Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen av dere her inne som har prøvd RFSU tidlig test. Har lest litt om den og der står det at det er mulig å få en positiv test allerede 6 dpo. Jeg skjønner ikke at dette kan være mulig. Trodde ikke kroppen begynte å produsere hcg før rundt IKM. Noen her som har testet?

Har lyst til å prøve, men vet jeg blir så skuffet hvis den er negativ.selv om jeg vet at det fortsatt er en mulighet for at jeg kan være gravid. Er 8 dpo i dag og ventetiden er som vanlig lang.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fikk falsk positiv av den. Var veldig skuffende da jeg tok en ny av ett annet slag for å være sikker dagen etter.

Skrevet

Om den gir positivt resultat avhenger av når egget fester seg samt hvor fort man produserer hcg. (hormonet som påvises). Egget fester seg ca en uke etter eggløsning, og da tar det normalt ca 2 dager før de mest sensitive testene slår ut. Det er altså store individuelle forskjeller.

Her ser du en liste over HCG nivå i begynnelsen av svangerskapet, som du ser er det veldig varierende, og noen vil oppleve positiv test allerede 8 dpo, andre vil ikke ha tilstrekkelig nivå før CD 19. http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single

Her ser du hvor sensible de ulike testene er http://www.pernille.info/testsensitivitet.htm

Falske positive tester skal i utgangspunktet aldri skje. Jeg har tatt mange tester etterhvert, og har noen ganger opplevd skyggestrek. Skyggestrek oppstår som oftest fordi man bruker testen feil. Enten kommer over maksmerket under bruk, eller leser av resultat for sent. I tillegg er sensible tester skumle da man kan oppleve et lite hopp i hcg som følge av at egget fester seg, men at det likevel ikke blir noe mer (vil da få vanlig mens, noe sent). Les om det her http://www.pernille.info/falsk_positiv_gravidtest.htm

Konklusjonen: Det aller beste er å vente til IKM, da vil de fleste teste positivt. Mange tester positivt tidligere, men sannsynligheten er da stor for å teste falskt negativt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...