde egguttak på lørdag for jeg fikk beskjed om å ringe tidligere enn det som sto i infobrevet pga av egguttak.
AnonymBruker Skrevet 14. september 2010 #8 Skrevet 14. september 2010 Ja, jeg tok ut egg på fredag og satt inn på søndag. Vet også at de hadde egguttak på lørdag for jeg fikk beskjed om å ringe tidligere enn det som sto i infobrevet pga av egguttak. Takk for svar! Jeg begynte å lure på om jeg hadde hørt feil nemlig...
Prøver84 Skrevet 4. november 2010 #9 Skrevet 4. november 2010 åh, det var godt å lese om.. jeg har bare hørt det er helt syyykt vondt. Godt det ikke er alle som har så vondt som de snakker om. Dere som ikke synes det var så vondt, har dere høy smerteterskel fra før av?
fruktbærende Skrevet 8. november 2010 #10 Skrevet 8. november 2010 åh, det var godt å lese om.. jeg har bare hørt det er helt syyykt vondt. Godt det ikke er alle som har så vondt som de snakker om. Dere som ikke synes det var så vondt, har dere høy smerteterskel fra før av? Er ihvertfall ikke noe å grue seg for! Jeg har hørt flere skrekkhistorier om dette, men det var totalt motsatt av det jeg trodde det skulle bli. Husk at vi får smertestillende og mer dersom vi trenger det Tror det er dem med maange eggposer som kjenner mye smerter. Jeg har ikke høy smerteterskel.
Prøver84 Skrevet 10. desember 2010 #11 Skrevet 10. desember 2010 i dag hadde jeg egg uttak.. synes nesten vaskingen der nede var mer vondt, enn selve stikket.. hehe.. ja jeg kjente stikket, men ikke sånn.. hadde ei fantastisk sykepleier ved min side, holdt meg på skuldra, og ga meg mer medisin når vi skulle over på den andre siden inni der..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå