lidia Skrevet 11. august 2010 #1 Skrevet 11. august 2010 Lurer på en ting, kanskje noen av dere kan gi meg noen svar. Når jeg vasker feks sengetøy så lukter det veldig godt etterpå. Men håndklær derimot, de lukter ikke godt i det hele tatt. Synes de lukter surt på en måte. Noen som vet hvorfor det er sånn? Hånklærne mine er også ganske stive etter vask, og ikke myke og gode. Jeg har ikke tørketrommel, kanskje det har noe med saken å gjøre? Noen som vet?
gullhjerte Skrevet 13. august 2010 #2 Skrevet 13. august 2010 Den sure lukten kan komme av at du tørker håndklærne inne, og ikke får tørket de "fort nok". Akkurat som hvis klær blir liggende for lenge i maskinen før de henges opp, surnes de og får en veldig karakteristisk lukt. Har samme problemet selv, da jeg ikke har mulighet til å tørke klær ute, og har heller ikke tørketrommel. Har ingen gode råd, men kanskje andre har Ang. at de er stive; bruker du skyllemiddel, eller bare vaskemiddel?
gullhjerte Skrevet 13. august 2010 #3 Skrevet 13. august 2010 Ser at du har fått lignende og mer utfyllende svar i forhold til løsning, i dine lignende tråder
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå