Annie19 Skrevet 16. august 2010 #1 Skrevet 16. august 2010 Kom over ein alt anna enn billig augeskuggekost på strawberrynet frå shu uemura. Kosta ikkje mindre enn 1740. Altså..Hallo? Er det verkeleg nokon som brukar så mykje på ein kost til augeskugge? Og kvifor er den så dyr? Noko logikk i det? Her er link: http://no.strawberrynet.com/makeup/shu-uemura/eye-shadow-brush---kolinsky-brush/55706/?v=new#DETAIL
Perledrøm Skrevet 16. august 2010 #2 Skrevet 16. august 2010 Å kjære vene!!! Jeg leste 170 kroner og hadde tenkt til å svare at det er "ingenting". Nei, den kosten der får de beholde for min del. Skrekk og gru!
Gjest Eurodice Skrevet 16. august 2010 #3 Skrevet 16. august 2010 Kom over ein alt anna enn billig augeskuggekost på strawberrynet frå shu uemura. Kosta ikkje mindre enn 1740. Altså..Hallo? Er det verkeleg nokon som brukar så mykje på ein kost til augeskugge? Og kvifor er den så dyr? Noko logikk i det? Her er link: http://no.strawberrynet.com/makeup/shu-uemura/eye-shadow-brush---kolinsky-brush/55706/?v=new#DETAIL Årsaken til at denne og tilsvarende børster er så dyre, kommer av at sobelskinnet er svært eksklusivt, noe av det beste som finnes, fint og silkebløtt.
AnonymBruker Skrevet 16. august 2010 #4 Skrevet 16. august 2010 Finnes også malepensler av sobelskinn, de koster heller intet mindre enn 2500-3000 kr og oppover. Der brukes haletippen av sobelen, og før de kunne foredle hele skinnet drepte de dem ofte for verdien av bruken til malepenselen. Ikke helt dyrevennelige produkter heller før.
Karmosin Skrevet 16. august 2010 #5 Skrevet 16. august 2010 Nei vet du hva. Man trenger ikke sobel for godt resultat.
Gjest Eurodice Skrevet 16. august 2010 #6 Skrevet 16. august 2010 Nei vet du hva. Man trenger ikke sobel for godt resultat. Det er jeg enig i. Jeg ville ikke kjøpt en børste til 170 kr. heller.
Aelita Skrevet 16. august 2010 #7 Skrevet 16. august 2010 Børstene mine for en 20kr fra H&M gjør susen, og vel så det.
AnonymBruker Skrevet 16. august 2010 #8 Skrevet 16. august 2010 Stakkars sobel. Like greit at kostene er så dyre, ingen kommer til å kjøpe dem og færre sobler blir drept.
Gjest Eurodice Skrevet 16. august 2010 #9 Skrevet 16. august 2010 Stakkars sobel. Like greit at kostene er så dyre, ingen kommer til å kjøpe dem og færre sobler blir drept. Dyrene blir nok drept i alle fall, og brukt til pelsverk. Det er det som er den egentlige bruken av sobel.
hjertesukka Skrevet 16. august 2010 #10 Skrevet 16. august 2010 Ble litt nysgjerrig på dette dyret og fant følgende på Google: "Sobelen er et 50 cm stort mårdyr med en 15 cm lang buskete hale som leverer den høyverdige kronesobelpelsen. Derfor er den frittlevende sobelen nesten helt utryddet. 90% av all sobelpels kommer i dag fra egne oppdrettsanlegg."
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå