Jordbæra Skrevet 1. august 2010 #1 Skrevet 1. august 2010 Hvis en person forsvarer at h*n har brukt dop, forsvarer dopet i seg selv og er fremdeles med dopvennene. Er h*n da så ferdig med dopet som h*n mener?
Piper Skrevet 1. august 2010 #2 Skrevet 1. august 2010 (endret) Jeg tror det er veldig vanskelig å være sammen med andre som bruker narkotika, om man selv har vært avhengig av det en gang. Men det er veldig vanskelig for oss her inne å svare deg på om han er ferdig eller ikke, men en narkoman er en mester i løgner, for å få det de vil. En person som er ferdig med det, vil nok ta avstand fra det. Hvorfor sluttet han egentlig, når han forsvarer både bruken og narkotikaen? Endret 1. august 2010 av Piper
Jordbæra Skrevet 1. august 2010 Forfatter #4 Skrevet 1. august 2010 Saken handler om ei jente, som kompisen min holder på med. Jeg ser saken slik dere gjør det. Og jeg vil ikke at kompisen min skal bli såret, men han ser det ikke slik.
Beauté Skrevet 1. august 2010 #5 Skrevet 1. august 2010 (endret) Nei.Og kompisen din må komme seg ned fra den rosa skyen, opp med øynene. INGEN alkoholikere eller dopbrukere kan ha de samme vennene. Det første man gjør når man tar fatt i livet sitt når man skal ta et oppgjør med rus,er å velge nye venner og kutte ut de gamle. Endret 1. august 2010 av Beauté
Jordbæra Skrevet 1. august 2010 Forfatter #6 Skrevet 1. august 2010 Jeg kjenner en fyr som har drevet med dop ett par år. Det er to år siden han slutta. Og han forsvarer det ikke ett sekund, han er så i mot det. Han har droppa alle sine gamle venner, han prater om det som verdens mest negative ting. Det å vite at denne jenta da forsvarer dopmisbruket så sperrer jeg opp øynene. Likevel kan jeg ikke gjøre annet enn å advare han.
angkortom Skrevet 1. august 2010 #7 Skrevet 1. august 2010 Hvis en person forsvarer at h*n har brukt dop, forsvarer dopet i seg selv og er fremdeles med dopvennene. Er h*n da så ferdig med dopet som h*n mener? Sannsynligvis ikke, når du sier det på den måten.
Gjest brutal_mann Skrevet 1. august 2010 #8 Skrevet 1. august 2010 Hvis en person forsvarer at h*n har brukt dop, forsvarer dopet i seg selv og er fremdeles med dopvennene. Er h*n da så ferdig med dopet som h*n mener? Nei.
Wonders Skrevet 5. august 2010 #9 Skrevet 5. august 2010 nei, h*an er nok ikke det gitt, man skal ikke ha noen samvittighet mot folk som har dratt hverandre ned i elendighet. Lojalitet? Pøh, de kommer alltid til å ville ha h*n tilbake på dems "side", og når sjansen byr seg er det sikkert ikke enkelt. Det er bedre å komme helt ut av tåka å få hue ut av r*va. Glem personen. Det er ikke din bagasje, men h*ns
(-: Aurora :-) Skrevet 5. august 2010 #10 Skrevet 5. august 2010 Det tror jeg ikke. Jeg tror ikke en som har drevet med dop tidligere som fortsatt henger med venner fra samme miljø er sterk nok til å stå imot.
mysan Skrevet 12. august 2010 #11 Skrevet 12. august 2010 Du kan ikke redde vennen din fra denne jenta. Han må finne ut av det selv. Og hva så om han blir såret, skuffet, sinna og frustrert etter hvert? Forhåpentligvis lærer han noe av det. Ellers er jeg enig med de andre - hun ruser seg nok, ellers hadde hun ikke fortsatt å henge med de menneskene. Og ruser hun seg ikke akkurat nå, så er hun helt tydelig ikke ferdig med det. Men det er mulig hun har en pause.
AnonymBruker Skrevet 16. august 2010 #12 Skrevet 16. august 2010 Det kommer vel mer an på hvor avhengig hun var, og hvor lenge det er siden, tror nå jeg. Kjæresten min pleide å bruke narkotika. Han har fremdeles de samme vennene - ikke enormt nære venner, men de møtes på byen omtrent hver helg og har det veldig moro sammen. Nå er det 15 år siden sist kjæresten min brukte noen form for narkotika i det hele tatt, så at man faktisk kan slutte og fremdeles beholde vennene sine, tror jeg virkelig. Men, det er altså med mennesker som ikke kom "dypt nok" til å faktisk bli avhengige.
Optimist6 Skrevet 16. august 2010 #13 Skrevet 16. august 2010 Hvis en person forsvarer at h*n har brukt dop, forsvarer dopet i seg selv og er fremdeles med dopvennene. Er h*n da så ferdig med dopet som h*n mener? som regel nei...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå