Tuddelidu Skrevet 2. oktober 2003 #1 Skrevet 2. oktober 2003 Hva går det ut på/Hvordan gjøres det?? Tuddelidu
philippa starck Skrevet 2. oktober 2003 #2 Skrevet 2. oktober 2003 All kondisjonstrening er forbrenningstrening - dvs løping, gåing, skigåing osv. Men den beste forbrenningen får du ved å gå lange turer i et tempo som gjør at du kan snakke nonenlunde normalt - da vil pulsen din som regel være innenfor den beste skalen for forbrenning.
spagetti Skrevet 4. oktober 2003 #4 Skrevet 4. oktober 2003 Det er helt riktig det som skrives over her om hva som regnes for å være forbrenningsidretter. Alt som får opp pulsen din og som du bedriver over noe lengre tid er nyttig. Gjør noe du synes er gøy! Det kan likevel være nyttig å tenke på at det er ikke først og fremst det du forbrenner under selve treningsøkten som gjør susen, men faktisk at du får opp forbrenningen generelt, og derfor forbrenner mer jevn over. For å få best mulig utbytte av denne effekten er styrketrening kombinert med kondisjonstrening tingen. Kan ikke understrekes godt nok dersom det er fettforbrenning du er ute etter!! Lykke til!
la Flaca Skrevet 4. oktober 2003 #5 Skrevet 4. oktober 2003 Kommer litt an på hvor grundig man går til verks. Men forbrenningstreningen er lite effektiv dersom intensiteten ikke er høy nok. Det optimale er trening på morgenen, på tom mage. Helst med noe som involverer å jobbe mot tyngdekraften, f.eks å gå i bratte bakker eller på en stepmaskin. Pulsen bør ligge på 60% av makspuls, og økta bør vare i 45-60 min. Alternativt kan man trene intervall på sykkel, tredemølle eller spurting/jogging/hurtig gange i 20 minutter. Ved å ta seg skikkelig ut på morgenen vil forbrenningen holde seg høy resten av dagen. La Flaca
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå