cappocino Skrevet 1. oktober 2003 #1 Skrevet 1. oktober 2003 Hvor mye gir dere for blomsterdekorasjonene til bordene? Brudebuketten? Knapphullsblomstene? Brudepikene? Kirken? Hvilken blomsterdekoratør bruker dere?
Gjest Tex Skrevet 1. oktober 2003 #2 Skrevet 1. oktober 2003 Vi skal bruke Bellmann Blomster i Thorvald Meyers gate i Oslo. De leverer alltid friske nydelige blomster, til en god pris. Kjæresten min pleier å kjøpe blomster til meg der, og de holder alltid lenge......... Vi regner med rundt fire tusen til brudebukett, brudepikebukett, blomster i kirken pluss corsager.
Gjest Paff Skrevet 1. oktober 2003 #3 Skrevet 1. oktober 2003 Vi brukte mye mer på blomster enn først tenkt ivertfall...men det var verdt det! Brudebukett 3500 Kirkeblomster 2000 (brukt i festlokalet etterpå) Brystbuketter 400 Borddekorasjoner 1500 Atelier Flora i Bergen.
cappocino Skrevet 1. oktober 2003 Forfatter #4 Skrevet 1. oktober 2003 Vi regner med rundt fire tusen til brudebukett, brudepikebukett, blomster i kirken pluss corsager. 4000 for alt? Hvilken blomster skal dere ha? det var rasende billig!!!
14062003 Skrevet 1. oktober 2003 #5 Skrevet 1. oktober 2003 Jeg aner egentlig ikke hva blomstene våre kostet, for dette ordnet min mann helt alene. Men jeg mener at øynene mine ramlet innom en regning på 4500kr. Det var for: - to blomsteroppsatser i kirken - masse roser til bordpynt - brudebuketten - blomster til mannen og hans forlover Alle punktene er linker til bilder av hva vi kjøpte
Gjest MrsL Skrevet 1. oktober 2003 #6 Skrevet 1. oktober 2003 Hmm, hva er vanlig å lrggr seg på i budsjett til blomster tro? Mener å huske at vi har satt av 5000,-. Blir kanskje lite det? Har jo egentlig ikke peiling på hva slikt vil koste
Gjest Tex Skrevet 1. oktober 2003 #7 Skrevet 1. oktober 2003 4000 for alt? Hvilken blomster skal dere ha? det var rasende billig!!! Ehh... Glemte jeg å si at fyren som driver den sjappa er en kompis av min kjære mann...?? :oops: (Dessuten skal vi dele på pynting av kirken med de andre brudeparene som kommer etter oss....)
jea Skrevet 1. oktober 2003 #8 Skrevet 1. oktober 2003 TEX:Har ei venninde som bestilte blomster fra bellman blomster i thv meyersgt ,og hun var så misfornøyd med buketten..Blomstene var ikke helt ferske..Og ett minus med den er att den er stengt på lørdager ..Så hun måtte hente buketten på fredags kveld...Men billig er han da.. Vi skal nok bestille blomster fra en i markveien her vi !!
Snurre Skrevet 1. oktober 2003 #9 Skrevet 1. oktober 2003 Herre gud ! Jeg visste ikke at det var så dyrt har sprengt budsjettet med 10 000 kroner allerede :o
¤Tiili¤ Skrevet 1. oktober 2003 #10 Skrevet 1. oktober 2003 Der og har vi vært heldig.... hehe.... Pappa har noen av de største hagene i S &Fj med alt mulig tenkelige roser og blomster i alle farger og fasonger! Så da blir det personlig og billig! Så har jeg to tanter som er blomsterdekoratører som har sagt seg villige til og dekorere gratis! Jeg sier det igjen, den slekta, den slekta!
Augustbrud02 Skrevet 2. oktober 2003 #11 Skrevet 2. oktober 2003 Vi betalte følgende: Brudebukett: 1625 for denne, Min bukett Knapphullsblomster: 100 kr pr stykk for disse, Knapphullsblomst Pynting av kirke: Totalt 500 for denne pynten: Benkepynt, 10 stk Pynt ved trappa inne, 2 stk Pynt ved trappa ute, 2 stk I tillegg hadde vi 2 vaser oppe ved aleteret. Pynting av lokaler: Vi brukte kirkepynten også i lokalet. 4 borddekorasjoner til 150 kr pr stk som så slik ut: Borddekorasjon
Lilly16 Skrevet 2. oktober 2003 #12 Skrevet 2. oktober 2003 Vi betalte, hos Interflora Metro, kr 5600,- for brudebukett, 3 knapphullsblomster og 8 dekorasjoner.
Lisemor Skrevet 2. oktober 2003 #13 Skrevet 2. oktober 2003 Du får somregel det du betaler for. Butikker har så og si samme levrandør for varene og noenlunde like priser.Ikke gå og sjekk priser men sjekk bilder av hva de kan og har laget før. I alle bransjer finnes gode og dårlige faglerte.Det er mange blomsterbutikker som lager "stygge" brudebuketter, og mange som er kjempedyktige og lager finere enn man kan fårestille seg. Brudebuketten er jo et håndarbeid som tar sin tid å lage og tid er penger, så prisen varierer etter varevalg og tiden for å lage.Frsøren lager jo også håndarbeid og tar pris etter timeantall. Over til hva jeg hadde.Laget i en blomsterbutikk i sandnes. Borddekorasjoner til 400,-pr stk-og de så helt anderledes ut enn augustbrud sine til 150,-(sorry,men ser de er billige.) Brudebuketten kostet 3000,-for den skulle jeg ha spesiell. Knapphullsblomster 65,- pr stk Kirkepynt 500,-pr dekorasjon. Blomstene betyr mye for meg og skulle vere perfekt på lik linge med hår-sminke-kjole osv.
Gjest Tex Skrevet 2. oktober 2003 #14 Skrevet 2. oktober 2003 Og ett minus med den er att den er stengt på lørdager ..Så hun måtte hente buketten på fredags kveld Da er det greit å kjenne noen vettu..... :blunke:
jea Skrevet 2. oktober 2003 #15 Skrevet 2. oktober 2003 TEX:Ja det har du rett i ..Drmed er det ikke lett for oss andre som gjerne vil hente blomsten på lørdagen.. HELDIGGRISEN TEX :D
Augustbrud02 Skrevet 2. oktober 2003 #16 Skrevet 2. oktober 2003 Borddekorasjoner til 400,-pr stk-og de så helt anderledes ut enn augustbrud sine til 150,-(sorry,men ser de er billige.) Vi var veldig fornøyd med våre borddekorasjoner vi da. :blunke: Personlig synes jeg ikke det blir noe fint om dekorasjonene er for dominerende/forseg-gjorte heller, det er jo ikke de som skal ha oppmerksomheten? Vel, vi hadde ikke lyst til å bruke så mye penger på blomster heller vi da... Alternativet var å lage noe selv. :D Men lurt som du sier å sjekke ordentlig på forhånd og ikke minst se bilder av ting de ar laget!
Lisemor Skrevet 2. oktober 2003 #17 Skrevet 2. oktober 2003 Må jo legge til at det var kun blomster og lys på bordet og jeg synes det er flott med få lange-flotte-lekre borddekorasjoner enn små som ikke viser igjenn. (til augustbrud.Tok bare dine som et eksempel-det grønne er tuja som brukes for det meste i begravelser og trodde ingen blomsterdekoratører brukte det i dekorasjoner lenger-brukte det for 15 år siden-så blomsterbutikken du valkte er nokk ikke helt med i tiden.Det grønne er like viktigt som blomstene for å få et godt og fint resultat.Men det er du som skulle like dem og ikke jeg.) Smaken er jo som baken. :D
Augustbrud02 Skrevet 2. oktober 2003 #18 Skrevet 2. oktober 2003 (til augustbrud.Tok bare dine som et eksempel-det grønne er tuja som brukes for det meste i begravelser og trodde ingen blomsterdekoratører brukte det i dekorasjoner lenger-brukte det for 15 år siden-så blomsterbutikken du valkte er nokk ikke helt med i tiden.Det grønne er like viktigt som blomstene for å få et godt og fint resultat.Men det er du som skulle like dem og ikke jeg.) Smaken er jo som baken. :D Ja, godt man har ulik smak. Også er det litt typisk...er det noen man har god greie på så legger man merke til om noe kanskje ikke er helt som det bør være også... Har lagt merke til flere ting i bryllup som jeg ikke synes noe særlig om, men det er fordi det er ting jeg kanskje er litt opptatt av også. Vel, vi hadde ingen blomsterdekoratører i vårt bryllup, vi var fornøyd med dekorasjonene og flere skrøt av dem, så jeg klager ikke jeg. :blunke:
Snurre Skrevet 2. oktober 2003 #19 Skrevet 2. oktober 2003 Herre gud ! Jeg visste ikke at det var så dyrt har sprengt budsjettet med 10 000 kroner allerede :o "Snurre lyste opp da henne så at hun hadde tatt feil av blomster budsjettet sitt, det var ikke på 5000 kroner, men 7000 kroner." Får bra blomster for det ? eller ? nei.... ? kanske ?
hallingbrud Skrevet 2. oktober 2003 #20 Skrevet 2. oktober 2003 Jeg hadde tenkt å bare bestille brudebukett, knapphullsblomst + et par dekorasjoner. Dekorasjonene kan vel flyttes fra kirka til lokalet..?! Tenkte at jeg skulle be venninner om hjelp til å plukke og pynte resten, jeg. De blomstene man får fra venner og kjente kan jo pynte opp de også. Eller blir dette veldig rotete?!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå