Neshorn Skrevet 4. august 2010 #1 Skrevet 4. august 2010 Skriver på vegne av en venn som har spurt meg om hjelp siden jeg tidligere jobbet som frivillig hos Dyrebeskyttelsen. Er litt usikker på hva jeg skal svare, så derfor spør jeg om råd her! Det er snakk om en gammel dame har veldig mange katter gående i huset som hun visstnok ikke mater godt nok eller er i stand til å stelle med. Det er hjemmesykepleien som har merket dette, men de kan jo ikke ta kattene fra henne. Kattene har det ikke bra og det er innavl osv. De vil gjerne ha noen å henvende seg til for å hjelpe disse kattene. Jeg vet av egen erfaring at Dyrebeskyttelsen ikke er veldig glade for å ta imot katter fordi de har sprengt kapasitet fra før. Man må nærmest dumpe kattene for at de skal ta de. Hva tror dere med Mattilsynet? Jeg er redd for at det skal ekstremt mye til for at de skal ta affære og jeg vet ikke om de pleier å avlive kattene:( Hjelp! Jeg vil så gjerne hjelpe til for å redde kattene:)
AnonymBruker Skrevet 4. august 2010 #2 Skrevet 4. august 2010 Skriver på vegne av en venn som har spurt meg om hjelp siden jeg tidligere jobbet som frivillig hos Dyrebeskyttelsen. Er litt usikker på hva jeg skal svare, så derfor spør jeg om råd her! Det er snakk om en gammel dame har veldig mange katter gående i huset som hun visstnok ikke mater godt nok eller er i stand til å stelle med. Det er hjemmesykepleien som har merket dette, men de kan jo ikke ta kattene fra henne. Kattene har det ikke bra og det er innavl osv. De vil gjerne ha noen å henvende seg til for å hjelpe disse kattene. Jeg vet av egen erfaring at Dyrebeskyttelsen ikke er veldig glade for å ta imot katter fordi de har sprengt kapasitet fra før. Man må nærmest dumpe kattene for at de skal ta de. Hva tror dere med Mattilsynet? Jeg er redd for at det skal ekstremt mye til for at de skal ta affære og jeg vet ikke om de pleier å avlive kattene:( Hjelp! Jeg vil så gjerne hjelpe til for å redde kattene:) Det kom en ny lov fra 01.01.2010: http://www.aftenbladet.no/lokalt/1136202/Vanskjoetsel_avdyr_maa_varsles_neste_aar.html Ikke vegre deg, GJØR DET!!!!!!
Gjest Huffsa Skrevet 4. august 2010 #3 Skrevet 4. august 2010 Hvis de lever i slike tilstander er det faktisk bedre at de blir avlivet enn at de sulter, ikke får stell, blir sky, får barn med bror/far osv osv. Jeg ville ringt mattilsynet.
Neshorn Skrevet 4. august 2010 Forfatter #4 Skrevet 4. august 2010 Nå har jeg rådet dem til å kontakte Mattilsynet. Håper virkelig det løser seg. Bedre med avliving enn vonde liv ja, men ønsker jo naivt at kattene skal få nye hjem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå