Gå til innhold

Strikket julegave


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere!

Jeg tenkte å begynne på julegavene allerede nå:) Har lyst til å strikke noe til mamma, pappa eller noe til dem sammen. Men jeg aner ikke hva jeg skal strikke!

Har dere noen forslag?

Kan gjerne begi meg ut på noe stort og krevende:) Vil ikke gi dem noe dritt liksom (er tross alt 24 år!)

Har tidligere gitt dem grytekluter med julemotiv.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ullsokker!! Det ønsker jeg meg, hehe.. Må lære meg å strikke det :) Ellers kan du jo kanskje strikke ullgensere? :)

Gjest AnneShirley
Skrevet

Jeg har gitt bort boleroer og vesker, og jeg vet om mange som har strikket og tovet sitteunderlag og gitt bort.

Ellers er sokker, tøfler, votter, luer og leggvarmere alle ting jeg hadde blitt glad for å få til jul :)

Skrevet

Tovede sitteunderlag (så noen kule i en butikk hvor man kunne rulle sammen underlaget og holde det sammen med en skinnsnor og knapp), strikkede kluter, tøfler, sokker, votter, grytekluter.

Skrevet

I fjor strikket jeg selbuvotter til hele familien. Alle fikk samme mønster men i ulike fargekombinasjoner. Forsøkte å finne frem til farger som jeg visste hver enkelt likte. Veldig populært.

Skrevet

hvis du er ute etter noe som er stort og lekkert men ikke tar lang tid, ville jeg googlet 'englemasker'. det er en innmari enkel teknikk, men blir ganske stilig :)

http://felisistrikker.blogs.no/2007/11/14/title~3294321/ er en god forklaring på hvordan du gjør det :) jeg kommer til å bruke denne på flere julegaver i år, den er ideell for sjal og lignende.

Skrevet

Jeg hadde blitt kjempeglad for å få sokker, lue, votter eller genser!

Skrevet

Tusen takk for alle svar!

Når dere skrev forslag her nå, så kom jeg på at jeg har jo gitt dem strikkegaver før. De har fått sitteunderlag, tøfler/sokker, skjerf og grytekluter. Uff, stakkars, de blir bombadert med strikkegaver!

Men kan jo evnt prøve meg på vanter til mamma da :) Eller finne noe helt annet å lage! Men vil så gjerne lage noe :)

Skrevet

Kanskje du kan prøve deg på sjal til mor? På ravelry.com er det masse lekre sjal, både gratismønster og de du må betale for. De fleste mønsterne er på engelsk, men det er ganske enkelt når du bare kommer inn i de forskjellige forkortelsene.

Skrevet

Gode ullpledd?

Gjest Blondie65
Skrevet

Gjør det noe om de får sokker igjen? Sokker og vanter blir da utslitt?

Skrevet

Pulsvarmere til din mor, jeg strikket sånne i fjor og de er fantastisk deilige. Jeg begynte med noen helt enkle i babyull, men siden du skal gi dem bort er det hyggeig å gjøre litt mer ut av dem, finnes noen veldig fine med broderte perler på.

Jeg trodde dette var dill som jeg absolutt ikke hadde bruk for men de ble brukt nesten hver dag da det var kaldt. Du kan jo evt. strikke i flere farger som passer kåpene/jakkene hennes f.eks.

Til far er litt vanskeligere hvis han har fått sokker og sitteunderlag, det finnes jo en del oppskrifter på flaskeomslag i div. fasonger dersom det kan være noe.

Skrevet

I fjor strikket jeg selbuvotter til hele familien. Alle fikk samme mønster men i ulike fargekombinasjoner. Forsøkte å finne frem til farger som jeg visste hver enkelt likte. Veldig populært.

Det samme gjorde jeg. Gav bort 12 par selbuvotter. :jepp: Ble godt tatt i mot.

Skrevet

Jeg hadde blitt glad for hjemmestrikkede sokker hvert eneste år :)

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg hadde blitt glad for ullsokker, vanter, luer, sånn rundt skjerf som er nesten bare en lang tube-lignende greie, sjal, grytekluter,

Skrevet

Pose pose! Altså en pose til å oppevare handleposer i hvis du skjønner.

Eller et stort pledd /sengeteppe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...