meelissa Skrevet 21. august 2010 #1 Skrevet 21. august 2010 Hola! Merker at kroppen har blitt dvask og at jeg har fått litt mer mage og lår enn ønskelig. Vil ikke miste figuren (som jeg forsåvidt liker), men må få litt orden på kostholdet og treningsrutinene. Jeg vil begynne å løpe! Kan noen som er erfarne løpere hjelpe meg litt igang? Trenger løpeinspirasjon, tips til hvordan jeg ikke skal miste motivasjonen og så videre.. Håper noen svarer her.
Wiggins Skrevet 21. august 2010 #2 Skrevet 21. august 2010 - Ikke begynn for hardt. Du høres ut som du er ganske utrent, og da er det viktig å gi kroppen tid til å restituere seg. Etter de første to-tre gangene vil du bli skikkelig støl i mange dager, det er uunngåelig fordi det tar tid for musklene dine å bli vant til ny belastning, men deretter bør det gå maksimalt et par dager fra en økt til du kjenner deg helt restituert. Ved å trene korte til middels økter vil du netto orke mer trening og få bedre fremgang enn med lange økter der du tar deg helt ut. - Mennesket er skapt for å bevege seg i ulendt terreng. Helt flatt underlag er egentlig ikke bra for oss. Finn deg noen skogsstier du kan løpe i. - Varier rutene. - Viktigst av alt: Kjøp deg et par skikkelige joggesko først. Löplabbet har filialer i mange byer i Norge, i Oslo har også Oslo Sportslager god kompetanse på løpesko. Det er bedre å betale en tusenlapp mer for skoene enn å få senebetennelse.
meelissa Skrevet 21. august 2010 Forfatter #3 Skrevet 21. august 2010 Takk for svar, Lance! I utgangspunktet har jeg blitt så utrent pga beinhinnebet. Derfor er jeg litt redd for å jogge, men vilvilvil! (Fordi jeg føler det er det eneste som fungerer). Skal løpe en økt i morgen, når vil det være lurt å planlegge neste økt? For å få nok restitusjon tenker jeg. Vil helst legge den inn på mandag, men det er kanskje ikke noe bra?
AnonymBruker Skrevet 21. august 2010 #4 Skrevet 21. august 2010 her er det masse nyttig info samt et begynner program: litt lang men .......... http://www.kondis.no/artikler/trenutr.html håper dette er til god hjelp . også programet. lykke til
Nøppis Skrevet 21. august 2010 #5 Skrevet 21. august 2010 Hei, Hvis du har hatt problemer med beinhinnebetennelse, er det(dessverre) stor fare for at det kommer tilbake. Gjør som nevnt over, begynn rolig og styr unna asfalt! Jeg vil også anbefale deg og sykle. Sykling er mye mer skånsomt for knær og føtter. Masse lykke til, hilsen Nøppis;)
meelissa Skrevet 22. august 2010 Forfatter #6 Skrevet 22. august 2010 Takk for alle svar! Linken var meget nyttig, skal forsøke å følge det programmet. Bor i en ny by, så vet enda ikke hvor jeg kan jogge der det ikke er asfalt, men tok nettopp en 30 min powerwalk (som dag 1 på treningsplanen) og da ble jeg jo jammen meg kjent med litt av byen også! Så nå vet jeg hvor jeg kan gå neste gang. Tar gjerne i mot flere tips hvis dere treningsvante har! Dette må gå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå