AnonymBruker Skrevet 27. august 2010 #1 Skrevet 27. august 2010 ser på denne siden at man kan kjøpe pakke med 21 pinner til å måle eggløsning for 199 kr. clearblue sine koster like mye for 7 pinner. er ikke de aller billigste like nøyktige? noen erfaringer?? hvisdet eneste det står på er at clear blue har digital skjerm med smilefjes, men ellers er like nøyaktig, kjøer jeg heller de billige. hvordan tolkes de billige med tanke på eggløsningspåvisning?? takk for svar :-)
AnonymBruker Skrevet 27. august 2010 #2 Skrevet 27. august 2010 De er like nøyaktige, men de billige kan være vanskelige å tolke fordi det er to streker, og teststreken skal være like sterk eller sterkere enn kontrollstreken. Ikke alle får helt klare utslag, og for de fleste blir de gradvis sterkere, så det kan være vanskelig å vite nøyaktig når den er positiv. Jeg ville nok begynt med de billige, men IKKE tatt sjansen på å vente til positiv test før jeg hadde sex, for plutselig var en du tolket som negativ positiv likevel.
Gjest Nuppa_ Skrevet 27. august 2010 #3 Skrevet 27. august 2010 Du trenger ikke få positiv el test selvom du har el. Jeg teste til samme tid hver dag, men fikk aldri positivt resultat. Men gravid ble jeg
Athene Skrevet 27. august 2010 #4 Skrevet 27. august 2010 Jeg bruker billigstripsene, men de kan være vanskelige å tolke, men det gjelder alle EL tester som ikke er digitale. Kvaliteten er god. Hva med å kjøpe begge pakker, tar du en billigstrips som gir et uklart svar (to nesten like sterke streker) så kan man jo ta en digital test for å bekrefte/avkrefte. Er jo billigere enn å kun bruke dyre dersom man har litt varierende sykluser.
Samba Skrevet 8. september 2010 #5 Skrevet 8. september 2010 Jeg har alltid brukt disse billige testene. Både stav og strips varianten. De har vist klare og tydelige svar. Ikke vanskeligere å tolke i det hele tatt. (I mine øyne...)
Gjest Alabama Skrevet 9. september 2010 #6 Skrevet 9. september 2010 (endret) Mine billigstrips ble aldri mer tydlige enn kontrollstrekene, bare nesten like tydlige over flere dager. CB sin digitale viste tydelig EL med smilefjes kun en dag. Endret 9. september 2010 av Alabama
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå