Nala Skrevet 22. juli 2010 #1 Skrevet 22. juli 2010 (endret) Vi skal få bygd en platting i sommer. Bor i tomannsbolig, og naboen har allerede fått bygd sin. Det jeg lurer på er dette med rillene på terassebordene, skal de være opp eller skal de ligge ned? Naboen har valgt ganske brede terassebord (trykkimpregnert). Den ene siden er glatt, den andre har riller. På butikken hadde de sagt til naboen at rillene skulle være opp. Han har derfor lagt dem sånn. Er det noen spesiell grunn til at de skal være opp? Jeg syns ikke det var spesielt fint. En kjenning lenger opp i gata har akkurat samme bordene, men har lagt "finsida" (den glatte) opp. Kan man velge? Endret 22. juli 2010 av Nala
Concertina Skrevet 22. juli 2010 #2 Skrevet 22. juli 2010 Hvis du kjøper de med riller så skal de være opp, de er med riller for at de skal være bedre å gå på/ikke bli like glatte når de er våte, og de koster mer med riller enn uten. Skal du ha uten så kjøper du de uten, de koster mindre.
Gjest AnonymBruker Skrevet 22. juli 2010 #3 Skrevet 22. juli 2010 Rillene er der for at bordene ikke skal bli så glatte (sklisikring). Hvis dere ikke vil ha riller kjøper dere ganske enkelt terrassebord uten riller. Det er sannsynligvis mye billigere også.
Gjest navnelapp Skrevet 22. juli 2010 #4 Skrevet 22. juli 2010 Vatnet renn mykje fortare av borda når det er rller på dei. Det gjer at dei held seg betre og.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå