AnonymBruker Skrevet 25. august 2010 #1 Skrevet 25. august 2010 Tidlig forrige sommer flytta jeg og samboeren min til et helt nytt sted der vi ikke kjente noen. Vi begynte begge å studere til høsten. Han på et mer klasseromvennlig miljø, og jeg på et av Norges største studiesteder. Jeg fikk en del venner under fadderuka og ellers gjennom studiene som jeg har hatt med meg hjem, og som kjæresten min har fått møtt. Når jeg skal ut på fest sammen med dem, eller på kino, så blir han alltid spurt om å bli med, og han får alltid hilse på de jeg skal ut med. Han har også fått seg mange venner. Han og de andre i klassen er ofte ute på byen eller ute på fotballkamp. Problemet er at jeg aldri får møte vennene hans. Vi har møtt et par av dem ved "uhell" som jeg liker å kalle det, siden det var helt tilfeldig at vi handlet i samme butikk som et par av dem i fjor høst. Han har hatt besøk av de nye bekjentskapene sine kun et par ganger, og det har kun skjedd når jeg har vært borte fra hybelen. Jeg har alltid slitt noe voldsomt med selvtillit, så jeg kan ikke si at dette gjør saken noe bedre. For det er da vel ikke normalt å ikke introdusere kjæresten din til noen av vennene dine? Jeg tok det opp med han for noen uker siden, men det virket ikke som om han forstå, eller at han ikke ville innrømme det. Han unnskyldte seg og argumenterte med at jeg fikk tilbud med å møte en -1- av klassekameratene hans tidlig i vinter, da de trengte skyss hjem fra byen. Jeg orka rett og slett ikke å hente dem, for jeg ville ikke bli presentert som sjåføren hans etter en fuktig natt på byen. Dette blir ekstra irriterende siden jeg vet at en av klassekameratene alltid har med seg dama ut sammen med resten av gjengen, uansett hva de skal. Mens jeg har vært bortgjemt et helt år, og nesten ikke er sikker på om de vet at han har dame eller ikke. I dag skulle jeg få lov til å bli med på fotballpub, men jeg ville rett og slett ikke, for jeg føler at jeg er noen han vil gjemme vekk, og at han skjemmes over å ha meg. Skulle vel kanskje ha blitt med, men med den stadig synkende selvtilliten klarer jeg bare ikke. Det må da være en grunn til at de andre har med seg damene sine og samboeren min ikke vil ha med meg ut? Hva skal jeg egentlig gjøre for å klare å møte vennene hans om det noen gang blir aktuelt? Dette ødelegger virkelig selvtilliten min. Fortvilet...
Katana Skrevet 25. august 2010 #2 Skrevet 25. august 2010 Det er jo vanlig å inkludere dama du er sammen med i vennegjengen, så jeg skjønner godt at du er skuffet. Bli med ham neste gang du får tilbud om det, og se hvordan han oppfører seg når dere er sammen med vennene hans. Måten han behandler deg da vil gi deg et inntrykk av hvor alvorlig han tar forholdet mellom dere. Har han en holdning der det er plikt å ha deg med, vil det skinne gjennom. Ingen vits i å være sammen med en som ikke viser at han er glad i deg og satser på forholdet.
Gjest Tsunade Skrevet 25. august 2010 #3 Skrevet 25. august 2010 (endret) Skjønner at du føler deg holdt utenfor, TS, men vet kjæresten din at du sliter med selvtilliten? Jeg synes Katana kom med et godt råd, bli med neste gang du har muligheten og se hva som skjer. Jeg håper det ordner seg! Endret 25. august 2010 av Tsunade
Gjest Taxmannen Skrevet 25. august 2010 #4 Skrevet 25. august 2010 Jeg leste ikke alt men jeg Elsker jenta mi noe dyrisk. Men jeg kunne ikke tenkt meg og vært sammen med henne ilag med vennegjengen min. Jeg vet ikke hvorfor. Det er ikke noe galt med de eller noe. Men når jeg henger med gutta vil jeg bare være sammen med de. Får litt tid til og henge med de å. Kan være godt og komme seg unna dama:)
Gjest Tsunade Skrevet 25. august 2010 #5 Skrevet 25. august 2010 Jeg leste ikke alt men jeg Elsker jenta mi noe dyrisk. Men jeg kunne ikke tenkt meg og vært sammen med henne ilag med vennegjengen min. Jeg vet ikke hvorfor. Det er ikke noe galt med de eller noe. Men når jeg henger med gutta vil jeg bare være sammen med de. Får litt tid til og henge med de å. Kan være godt og komme seg unna dama:) Selvfølgelig skal man ha "alenetid" med vennene sine, det trenger jo vi damer også! Men jeg tror TS syns det blir sårt å aldri få være med, kanskje spesielt hvis noen av de andre gutta har med seg dama si?
AnonymBruker Skrevet 26. august 2010 #6 Skrevet 26. august 2010 Jeg leste ikke alt men jeg Elsker jenta mi noe dyrisk. Men jeg kunne ikke tenkt meg og vært sammen med henne ilag med vennegjengen min. Jeg vet ikke hvorfor. Det er ikke noe galt med de eller noe. Men når jeg henger med gutta vil jeg bare være sammen med de. Får litt tid til og henge med de å. Kan være godt og komme seg unna dama:) Så når de andre vennene hans har med seg kjæresten sin, så skal TS ikke bli bedt med? Hvis kjæresten min skal ut med gutta alene, så selvfølgelig blir ikke jeg med. Så fort en av kjærestene til de andre er der så er det ikke lenger guttekveld only, så da blir jeg også med. TS: Jeg skjønner godt at du reagerer, jeg hadde blitt trist.. Jeg hadde spurt om han var flau over meg.
I Grosny Skrevet 26. august 2010 #7 Skrevet 26. august 2010 Kanskje de andre gutta har med damene sine på byen fordi de ikke har noe valg. Du bør bli med dem ut neste gang. Sjalusi og utrygghet vil blåse bort dersom du blir introdusert for hans "private" krets.
AnonymBruker Skrevet 26. august 2010 #8 Skrevet 26. august 2010 TS her. Takk for alle svar Jeg vet at jeg burde bli med om jeg noen gang blir spurt igjen, problemet er jo at jeg omtrent ikke tør lengre. Vi har vært sammen i 6 år nå, og det er kun _en_ venn av han som vi ikke har til felles jeg har blitt introdusert for. Og de vennene han hadde fra før forholdet begynte (og som jeg kjente litt) møtte jeg mer før vi ble sammen enn etter. Guttekvelder har jeg stor sans for, for da får jo jeg alenetid. Det er bare for meg veldig rart å aldri bli introdusert i hele tatt. Og selvfølgelig er det vondt at andre har med seg dama si ut når jeg bare sitter her alene. Såvidt jeg vet, så har han sagt til de andre i klassen at han har samboer. Jeg skulle jo være sjåfør ei natt. Har tatt det opp med han, og han vet at jeg har elendig selvtillit. Han unnskylder det med at det er rart om jeg blir med, siden det bare er klassen hans som er ute. Og det har jeg forståelse for, for da hadde jeg ikke orka å bli med heller. Det hadde bare blitt rart. Men det er det der med at de andre har med seg noen ut, og at det burde være mulig å få besøk når jeg er hjemme også. Jeg er tydeligvis noe å skjemmes over...
AnonymBruker Skrevet 28. august 2010 #9 Skrevet 28. august 2010 Lurer virkelig på hvordan du ser ut, om du ikke kan vises frem.
AnonymBruker Skrevet 28. august 2010 #10 Skrevet 28. august 2010 Dere kan ikke prate sammen om problemet da? Hvis du er like konfliktsky som jeg er ville jeg satt pris på å høre dine ord, evt. skriftlig. Venner forteller mye om en person, men du kjenner han ikke??? Ta en prat med han eller skriv ordene dine, for dette er jo ikke noe som holder i lengda.
Gjest Anjelika Skrevet 28. august 2010 #11 Skrevet 28. august 2010 Det finnes jo de som ser på kjæreste og venner som to forskjellige sfærer som de vil holde helt separat. Noen ganger er det fordi de er forskjellige personer i de forskjellige sfærene, faktisk i en så høy grad at kjæresten og vennene er veldig forskjellige fra hverandre og ville kræsjet totalt om de møttes. Jeg synes ikke det er OK da, en kjæreste skal også være en bestevenn og det naturlige er at en persons kjæreste og venner går godt sammen da de åpenbart bør har et eller annet felles siden de har blitt "valgt" av samme person. Det er greit nok at man har hvert sitt liv, men de guttekompisene jeg har hatt som har unngått å dra med dama på ALT med oss venner er de som har hatt damer som jeg nesten mistenker at de er litt flaue over. Det er jo heller ikke et ukjent fenomen at venneflokken kan ende opp med å mislike dama og lure på hva i huleste han tenker med. Eller, det er vel som oftest ganske åpenbart hva han har tenkt med.. Jeg beklager, var kanskje ikke et veldig oppmuntrende svar det der, men det er nå mine two cents
AnonymBruker Skrevet 28. august 2010 #12 Skrevet 28. august 2010 Det finnes jo de som ser på kjæreste og venner som to forskjellige sfærer som de vil holde helt separat. Noen ganger er det fordi de er forskjellige personer i de forskjellige sfærene, faktisk i en så høy grad at kjæresten og vennene er veldig forskjellige fra hverandre og ville kræsjet totalt om de møttes. Jeg synes ikke det er OK da, en kjæreste skal også være en bestevenn og det naturlige er at en persons kjæreste og venner går godt sammen da de åpenbart bør har et eller annet felles siden de har blitt "valgt" av samme person. Det er greit nok at man har hvert sitt liv, men de guttekompisene jeg har hatt som har unngått å dra med dama på ALT med oss venner er de som har hatt damer som jeg nesten mistenker at de er litt flaue over. Det er jo heller ikke et ukjent fenomen at venneflokken kan ende opp med å mislike dama og lure på hva i huleste han tenker med. Eller, det er vel som oftest ganske åpenbart hva han har tenkt med.. Jeg beklager, var kanskje ikke et veldig oppmuntrende svar det der, men det er nå mine two cents Må si meg enig. Ts, hvis han er så konfliktsky bør du heller finne deg en ny. Alle menn jeg har vært sammen med har invitert meg med og presentert meg for sine venner, både kvinnelig og mannlige. V
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2010 #13 Skrevet 28. august 2010 Lurer virkelig på hvordan du ser ut, om du ikke kan vises frem. Er nok dessverre dette. Det er utrolig sint, men den mest sannsynlige grunnen. Håper gutten din etterhvert ikke skammer seg over deg. Lykke til!
undrerseg Skrevet 28. august 2010 #14 Skrevet 28. august 2010 Lurer virkelig på hvordan du ser ut, om du ikke kan vises frem. Hva er det for noe å si da? Til TS. Jeg hadde også blitt skuffet vist kjæresten min hadde oppført seg sånn. Jeg er helt for guttekvelder, men når de andre har damen sin med, og dette har pågått lenge, hadde jeg gitt beskjed. Nå har jo han spurt deg om du ville være med, så virker jo som han prøver å ta seg sammen. Følg tipsene du har fått her, og vær med ut neste gang. Så ser du hvordan det går og tar det derfra.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2010 #15 Skrevet 28. august 2010 Jeg er tydeligvis noe å skjemmes over... Det tror jeg ikke! Det som slår meg er at han kanskje også har blitt kjent med andre jenter, og at han kanskje vil fremstå som singel. Det var bare en tanke som slo meg. Forstår godt at gutter vil henge sammen uten jenter av og til, men når noen har med seg dama si, bør jo alle kunne gjøre det..?
Gjest Kevlarsjäl Skrevet 28. august 2010 #16 Skrevet 28. august 2010 I dag skulle jeg få lov til å bli med på fotballpub, men jeg ville rett og slett ikke (...) Jessda. Du klager over at han ikke tar deg med steder, at du ikke får møte vennene hans. Men når han spør om du vil være med, så vil du ikke og klager over det også. Det sender veldig miksa signaler til typen din. Han kommer jo ikke til å forstå. Den ene dagen mener du det, og den andre det motsatte. Og hvorfor kan du ikke bare bli med ut på byen egentlig? Hvis typen din skal ut på byen, så kan du jo bare si "åja, hvor da? kan jeg bli med eller?" Hvis han sier "nei" så er han en dust som ikke vil vise deg fram. Men hvis han sier "ja, selvfølgelig." så er det nok du som har sittet passivt og venta på å bli invitert når det var du som måtte ta initiativet. Snakk om å lage problemer av ingenting, gitt.
AnonymBruker Skrevet 28. august 2010 #17 Skrevet 28. august 2010 TS her. Utrolig mange rare svar, men takk for alt av seriøse innlegg Å dumpe han på grunn av dette er jo uaktuelt. Vi har det utrolig bra ellers. Og jeg har tatt det opp med han flere ganger, og sagt akkurat det jeg mener. Ingen muligheter for at han misforstår meg, for jeg orker ikke å snakke i gåter. Til Kevlarsjäl: skjønner at du oppfatter meg som en hyklerisk kjerring om du ikke har fått med deg det jeg har skrevet, og det er også mulig at jeg har forklart meg dårlig. Men om du hadde visst hvordan det er å konstant bli gjemt bort fra kjæresten din, så hadde du fått jævlig dårlig selvtillit. Å ikke bli introdusert for en eneste venn etter 6 år sammen gjør meg veldig nervøs dersom jeg først plager han til å vise meg frem. Selvfølgelig har jeg lyst til å hilse på vennene hans, men det at jeg "kan få lov til å bli med" etter å ha blitt gjemt bort fra dem i over et år er rett og slett lite fristende. Der sitter hele gjengen som har blitt godt kjent i løpet av året, og som har med seg damene sine som også har blitt godt kjent. Så kommer jeg og sier at joda, vi har vært sammen i 6 år, og vi har bodd sammen her i byen i 1 år, men jeg sitter hjemme de kveldene alle dere andre er i hverandres selskap. Det kan selvfølgelig sende miksa signaler at jeg ikke ville bli med ut den kvelden, men jeg forklarte hvorfor jeg ikke klarte å bli med, så jeg tror ikke han mener at jeg bare vil være kranglefant. Han bør jo skjønne at dette faktisk er et ganske stort problem. Har alltid hatt dårlig selvtillitt, men tror den er på "rock bottom" akkurat nå, så det er ikke akkurat i denne tilstanden jeg har lyst til å gi fra meg et førsteinntrykk. Og jeg har spurt flere ganger på helg om jeg kunne ha blitt med, og jeg har foreslått at han kan ha med seg kompisene hit på vors/nach/fest/film/mat/whatever. Men det skjer kun når jeg ikke er her. Så jeg vil ikke si at jeg lager problemer av ingenting. Prøver å ordne opp i det og snakke masse om det, men det er ikke så lett når man bare får en negativ innstilling tilbake. Må psyke meg opp til at jeg får muligheten igjen, og da skal jeg gjøre mitt beste for å faktisk komme meg ut. Men vil vente til han faktisk tar initiativet, i stedet for den masinga/kranglinga som egentlig måtte til for invitasjon til fotballpub.
Jade Skrevet 29. august 2010 #18 Skrevet 29. august 2010 Når du har spurt tidligere om å få bli med ut med han og vennenen hans, hva har han sagt da? (angående han kompisen som ALLTID har med dama si, så er det jo litt merkelig det også. Det er ikke vanlig å ikke kunne gå et eneste sted uten dama. Men det er ikke bra andre veien heller; å ALDRI ta med dama)
Gjest Amelia Skrevet 29. august 2010 #19 Skrevet 29. august 2010 Når du har spurt tidligere om å få bli med ut med han og vennenen hans, hva har han sagt da? (angående han kompisen som ALLTID har med dama si, så er det jo litt merkelig det også. Det er ikke vanlig å ikke kunne gå et eneste sted uten dama. Men det er ikke bra andre veien heller; å ALDRI ta med dama) Enig! Det er en av kompisenen til kjæresten min som -alltid- har med seg dama si. Til jul i fjor skulle gutta ha julebord som de laget selv - bare dem - også fikk plutselig kjæresten min melding om at "kan Maria bli med også?".. Jeg kunne aldri ha fått meg til å invitere meg selv på guttekveld! Jeg nyter heller guttekveldene og sitter foran TVen og ser film.. Jeg er en av de damene som "aldri" blir med på noe. Jeg er ikke spesielt glad i store grupper, ikke at jeg er sjenert eller noe, men når jeg får for mange å forholde meg til blir jeg bare sliten og lei. Jeg kan godt bli med på filmkveld med en 3-4 stk, men holder meg unna de værste rølpe-festene. Derimot blir jeg alltid invitert med av kjæresten min så lenge flere av guttene tar med kjærestene sine.
AnonymBruker Skrevet 29. august 2010 #20 Skrevet 29. august 2010 Når du har spurt tidligere om å få bli med ut med han og vennenen hans, hva har han sagt da? (angående han kompisen som ALLTID har med dama si, så er det jo litt merkelig det også. Det er ikke vanlig å ikke kunne gå et eneste sted uten dama. Men det er ikke bra andre veien heller; å ALDRI ta med dama) TS igjen Det er akkurat det jeg mener også. Det er ei som skal være med på absolutt alt, uansett. Og når jeg spør om å bli med ut, så sier han at han ikke tror det er noen god ide siden det er en guttekveld og bare klassen som skal ut. Men det stemmer jo ikke, for det er alltid minst ei av de andre som blir med ut. Blir spent om hun ene klarer å mase seg til å være eneste jenta som får være med på julebordet til disse også. Det hadde ikke forundret meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå